Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Vēlēšanas: Viena Gulbenes novadniece apstiprina kandidēšanu, otra vēl ne

Visaptverošai valsts iekšējai un ārējai drošībai ir jābūt galvenajam politiskajam mērķim – saka 14.Saeimas deputāta kandidāte no “Attīstībai/Par!” Agnese Strautiņa, kura šobrīd ir rīdziniece, bet augusi un skolojusies Gulbenē. Foto: no personiskā arhīva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No politisko partiju apvienības “Attīstībai/Par!” Vidzemes sarakstā kā 14.Saeimas deputātes kandidāte ir iekļauta arī novadniece, tagad Rīgā SIA “Rīgas meži” strādājošā nekustamo īpašumu speciāliste Agnese Strautiņa. Gulbenieši viņu labi atceras kā skatītāju iemīļotu vietējā Tautas teātra aktrisi.

No “Attīstībai/Par!” A.Strautiņa Vidzemes sarakstā ir startējusi arī 13.Saeimas vēlēšanās, taču ievēlēta netika. Runājot par mērķiem, vēloties iet lielajā politikā, viņa “Dzirkstelei” saka: “Pašreizējā ģeopolitiskajā nestabilitātē uzskatu, ka tāpat kā katra Latvijas iedzīvotāja individuālajam, tā arī Saeimas vēlēšanu deputātu kandidātu galvenajam politiskajam mērķim ir jābūt visaptverošai valsts iekšējai un ārējai drošībai. Kā nacionālajai, tā sociālajai un ekonomiskajai. Drošība kā prioritāte, risinot arī ar enerģētikas jautājumiem saistītas problēmas, kas mūs jau piemeklē un, jāatzīst, turpinās piemeklēt tuvākajā laikā. Drošība kā vērtība un mērķis tās plašākajā izpratnē. Par ko liecina arī manas pārstāvētās partijas “Attīstībai/Par!” izvēlētais sauklis šajās vēlēšanās -“Droši kopā!”.”

Autoritāte politikā – Volodimirs Zelenskis

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz jautājumu par viņas autoritātēm politikā A.Strautiņa atbild: “Mani, kā liberāli iedvesmo cilvēki, kas ir vai ir bijuši liberālo domu un demokrātisko vērtību paudēji, tajā pašā laikā spējot saglabāt arī cilvēcisko sirsnību. No Latvijas vēstures gribētu minēt Bertu Pīpiņu – vienīgo starpkaru Latvijas perioda deputāti – sievieti, kas bija aizrautīga cilvēktiesību aktīviste. Kā arī Zigfrīdu Annu Meierovicu, kura neatlaidīgais darbs Latvijas valsts izveidošanā un starptautiskajā atzīšanā ir nenovērtējams. Attiecībā uz mūsdienu politiķiem, šķiet, nebūšu oriģināla – Vaira Vīķe-Freiberga. Dēļ sava stingrā mugurkaula, inteliģences un spējas likt mums pašiem un arī citiem lepoties ar Latviju. Un, lai gan pirms laika teiktu citādāk – pašlaik tas ir Volodimirs Zelenskis, kas bez snobiska pārākuma demonstrē milzīgu drosmi, spēku un ticību savas valsts cilvēkiem un brīvībai, kas manī raisa dziļu cieņu.”

Jau rakstījām, ka no apvienības “Attīstībai/Par!” Vidzemes sarakstā kā 14.Saeimas deputāta kandidāts ir iekļauts arī Gulbenes pilsētas pensionāru biedrības valdes priekšsēdētājs Aivars Circens. Viņš šobrīd ir novada domes deputāts no partijas “Latvijas attīstībai”. Kā zināms, šī partija ir apvienības “Attīstība/Par!” sastāvā kopš 2018.gada kopā ar partijām “Kustība “Par!”” un “Izaugsme”. Pirms 14.Saeimas vēlēšanām apvienībai pievienojušās arī “Latgales partija” un “Vidzemes partija”.

Novada varas partija izveido vietējo nodaļu

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušajā nedēļā tika izveidota Latvijas Reģionu Apvienības (LRA) Gulbenes nodaļa, un par tās vadītāju kļuvis Andis Caunītis, kurš ir arī novada domes priekšsēdētājs. Jāpiemin, ka no 15 novada deputātiem 3 pārstāv LRA.

Nodaļas valdē apstiprināti novada deputāti Ainārs Brezinskis un Atis Jencītis, Stāmerienas pagasta pārvaldes vadītāja Guntra Rone un Gulbenes bērnudārza “Auseklītis” darbiniece Inese Laizāne.

“Nodaļas izveide bija nepieciešama,” “Dzirkstelei” teica A.Caunītis. Runājot par to, vai 14.Saeimas vēlēšanās no šīs partijas kandidēs arī kāds gulbenietis, viņš sacīja – tieši no šīs partijas ne, bet no vēlētāju apvienības, kurā iekļāvusies arī LRA, kandidēs novadniece. Pēc neoficiālas informācijas tā ir Rīgā dzīvojošā uzņēmēja Aiva Vīksna. Viņa pati “Dzirkstelei” šo informāciju vēl nav apstiprinājusi. Zināms, ka A.Vīksna ir pievienojusies biedrībai “Apvienotais Latvijas saraksts”. Biedrība grasās kandidēt 14.Saeimas vēlēšanās kopā ar LRA, Latvijas Zaļo partiju un Liepājas partiju.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (8)

 1. Cik slimam ir jābūt, lai cerētu tikt saeimā no paristiem?
  Bet šitā dāmīte ir īsta pariste uz visu galvu – elki vaira un zeļonka! 😂

  8
  6
 2. Tavi elki, protams, ir raškas putlers un belaru luka!

  8
  6
 3. Bet Aiva Vīksna jau ir izsludināta sarakstos, kādu vēl vajag apstiprinājumu. Absurds.

  2
  1
 4. Par mani balsojiet, stulbie pretpotekļi un vates kanālu lūriķi!

  1
  4
 5. Par tādu kandidātu gan es nebalsošu, kuram favorītos klauns kurš to vien zina, kā prasīt 5, 6, 9 miljardus mēnesī un vēl modernākos ieročus “pasaules kārtības” uzturēšanai!

  3
  9
 6. Es gan gribeetu parunaat ar Agnesi, man vinja vienmer patika un vinja bija gudra 😉

  5
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.