Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

VĒLĒŠANAS: Ar 7.numuru uz 14.Saeimu kandidē arī Gulbenes novada domes priekšsēdētāja vietniece Guna Švika

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

14. Saeimas vēlēšanām līdz šodienai reģistrēti jau 13 kandidātu saraksti, ar kuriem ikviens var iepazīties vietnē https://sv2022.cvk.lv. Kandidātu sarakstu iesniegšana turpinās līdz 2. augustam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektdien, 29. jūlijā, Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) tika iesniegti un reģistrēti vēl trīs kandidātu saraksti – “Latvijas Krievu savienības”, politiskās partijas “Republika” un “Konservatīvo”.

“Konservatīvo” Vidzemes sarakstā ar 7.numuru startē Gulbenes novada domes priekšsēdētāja vietniece Guna Švika.

Lai pārliecinātos, ka visi sarakstā pieteiktie kandidāti atbilst Saeimas vēlēšanu likuma prasībām un uz viņiem nav attiecināmi Saeimas vēlēšanu likumā noteiktie kandidēšanas ierobežojumi, pēc sarakstu reģistrēšanas saraksti tiks nodoti pārbaudēm Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, Iekšlietu ministrijas Informācijas centram un Totalitārisma seku dokumentēšanas centram.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sarakstu iesniegšanu CVK pieteikuši:

 • 1. augustā plkst. 12.00 Politiskā partija “Partija “Vienoti Latvijai””
 • 1. augustā plkst. 14.00 politiskā partija ” Suverena vara”
 • 1. augustā plkst. 16.00 politiskā partija “Tautas varas spēks”
 • 1. augustā plkst. 18.00 politiskā partija ” Tautas kalpi Latvijai”.
 • 2. augustā plkst. 10.00 politiskā partija “Kristīgi Progresīvā Partija”
 • 2. augustā plkst. 12.00 politisko partiju apvienība “Apvienība Latvijai”

nteresi iesniegt kandidātu sarakstu CVK līdz šim izrādījušas kopumā 19 partijas un partiju apvienības.

Kandidēt Saeimas vēlēšanās drīkst Latvijas pilsoņi, kuri vēlēšanu dienā vecāki par 21 gadu, ja uz viņiem neattiecas kāds no Saeimas vēlēšanu likuma ierobežojumiem. Kandidātu sarakstu Saeimas vēlēšanām drīkst iesniegt Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā reģistrētas partijas un reģistrētas partiju apvienības. Lai varētu iesniegt kandidātu sarakstu, partijai ir jābūt dibinātai ne vēlāk kā gadu pirms vēlēšanām un tajā ir jābūt ne mazāk kā 500 biedriem. Ja kandidātu sarakstu iesniedz partiju apvienība, tajā ietilpstošajām partijām arī jābūt dibinātām ne vēlāk kā gadu pirms vēlēšanām un apvienībā kopā jābūt ne mazāk kā 500 biedriem. 14. Saeimas vēlēšanās termiņš, līdz kuram jābūt dibinātām partijām, lai varētu iesniegt deputātu kandidātu sarakstu, ir 2021. gada 30. septembris.

Vēlēšanu apgabalos ievēlējamo deputātu skaitu noteica CVK proporcionāli apgabala vēlētāju skaitam, kāds bija reģistrēts Fizisko personu reģistrā četrus mēnešus pirms vēlēšanu dienas – šā gada 31. maijā. Saeimas vēlēšanu likums noteic, ka ārvalstīs dzīvojošie vēlētāji pieskaitāmi Rīgas vēlēšanu apgabala vēlētāju skaitam. Rīgas vēlēšanu apgabalā 14. Saeimas vēlēšanās ir 36 deputātu vietas, Vidzemes vēlēšanu apgabalā – 26 deputātu vietas, Latgales un Zemgales vēlēšanu apgabalos katrā pa 13 deputātu vietām, bet Kurzemes vēlēšanu apgabalā – 12 deputātu vietas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (8)

 1. Kronis visam! Pat ziemasbērns grib pie lielās siles.😂
  Cerams, ka” konservus” jau visi atēdās un bordančika bandas laiks beigsies.

  18
 2. Tai laikam nekad nebūs gana 🙁 ar pensionāriem valdībā mēs tālu netiksim 🙁 būtu labāk auklējusi mazbērnus, kopusi dārzu un beidzot savu varas kāri likusi pie malas.

  33
 3. Vai Gulbenes deputāti grib visu Latviju nogremdēt tāda purvā kā Gulbeni?

  13
 4. Oho! Varbūt Saeimu var izveidot no gulbeniešiem? Tad gan Gulbenei beidzot būtu dzīve! Tad visu tik uz Gulbeni,tik uz Gulbeni……ha,ha,ha,ha…..

  14
  1
 5. Nē,nē viņi un viņas ar visām četràn netīrajām ekstremitàtém iekàps silē un negausīgi rīs , rīs , līdz atkal rīs.

  14
 6. Tantukam uz pensijas vecumu galīgi sašķobījies… Kad uz Kipru?

  14
 7. Šobrīd novada domē kāds vispār ir, kurš nekandidēs? Saprotu, saprotu. Dopamīniņš, adrenalīniņš u.t.t. Katram savas izklaides. Šīs nav tās sliktākās:) Kur nu vēl – būs ko mazbērniem stāstīt.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.