Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Veselības apdrošināšanā Gulbenes novada pašvaldība pagaidām sper soli atpakaļ

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā lasāms, ka bez rezultāta ir beidzies Gulbenes novada pašvaldības izsludinātais publiskais iepirkums “Gulbenes novada pašvaldības darbinieku un amatpersonu veselības apdrošināšana”. Paskaidrots arī iemesls, kāpēc iepirkuma procedūra tikusi pārtraukta. Bija saņemts piedāvājums no divām apdrošināšanas firmām, bet abos gadījumos piedāvātā cena pārsniedza pašvaldībā ieplānoto finansējumu – 150 000 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis, piedaloties 22.jūnija finanšu komitejas sēdē, teica: “Pēc esošā iepirkuma, kas noslēdzās, mēs sapratām, ka par 100 eiro, ko bijām plānojuši kā par apdrošināšanas apjomu (uz vienu cilvēku – red.), nekāda jūtama vai būtiska pakalpojuma darbiniekiem pretī nav. Ja attiecīgi katram ir iespēja lielāku veselības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu piepirkt klāt, tad, izejot no saimnieciski labākā izvērtējuma, sanāca, ka šis pakalpojums ir pāri par 1000 eiro. Četrciparu skaitlis! Un par šādu pakalpojumu mūsu darbinieki nav sajūsmā un nav ieinteresēti to pirkt. Līdz ar to palika priekšlikums, ka mēs atgriežamies pie iepriekšējās sistēmas. Apdrošinām tos, kas pēc izvērtēšanas ir akūti svarīgākie, riskam pakļautie jomu speciālisti. Mēs, deputāti, pašlaik atsakāmies no šīs apdrošināšanas.”

A.Caunītis piebilda – kad pašvaldība organizēs apdrošināšanu, visi pašvaldībā strādājošie, kuri vēlēsies, varēs pieslēgties klāt un izvēlēties kādu no veselības apdrošināšanas paketēm, pilnībā maksājot no personiskā maka. Pilnīgi visus Gulbenes novada pašvaldības darbiniekus apdrošinās pret nelaimes gadījumiem. Tas tiks darīts par pašvaldības budžeta naudu. Turklāt apdrošināti darbinieki būs neatkarīgi no tā, vai nelaime notikusi darbā vai ārpus darba.

Pašvaldības izpilddirektore Antra Sprudzāne sacīja – lai saņemtu pašvaldības apmaksātu veselības apdrošināšanu, katram amatam ir jābūt veselības riska izvērtējumam. Šādu izvērtēšanu veic darba aizsardzības speciālists. Šobrīd pašvaldība apdrošinās tos savus darbiniekus, kam veikts veselības riska izvērtējums un dots atbilstošs atzinums.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (3)

 1. 😀 apdrošināšanu visiem atcēla, bet prēmēšanas sitēmu priekš savējiem – atjaunoja. Izglītības darbiniekus izslēdza laukā no visa. Vai tad tas prasītu daudz laika, lai izvērtēu pedagogu riskus? Nevajag jau to darīt katram pedagogam. Atrunāšanās ir viss šis Caunīša un Sprudzānes stāsts.

  19
  1
 2. Kā neviens nepiedāvā par 100 E? Gjensidige vakar iepazīstināja pedagogus ar savu piedāvājumu, cena 99 eiro. Protams, tagad jāmaksā pašiem. Deputāti, neprasiet, lai Covid laikā bērniem būtu nodrošinātas mācības un mēs pusslimi ietu uz darbu un apdraudētu sevi. Ņemsim darba nespējas lapas pa pilnu programmu, jo naudas, lai apdrošinātos un ietu pie ārsta laicīgi, mums nav.

  1
  4
 3. Šobrīd nav tādas cenas veselības apdrošināšanā – 1000 eiro!!!!!!! Pajautājiet apdrošināšanas sabiedrībām, varbūt 300 – 400 eiro! Kā notiek saimnieciski labākā piedāvājuma izvērtēšana????

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.