Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Valsts vides dienests atklāj pārkāpumus autoservisos Gulbenes novadā

Valsts vides dienests (VVD) no 12. līdz 13.oktobrim visā Latvijā īstenoja autoservisu kontroles kampaņu “Konsultē vispirms!”, kuras laikā Gulbenes novadā pārbaudīja trīs autoservisus: vienu pilsētā un divus Stradu pagastā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vienā no pārbaudītajam autoservisiem C kategorijas piesārņojošas darbības reģistrāciju uzņēmums veicis adresē, kurā darbība izbeigta un kura šajā brīdī neatbilst faktiskajai servisa atrašanās vietai. Darbības veicējs bija informēts par tām prasībām, kas jāievēro autoservisā, lai tas veiktu savu darbību atbilstoši vides prasībām. Konstatēts, ka servisa darbībā kopumā ievērotas prasības attiecībā uz bīstamo atkritumu – izstrādāto eļļu un eļļas filtru uzglabāšanu un apsaimniekošanu. Pārbaudes laikā gan autoservisa pārstāvis norādīja, ka pastāv problēmas ar izstrādāto eļļu un eļļas filtru nodošanu atkritumu apsaimniekotājiem nelielos apjomos,” stāsta VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Karīna Dvorjaņinova.

Pārbaudes laikā VVD inspektori uzņēmējam sniedza konsultāciju un aicināja viena mēneša laikā reģistrēt C kategorijas piesārņojošo darbību pārbaudītajā adresē.

Eļļu sadedzināšana ir aizliegta

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VVD pārbaudītajā autoservisā Stradu pagastā konstatēts, ka blakus garāžās arī tiek remontētas automašīnas. “Garāžās sastaptā persona norādīja, ka telpas tiek nomātas un saimnieciskā darbība nav reģistrēta. VVD inspektori sniedza konsultāciju un aicināja mēneša laikā reģistrēt remontdarbnīcas darbību,” saka K.Dvorjaņinova.

Pārbaudītajā objektā Gulbenes pilsētā konstatēts, ka norādītajā adresē ir reģistrēta saimnieciskā darbība, par ko liecināja arī norāde uz sētas par remontdarbnīcu un sniegto pakalpojumu. “Pārbaudē sastaptā persona tika informēta par nepieciešamību VVD reģistrēt C kategorijas piesārņojošu darbību remontdarbnīcai. Pārbaudē, apsekojot remontdarbnīcas telpas, konstatēts, ka telpās atrodas pašdarināta krāsniņa, kur sadedzināšanai var izmantot izstrādāto eļļu. VVD inspektori norādīja, ka izstrādāto eļļu sadedzināšana ir aizliegta un izstrādātās eļļas ir jānodod attiecīgajiem atkritumu apsaimniekotājiem, kuri ir saņēmuši VVD atkritumu apsaimniekošanas atļauju norādīto atkritumu apsaimniekošanai,” stāsta K.Dvorjaņinova un piebilst, ka divās apsekotajās adresēs netika sastapti darbības veicēji.

Pārkāpumi jānovērš mēneša laikā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VVD ir izdarījis secinājumus, ka autoservisiem nav veikta C kategorijas piesārņojošas darbības reģistrācija konkrētajās apsekotajās adresēs; nav noslēgti līgumi par bīstamo atkritumu apsaimniekošanu, netiek nodrošināta radīto bīstamo atkritumu uzskaite, līdz ar to nav informācijas par šo atkritumu apriti; ir problēmas nodot mazus bīstamo atkritumu apjomus atkritumu apsaimniekotājiem.

“Par pārbaužu objektiem izvēlētas tās auto remontdarbnīcas, kuras savu darbību reģistrējušas VID, bet nav saņēmušas VVD piesārņojošās darbības atļauju. Kopumā VVD savu darbību reģistrējušas 2588 auto remontdarbnīcas. Viens no kampaņas galvenajiem uzdevumiem bija sniegt konsultācijas par aktuālajām vides aizsardzības prasībām autoservisu darbībai. Princips “Konsultē vispirms!” paredz, ka uzņēmumiem dots laiks pārkāpuma novēršanai. Konstatētie pārkāpumi ir jānovērš mēneša laikā,” skaidro K.Dvorjaņinova.

– Pārsla Konrāde

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.