Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Valsts policija: Cilvēki uzdrošinās un ziņo par to, ka tiek vajāti

“Attiecībā pret varmākām ir nulle tolerances,” saka Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšnieks Armands Āboliņš. Foto: Gatis Bogdanovs

Vidzemes reģionā ir vērojama tendence palielināties to kriminālprocesu skaitam, kas ir uzsākti par draudiem izdarīt slepkavību vai vajāšanu, vai nolēmuma par aizsardzību pret vardarbību nepildīšanu. To apliecina Valsts policijas apkopotā statistika.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiekoties ar Vidzemes reģiona medijiem un informējot par pagājušā gada darba rezultātiem, Valsts policijas Vidzemes reģiona vadība vērsa uzmanību uz to, ka šī tendence ir vērojama saistībā ar “Rusiņa gadījumu”. Proti, 2023. gadā Jēkabpils pusē Leons Rusiņš nogalināja ilgstoši vajāto dzīvesbiedri un joprojām nav atrasts.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšnieks Armands Āboliņš medijiem stāstīja, ka tagad iedzīvotāji vairāk ziņo par šādiem gadījumiem. Vairāk šādi gadījumi arī tiek konstatēti. Cilvēki uzdrošinās un ziņo par to, ka tiek vajāti.

“Attiecībā pret varmākām ir nulle tolerances. Tiek darīts viss nepieciešamais, lai varmāku izolētu no sabiedrības, lai šādi gadījumi nenotiktu un neatkārtotos. Kriminālprocesi par šiem pantiem tiek arī izbeigti. Tas notiek tad, kad nevar pierādīt vainu vai arī noskaidrot, ka nav noticis noziedzīgs nodarījums,” teica A.Āboliņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Imants Mitrošenko pastāstīja, ka visbiežāk cietusī persona un varmācībā vainotā persona dzīvo vienā mājsaimniecībā.

“Tas nav obligāti laulāts pāris. Tagad ir populāras civilattiecības. Ir gadījumi, kad attiecībās esošais pāris sakašķējas un abi gatavi viens otram nodarīt pāri. Nākamajā dienā, kad jau vajadzīgs palīgs saskaldīt malciņu vai ienest ūdeni, varmāka tiek aicināts atpakaļ” stāstīja I.Mitrošenko un skaidroja, ja jau ir tiesas nolēmums par aizsardzību pret vardarbību, tad varmāka tuvojoties pārkāpj šos nosacījumus un kriminālprocess tad ir automātisks. Persona tiek saukta pie atbildības. Mēdz būt gadījumi, kad pāris jau atkal dzīvo kopā. Ja tiesas nolēmums par pagaidu aizsardzību joprojām ir spēkā, tad cietušajai personai ir jāiet uz tiesu un jāraksta iesniegums, lai šis nolēmums tiktu atcelts, citādi tiek pārkāpts tiesas nolēmums.

Vidzemē

● Par draudiem izdarīt slepkavību 2023.gadā uzsākti 22 kriminālprocesi, 2022.gadā – 13, 2021.gadā – 12.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

● Par vajāšanu 2023.gadā uzsākti 3 kriminālprocesi, 2022.gadā – 5, 2021.gadā – 1.

● Par nolēmuma par aizsardzību pret vardarbību nepildīšanu 2023.gadā uzsākti 77 kriminālprocesi, 2022.gadā – 40, 2021.gadā – 42.

AVOTS: VALSTS POLICIJA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.