Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

VĒLĒŠANAS: 14. Saeimas vēlēšanām reģistrēti vēl divi saraksti, startē arī Gulbenes novada domes deputāte Guna Pūcīte

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

14. Saeimas vēlēšanām līdz šodienai reģistrēti jau astoņi kandidātu saraksti, ar kuriem ikviens var iepazīties vietnē https://sv2022.cvk.lv. Kandidātu sarakstu iesniegšana turpinās līdz 2. augustam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrdien, 26. jūlijā, Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) tika iesniegti un reģistrēti vēl divi kandidātu saraksti – politisko partiju apvienība “APVIENOTAIS SARAKSTS – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu apvienība, Liepājas partija” un politiskā partija Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” -“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”. Abi saraksti iesniegti visos piecos Saeimas vēlēšanu apgabalos un sarakstos iekļauts maksimālais kandidātu skaits – 115. 

Politiskās partijas Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” -“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” Vidzemes sarakstā ar 13.numuru startē Gulbenes novada domes deputāte Guna Pucīte.

Lai pārliecinātos, ka visi sarakstā pieteiktie kandidāti atbilst Saeimas vēlēšanu likuma prasībām un uz viņiem nav attiecināmi Saeimas vēlēšanu likumā noteiktie kandidēšanas ierobežojumi, pēc sarakstu reģistrēšanas saraksti tiks nodoti pārbaudēm Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, Iekšlietu ministrijas Informācijas centram un Totalitārisma seku dokumentēšanas centram.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šonedēļ sarakstu iesniegšanu CVK vēl pieteikuši:

 • 27. jūlijā plkst.10.00 politisko partiju apvienība “Zaļo un Zemnieku savienība”
 • 29. jūlijā plkst.10.00 politiskā partija “Latvijas Krievu savienība”
 • 29. jūlijā plkst.12.00 politiskā partija “Republika”
 • 29. jūlijā plkst.14.00 politiskā partija “Konservatīvie”

Interesi iesniegt kandidātu sarakstu CVK līdz šim izrādījušas kopumā 19 partijas un partiju apvienības.

Kandidēt Saeimas vēlēšanās drīkst Latvijas pilsoņi, kuri vēlēšanu dienā vecāki par 21 gadu, ja uz viņiem neattiecas kāds no Saeimas vēlēšanu likuma ierobežojumiem. Kandidātu sarakstu Saeimas vēlēšanām drīkst iesniegt Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā reģistrētas partijas un reģistrētas partiju apvienības. Lai varētu iesniegt kandidātu sarakstu, partijai ir jābūt dibinātai ne vēlāk kā gadu pirms vēlēšanām un tajā ir jābūt ne mazāk kā 500 biedriem. Ja kandidātu sarakstu iesniedz partiju apvienība, tajā ietilpstošajām partijām arī jābūt dibinātām ne vēlāk kā gadu pirms vēlēšanām un apvienībā kopā jābūt ne mazāk kā 500 biedriem. 14. Saeimas vēlēšanās termiņš, līdz kuram jābūt dibinātām partijām, lai varētu iesniegt deputātu kandidātu sarakstu, ir 2021. gada 30. septembris.

Vēlēšanu apgabalos ievēlējamo deputātu skaitu noteica CVK proporcionāli apgabala vēlētāju skaitam, kāds bija reģistrēts Fizisko personu reģistrā četrus mēnešus pirms vēlēšanu dienas – šā gada 31. maijā. Saeimas vēlēšanu likums noteic, ka ārvalstīs dzīvojošie vēlētāji pieskaitāmi Rīgas vēlēšanu apgabala vēlētāju skaitam. Rīgas vēlēšanu apgabalā 14. Saeimas vēlēšanās ir 36 deputātu vietas, Vidzemes vēlēšanu apgabalā – 26 deputātu vietas, Latgales un Zemgales vēlēšanu apgabalos katrā pa 13 deputātu vietām, bet Kurzemes vēlēšanu apgabalā – 12 deputātu vietas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (10)

 1. Nu kur tad bez .. Pucītes! Tantukam lielummānija galvā sakāpusi.

  16
  3
 2. Kaut kā neatradu NA sarakstā Gulbenes novada pašvaldības deputāti Gunu Pūcīti. :Laikam jau kauns par šo savu darbu, ja tas jāslēpj.

  12
  1
 3. Un tagad šie vietējie klauni un blondīnes, kuri noveduši novadu līdz postam, mūk projām, cerībā nokļūt pie lielās siles un ar savu muļķību postīt arī pārējo valsti. Kā sakāmvārdā-nekad neesam strādājuši un nestrādāsim.

  16
 4. Ir ir Kūcīte ar 13 numuru. Smirdīgāku partiju ir grūti iedomāties.🤮

 5. Ārprāts, tai jāiet pa skuju taku kopā ar normi. Čekists bloķē komentāru.

 6. Ir, jau ir Pūcīte sarakstā, tikai šeit viņa pasniedz sevi kā pašnodarbināto, nevis nodarbināto Domē par deputāti. Kāpēc, rodas jautājums, kārtējais tautas muļķošanai?

 7. Cik slimam jābūt lai par viņu balsotu? Ko ir izdarījusi sēdot domē?
  Veca savītusi pujene, kura grib būt maijpuķīte.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.