Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

VĒLĒŠANAS: Vecgulbenes muižas saimnieks Ainars Melders kandidē uz 14.Saeimu ar 11.numuru

Foto: Valsts kanceleja.

Vidzemes sarakstā no partijas “Latvija pirmajā vietā” kā deputāta kandidāts 14.Saeimas vēlēšanās ar 11.numuru ir nosaukts Ainars Melders – SIA “A.S.I.M.” valdes priekšsēdētājs no Alūksnes novada, kuru Gulbenē pazīstam kā Vecgulbenes muižas saimnieku, viesu nama un restorāna īpašnieku. Viņš ilgus gadus bijis arī Alūksnes pilsētas un novada domes deputāts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Ainars Melders. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

A.Melders “Dzirkstelei” saka, ka ir pieslējies partijai “Latvija pirmajā vietā”, jo uzskata – valdošās koalīcijas partijas nav attaisnojušas sabiedrības cerības. Gulbenes novada domes vēlēšanās ir piedalījušies 28,9 procenti balsstiesīgo iedzīvotāju – tātad vairāk nekā puse vispār negāja balsot. Tas par kaut ko liecina, mazā, vietējā, politika, viņaprāt, ir atspoguļojums iedzīvotāju attieksmei arī pret lielo politiku. Viņš domā, ka 14.Saeimas vēlēšanās rezultāti būs interesanti, un Zaļo un Zemnieku savienība, kā arī partija “Latvija pirmajā vietā” nesīs jaunas vēsmas valstī, jo tur ir ekonomikas jomā ”pilnīgi citādāk domājoši cilvēki”, cilvēki, kuri “visi ir ar saviem redzējumiem, mērķiem, domāšanu un ar konservatīvām vērtībām”.

“Pirmais, kas vajadzīgs, Ekonomikas ministrijai jābūt apvienotai ar Finanšu ministriju, jo ekonomika nevar būt nošķirta no finansēm,” saka A.Melders. “Bet pie varas esošo partiju pārstāvji lai atskaitās, ko ir izdarījuši! Par iztērēto naudu! Par Covid-19 pandēmijas laikā darīto, par piespiedu potēšanu! Par Latvijas ceļu stāvokli! Par lauku skolu slēgšanu! Pirmo trīs klašu skolēniem bija jāsaglabā lauku skolas katrā Latvijas pagastā! Ir daudz, par ko vajag atbildēt.”

Visvairāk viņu satrauc Latvijas patiesās aizsardzības spējas un pazaudētais laiks šajā sakarā, jo vajadzējis nostiprināt valsti jau pēc 2014.gada, kad notika Krimas okupācija. “Mēs no 2014.gada ar Krieviju brāļojāmies. Eiropas Savienība tajā skaitā! Tā vietā, lai nodarbotos ar sevis stiprināšanu, mums bija pārrobežu sadraudzības projekti. Mēs “cepām”, dejojām un dziedājām. Un ļāvām Krievijai savākties spēkā. Un tagad mēs esam attapušies. Kas ir ar mūsu armiju? Kas mums ir pierobežā? Kāpēc vecās padomju laiku raķešu bāzes stāv tukšas, kāpēc nav piepildītas un izmantotas? Zeltiņu bijušajā raķešu bāzē mums stāv Ļeņina piemineklis… Humors, bet ja labi padomā? Mēs, alūksnieši, par to runājām skarbi un jautājām jau pirms astoņiem gadiem. Mēs jautājām, kāpēc militārās mācības notiek Ādažos, bet nenotiek Austrumvidzemē, Latgalē. Un tad tikai pirms pāris gadiem šajā Latvijas pusē tika organizētas kaut cik vērā ņemamas mācības. Tagad – jā. Tagad militārās lidmašīnas lido mums virs galvām bieži un mēs to nevaram nepamanīt. Laikus bija jādomā par sabiedriskās televīzijas pieejamību Latgalē, par valsts valodas respektēšanu. Citādi ir sajūta, ka informatīvajā karā “tas gals” jau ir atdots Krievijai,” saka A.Melders.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņaprāt, runājot par valdošo partiju koalīciju, “viņu laiks ir pagājis”. A.Melders akcentē, ka “valstī ir jāsāk domāt ekonomiski”, jo “ir daudz galvassāpju”. Arī Eiropas Savienības finansiālais atbalsts Latvijai vairs nebūs tāds, kā bija iepriekš. Viņš uzskata: “Mūs gaida liela krīze. Un tie 20-30 eiro, ko piemet klāt pie vecuma pensijas līdz 530 eiro – tā ir tāda balsu pirkšana, tas ir īslaicīgs atbalsts, kas neko neatrisina. Vecuma pensijas būtu jāindeksē divreiz gadā. Un tad ir jautājums, kāpēc līdz 530 eiro un tālāk ne. Tas parāda, kāda cilvēku masa dzīvo zem iztikas minimuma. Kā viņi dzīvot var, to Dievs vien zina, par daudzbērnu ģimenēm nemaz nerunājot.”

Runājot par viņa autoritātēm politikā, A.Melders liek saprast, ka tādās kategorijās viņš nedomā. Viņš analizē procesus un partiju solījumus/veikumu kopumā. Galvenais esot, lai vēlētāji saprastu – “viņiem nav jāsamierinās ar valdības īstermiņa dāvanām priekšvēlēšanu laikā; jāsaprot, ka vajadzīga sistēma un ilgtermiņa risinājumi”. Partijā “Latvija pirmajā vietā” A.Melders saskata personības, kuras spējīgas sakārtot Latvijas ekonomiku. Sevi viņš pieskaita šim lokam, jo devis ieguldījumu kā Alūksnes pilsētas un novada ilggadējs deputāts, sakopis un uztur Vecgulbenes muižu kā Gulbenes vizītkarti.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (6)

 1. Gribētos jau gan kopā ar buldozeru vēl kaut ko noshēmot…

  20
 2. Lai cik skaisti un saimnieciski izklausās, tomēr….

  – “Partijā “Latvija pirmajā vietā” A.Melders saskata personības, kuras spējīgas sakārtot Latvijas ekonomiku.”
  —————-
  Daļa personību jau ir pierādījušas sakārtošanu… kā senā multenē …”man, man , man un vēlreiz man”.

  16
  1
 3. Var jau redzēt, ka sācis no buldozera mācīties taupību- tagad pie pils vairs neviena karoga, agrāk bija LV. LT, un EE karogi, tagad neviena. Var redzēt, ka neciena Latvijas valsti, tagad daudz kur ir uzvilkti arī Ukrainas karogi, bet klausot buldozeru taupa naudu un spļauj visam virsū.

 4. Istais,Aluksnes aferists – vai kandidatos ir ari godigi un nesavtigi cilveki…

  18
 5. Ir ir mums vietējais dīvainītis,kurs pielūdz Aldi un grib būt izglītības ministrs. 😂

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.