Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Valsts svētkos Jaungulbenē atklāj gaidīto estrādi (labots)

“Plašākus koncertus noteikti jaunatklātā estrāde piedzīvos vasarā, tomēr pirmās dziesmas šeit izskanēja, stāvot apsnigušajā Rijas kalnā, kur kupls vietējo iedzīvotāju pulks bija sanācis svinēt gan 18.novembra svētkus, gan estrādes atklāšanu. Svētku sajūtu ikvienam radīja Jaungulbenes amatiermākslas kolektīvi – bērnu popgrupas “Dzērvenes” un “Dzērvenītes”, senioru ansamblis “Kamenes”, sieviešu koris “Liede” un postfolkloras grupa “Dadzes”. Foto: Aleksandrs Lustiks.

Pirmais sniegs un atnākušais aukstums netraucēja jaungulbeniešiem kuplā skaitā sanākt 18.novembra vakarā Rijas kalnā, lai kopā atklātu jauno estrādi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms vairāk nekā gada sabiedrības balsojums ar 325 balsīm izvirzīja šo estrādes būvniecību kā vienu no īstenojamajām idejām pašvaldības organizētā sabiedrības līdzdalības budžetēšanas projektu konkursā.

Foto: Viktorija Slavinska-Kostigova

“Ir neprāts kalna virsotnē, kur pūš vislielākais vējš, celt estrādi, bet sīkstam un ietiepīgam latvietim neko nepadarīsi. Kur vēl, ja ne kalnā, gavilēt un celt godā latviešu gadskārtas svētkus? Lai svētku reizēs viss pagasts dzird mūzikas skaņas un cilvēku balsis, jo cilvēku radītais troksnis, gaviles raisīs sajūtu, ka esam! Lai arī ar katru gadu arvien mazāk, tomēr esam stipri un darbīgi jaungulbenieši,” uzrunājot klātesošos atklāšanas pasākumā, teica Jaungulbenes kultūras nama vadītāja Sarmīte Zdanovska.

“Ir īpaši tieši valsts dzimšanas dienā savai Latvijai uzdāvināt vēl vienu sakoptu vietu,” sacīja
Jaungulbenes kultūras nama vadītāja Sarmīte Zdanovska (centrā) un izteica īpašu pateicību projekta idejas autorei Anitai Deksnei un pagasta pārvaldes vadītājam Aleksandram Vasiļjevam. Foto: Aleksandrs Lustiks

Janvārī tika izsludināts projekta iepirkums par tehniskās dokumentācijas izstrādi un autoruzraudzību. Tālāk visa gada garumā pēc nepieciešamajām tirgus izpētēm, saskaņojumiem, izsludinātajiem iepirkumiem un noslēgtajiem nepieciešamajiem līgumiem 7.septembrī tika uzsākta estrādes būvniecība. Kopējās projekta izmaksas bija 29 988,08 eiro ar PVN, liecina 2022.gada 5.jūlijā noslēgtais līgums ar SIA “Vidzemes Būvnieks” par estrādes tehniskās dokumentācijas izstrādi, autoruzraudzību un būvniecību Jaungulbenes pagasta “Rijas kalnā”.

 • Viktorija Slavinska-Kostigova
Foto: Aleksandrs Lustiks

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (13)

 1. Nu jauki, jau jauki. Malacīši! Viens no šī finansēšanas avota projektiem, kam ir jēgpilns saturs, nevis tikai ārišķību pilns juceklis, kā šur tur citur.

  14
  7
 2. Ej tu nost! Malkas nojume par 20 štukām. Laikam dzīvē nevienu estrādi nav redzējuši?

  22
  8
 3. Rijas kalna estrādes iepirkuma lēmumā par uzvarētāju atzīts SIA “Vidzemes Būvnieks” ar piedāvāto līgumcenu 24783,54 EUR -BEZ PVN! Ar PVN summa ir vēl lielāka. Paskaidrojiet- kā projekta kopējās izmaksas var būt 19700? Kaut ko nepareizi sapratu?

  19
  4
 4. Mazā estrāde mazākiem pasākumiem un amatieru izrādēm,lielā estrāde lielākiem pasākumiem un lielāka mēroga koncertiem.

  8
  2
 5. Sens gulbeniešu ticējums vēsta: Kas aiztiek Jaungulbeni un tās vērtības nonievā, tam nākamgad Rijas kalnā ballē papēži plaisās😂.
  P. S. Jaungulbeniešiem pofig ko par viņiem runā. Visās jomās tik un tā ir soli pārāki 👍

  4
  13
 6. Ir jau labi, bet jau sen gudri cilvēki teikuši, ka ziemeļniekiem, ja grib čupoties, jārūpējas par zemjumta telpām. Klimats. 2/3 gada tikai pa istabu var jēdzīgi ko darīt. Īsos vasaras tusiņus var arī pļavā uzrīkot. Arī šie 20kEUR ieguldīti zem jumta pēc 10-20 gadiem būtu tur pat. Par šiem, piedodiet, šaubos.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.