Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

VĒLĒŠANAS: Gulbenes novadā jau nobalsojuši 2,11 procenti balsstiesīgo iedzīvotāju

Foto: Gatis Bogdanovs.

Ceturtdien, 29. septembrī, balss nodošanas glabāšanā otrajā dienā, 14. Saeimas vēlēšanās kādā no 66 vēlēšanu iecirkņiem Latvijā nobalsojuši 15 865 vēlētāji, bet līdz 29.septembrim kopumā Latvijā nobalsojis 27 181 vēlētājs, kas ir 1,76 % no balsstiesīgajiem, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotā informācija. 14. Saeimas vēlēšanām vēlētāju sarakstos kopumā ir reģistrēti 1 542 407 balsstiesīgi pilsoņi. Informācija par vēlētāju aktivitāti pieejama tīmekļvietnē https://sv2022.cvk.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

CVK apkopotie dati liecina, ka Gulbenes novadā 29.septembrī savu balsi nodevuši glabāšanā 257 vēlētāji, bet kopumā līdz 29.septembrim novadā nobalsojuši 339 vēlētāji jeb 2,11 %. Pavisam Gulbenes novadā ir 16 041 balsstiesīgais iedzīvotājs.

Visu par vēlēšanām un kandidātu sarakstiem var uzzināt arī CVK mājaslapā.

Vēlētāji, kuri nevar nokļūt vēlēšanu iecirknī vēlēšanu dienā, 1.oktobrī, var nodot balsi glabāšanā (nobalsot iepriekš). To varēs izdarīt vēl piektdien, 30.septembrī, no pulksten 10.00 līdz 16.00. Iepriekšējās balsošanas vieta Gulbenes novadā ir tikai viena – pilsētas sporta centrā izveidotajā 449. vēlēšanu iecirknī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien, 1.oktobrī, būs 14.Saeimas vēlēšanu diena, kad visi vēlēšanu iecirkņi strādās no pulksten 7.00 līdz 20.00. Vēlētāji varēs doties balsot uz jebkuru balsošanas iecirkni Latvijā.

Gulbenes novada administratīvajā teritorijā noteikti 18 vēlēšanu iecirkņi: Gulbenē – sporta skolā un sporta centrā; Beļavā – tautas namā un Ozolkalna sporta zālē; Daukstēs – pagasta pārvaldes ēkā Staros; Druvienā – pilī; Galgauskā – kultūras namā; Jaungulbenē – tautas namā Gulbītī; Lejasciemā – kultūras namā; Litenē – tautas namā; Lizumā – pagasta pārvaldē; Līgo – kultūras namā; Rankā – kultūras namā; Stāmerienā – pagasta pārvaldē un Kalnienas tautas namā; Strados – pagasta pārvaldē Gulbenē, Brīvības ielā 8, un Stāķu pamatskolā; Tirzā – kultūras namā.

CVK skaidro, ka Saeimas vēlēšanās iepriekšējo balsošanu sauc par balss nodošanu glabāšanā, jo tā nenotiek visos vēlēšanu iecirkņos, kā tas ir iepriekšējās balsošanas gadījumā, kā arī vēlēšanu aploksnes tiek uzglabātas vēl vienā aploksnē – reģistrācijas aploksnē, kas ļauj vēlētājam atsaukt savu balsojumu un nobalsot vēlreiz vēlēšanu dienā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šāds risinājums ir ieviests, lai iepriekšējā balsošana nebūtu pretrunā Satversmei, kas noteic, ka Saeimas vēlēšanas izdarāmas oktobra mēneša pirmajā sestdienā. Proti, tas nozīmē, ka Satversmē noteikts, ka vēlētājam ir jābūt arī tiesībām balsot Saeimas vēlēšanu dienā.

Sestdien, 2022. gada 1. oktobrī, notiks 14. Saeimas vēlēšanas, kurās uz nākamajiem četriem gadiem būs jāievēl 100 parlamenta deputāti. Vēlēšanu dienā vēlēšanu iecirkņi Latvijā un ārzemēs vēlētājiem būs atvērti no pulksten 7.00 līdz 20.00 pēc vietējā laika. Arī šajās Saeimas vēlēšanās, tāpat kā līdz šim vēlētāji drīkst balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas.

Vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar ierasties vēlēšanu iecirknī, šo vēlētāju aprūpētāji un slimojošu personu aprūpētāji, var pieteikties balsot savā atrašanās vietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balsstiesības Saeimas vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma. Balsošanas dokuments ir derīga Latvijas pilsoņa pase vai Latvijas pilsoņa personas apliecība (eID karte), t.sk. balsošana der arī personu apliecinoši dokumenti, kam derīguma termiņš beidzies laikā no 2020.gada 1. marta. 14. Saeimas vēlēšanās vēlētāju uzskaitei vēlēšanu iecirkņos tiek lietots elektronisks tiešsaistes vēlētāju reģistrs, līdz ar to spiedogs pasē vai vēlētāja apliecībā vairs netiek likts.

Vēlēšanu iecirknī vēlēšanu komisijas darbinieks tiešsaistes reģistrā pārliecināsies par vēlētāja tiesībām balsot un atzīmē, ka vēlētājs nobalsojis. Par vēlēšanu materiālu saņemšanu jāparakstās papīra balsotāju sarakstā. Gadījumā, ja kādā vēlēšanu iecirknī tiešsaistes reģistrs tehnisku iemeslu dēļ nedarbosies, vēlētāji varēs nobalsot, izmantojot reģistrācijas aploksni. Ar balsošanas kārtību vēlēšanu iecirkņos var iepazīties šeit.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.