Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Tiks veikta ekspertīze Lejasciema skolas ēkas atjaunināšanas projektam

Lejasciema pamatskola. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Gulbenes novada pašvaldība šonedēļ ir atvērusi piedāvājumus ekspertīzes veikšanai SIA “SB projekts” šogad izstrādātam būvprojektam “Lejasciema pamatskolas ēkas atjaunošana un energoefektivitātes paaugstināšana” – liecina Iepirkumu uzraudzības biroja publiskotā informācija. Pagaidām vēl lēmums par izvēlēto pretendentu nav publiskots.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ekspertīzes veicējam būs tiesības pieprasīt un saņemt no SIA “SB projekts” projektēto būvkonstrukciju slodžu un konstrukciju aprēķinus, tāmi un apjomus, kā arī citu informāciju par būvprojektu. Ekspertīzes laikā konstatēto trūkumu novēršanai ekspertīzes veicējam būs tiesības pieprasīt un saņemt no SIA “SB projekts” būvprojekta dokumentācijas labojumus un iekļaut tos ekspertīzes gala slēdzienā. Būvprojekta ekspertīze jāveic ne ilgāk kā 30 dienu laikā pēc pilnvaras saņemšanas un būvprojekta visas dokumentācijas pieejamības Būvniecības informācijas sistēmā.

Pēc kļūdu novēršanas jāveic būvprojekta atkārtota izvērtēšana un pārbaude un jāsniedz būvprojekta ekspertīzes atzinums ne ilgāk kā 10 dienu laikā pēc koriģētā būvprojekta saņemšanas.

Jau vēstīts, ka šogad jūlijā pašvaldība bija izvēlējusies projektētāju Lejasciema pamatskolas ēkas energoefektivitātes paaugstināšanai. Uzvarēja šajā iepirkumā SIA “SB Projekts” piedāvājums par 38 060 eiro līgumcenu bez PVN. Projekta uzdevums bija vienkāršota atjaunošana vairākās ēkas daļās, kas jāorganizē vienā būvniecības kārtā tā, lai būvdarbi netraucētu mācību procesam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā zināms, ar šā gada 1.septembri kādreizējā vidusskola Lejasciemā ir kļuvusi par pamatskolu. Līdz ar to pašvaldības mērķis ir transformēt skolu jaunajām vajadzībām.

Lejasciema skolai apbūves laukums pēc pārbūves paredzēts 1186,8 kvadrātmetri; ēkas kopējā projektējamā platība – 1721,1 kvadrātmetri; virszemē divi stāvi; pazemē viens stāvs. Ēkai paredzēts veikt energoefektivitāti paaugstinošos pasākumus, lokālu telpu pārplānošanu, iekšējo inženierkomunikāciju atjaunošanas un izbūves pasākumus visā ēkā, vides pieejamības nodrošināšanu, kā arī plānota daļēja teritorijas labiekārtošana. Jāprojektē balss apziņošanas sistēma, automātiskā ugunsgrēka atklāšanas sistēma, elektroapgādes sistēmas atjaunošana, esošā datu tīkla atjaunošana/modernizēšana. Atbilstoši telpu lietošanas funkciju nodrošināšanai projektējams ūdensvads un kanalizācijas tikls.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. 2stāvu ēkā izbūvēt liftu? 😀
    Par 30% samazināt telpu daudzumu?
    Cerams, ka pieteiksies kāds neatkarīgs eksperts, lai novērstu ne tikai šīs, bet arī citas absurdas plānojuma detaļas!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.