Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Vēsturnieks un bānīša draugs Andris Biedriņš nominēts pašvaldības balvai “Gulbenes novada GODS 2023”

Visos bānīša notikumos piedalās ar patiesu entuziasmu. Andris Biedriņš ar vairāk nekā draugs Gulbenes-Alūksnes bānītim. Viņš ir dzelzceļa industriālā mantojuma eksperts, šo vērtību saglabāšanas iniciators un dzelzceļa tūrisma popularizētājs. Foto: Gatis Bogdanovs.

Tradicionālajai pašvaldības balvai “Gulbenes novada GODS 2023” tiek virzīts vēsturnieks Andris Biedriņš, kurš ir SIA “Gulbenes-Alūksnes bānītis” līdzdibinātājs un līdzīpašnieks. Viņš ir arī bānīti dažādi atbalstījušā nodibinājuma “Latvijas industriālā mantojuma fonds” valdes priekšsēdētājs. A.Biedriņa kandidatūru balvai ir izvirzījusi pašvaldības kultūras komisija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konceptuāli A.Biedriņa kandidatūru balvas piešķiršanai deputāti akceptēja domes izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē, kura notika 18.oktobrī. Vēl deputātiem būs par šo priekšlikumu jānobalso novada domes 26.oktobra sēdē.

Komitejas sēdē kultūras komisijas priekšsēdētāja vietniece, Gulbenes novada kultūras centra vadītāja Sarmīte Zdanovska pauda: “Šogad bānītim ir 120 gadu jubileja. Kultūras komisija virza balvai “Gulbenes novada GODS 2023” A.Biedriņu, ņemot vērā viņa ieguldījumu rūpēs par bānīti un šaursliežu dzelzceļu daudzu gadu garumā.”

Novada domes priekšsēdētāja vietniece Guna Švika teica: “Bānītis ir kultūrvēsturiskais mantojums. Pati personiski A.Biedriņu pazīstu 20 gadu garumā vēl no bānīša simtgades laikiem. Zinu to ieguldījumu, ko viņš ir devis bānītim.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstele” sazinājās ar A.Biedriņu un informēja par viņa nominēšanu balvai. Šajā sakarā A.Biedriņš teica: “Es pats pats pēc pagodinājumiem netiecos, bet, ja piešķirs, būšu pateicīgs.”

Viņš atzina, ka, būdams rīdzinieks, ar vienu kāju visu laiku ir Gulbenē un Alūksnē, jo te “visu laiku kaut kas interesants notiek”. Esot prieks par katru projektu, ar kura palīdzību un viņa līdzdalību bānītim vai ar to saistītajiem vēsturiskajiem objektiem tiek piešķirta otrā elpa. Uzsverams, ka A.Biedriņa vadītais Latvijas industriālā mantojuma fonds ir realizējis starptautisku industriālā mantojuma saglabāšanas projektu, kura rezultātā Gulbenes-Alūksnes bānītim tika restaurēta tvaika lokomotīve un veiktas citas aktivitātes dzelzceļa industriālā mantojuma saglabāšanā – liecina nodibinājuma publiskotā informācija.

Patiešām bānīša cilvēks. Andris Biedriņš (no kreisās) allaž ir tas, kurš SIA “Gulbenes-Alūksnes bānītis” vārdā spēj un prot uzturēt saturīgu, profesionālu sarunu arī angļu valodā. Arī aizvadītajā 1.septembrī Vecgulbenes muižā viņš bija klāt bānīša 120 gadiem veltītajā starptautiskajā konferencē. Foto: Gatis Bogdanovs

“Andra saistība ar bānīti ir sena. Kopš 1998.gada Gulbenes–Alūksnes šaursliežu dzelzceļš, tajā skaitā sliežu ceļi, ritošais sastāvsm, inženierbūves, aprīkojums un dzelzceļa ēka ir valsts nozīmes vēstures piemineklis. Un tas ir Andra kā kādreizējās Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas tehnikas pieminekļu speciālista nopelns. Un no tā laika līdz šodienai viņa saistība ar bānīti nav pārtrūkusi nevienu dienu,” “Dzirkstelei” saka SIA “Gulbenes-Alūksnes bānītis” pārvadājumu daļas vadītājs Raitis Melders. Viņš priecājas par A.Biedriņa nominēšanu balvai “Gulbenes novada GODS 2023” un pauž, ka šis cilvēks, būdams seniora vecumā, joprojām turpina aktīvi darboties bānīša labā.

“Andris ļoti daudz palīdz mums ar projektu gatavošanu. Starp citu, arī Kalnienas stacijas sakārtošanas projekts ir viņa izlolots. Arī Gulbenes dzelzceļa depo projektos mēs izmantojam viņa zināšanas un pieredzi. Viņa kontakti un viedoklis vienmēr noder. Varam tikai priecāties, ka mūsu bānītim ir tāds labs draugs kā Andris, kurš aizstāv bānīša intereses,” teica R.Melders.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.