Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Vienojas, ka “Goda bibliotēkai” Gulbenē būs otrs plaukts

Plaukts ir pilns. “Goda bibliotēka” Gulbenē sasniegusi punktu, kad ne tikai jādomā, kā šo ideju attīstīt tālāk, bet pašvaldībai ir arī jārīkojas. Foto: Pārsla Konrāde.

Gulbenes novada pašvaldības kultūras komisija ir aktualizējusi ideju par “Goda bibliotēkas” tālāko attīstību pilsētā, attīstot ne tikai pašu vides objektu, bet arī tā apkārti. Par to 9.decembrī kultūras komisijā notika saruna ar “Goda bibliotēkas” autoru tēlnieku Ivaru Drulli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sarunā piedalījās arī Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis, kurš “Dzirkstelei” šajā sakarā pastāstīja: “Latvijas simtgadei veidojām “Goda bibliotēku”. Bija doma šajā bibliotēkā salikt vismaz 100 grāmatas ar novadam nozīmīgāko cilvēku vārdiem, godājot tos, kuri popularizējuši novadu un devuši ieguldījumu novada vai pilsētas attīstībā. Ar to vienu plauktu ir par maz. Lai projektu turpinātu, mums vajag otru plauktu.”

Viņš arī piekrīt, ka ir jāsakārto vides objekta apkārtne iepretim novada bibliotēkas ēkai, izveidojot atpūtas vietu. A.Caunītis saka – 2020.gadā pašvaldībā par to jau runāts, un toreiz I.Drulles un arhitektes Ilzes Rukšānes piedāvājums bija plašāks – attīstīt vidi par bibliotēku, kultūras centru, centrālo skvēru un Gulbīšu parku kā gājējiem piemērotu vietu bez nožogojuma, kas šobrīd uzlikts ap O.Kalpaka ielu šajā vietā. A.Caunītis saka – tas būtu sarežģīti, jo nāktos pārplānot satiksmes kustību, tāpēc šobrīd pašvaldībā skata tikai “Goda bibliotēkas” jautājumu.

Viņš atgādina, ka pašvaldība ir apņēmusies īstenot Gulbīšu parka rekonstrukcijas projektu, kas nebūs lēts. Pašlaik tur notiekot projektēšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A.Caunītis piekrīt, ka ielu būvniecības laika iecere Gulbenes centrā un šodienas vajadzības atšķiras. “Ja nākotnē gribam atslogot satiksmi O.Kalpaka ielā, tad ir jāpārceļ autobusu pieturas uz citurieni un visa transporta plūsma ir jāorganizē citādāk,” saka novada domes priekšsēdētājs. Mazsvarīga nav arī veikalu pastāvēšana pilsētas centrā un turpmākie plāni. Piemēram, esot zināms, ka savu darbību vēlas paplašināt veikals “Maxima”. “Tas viss ir jāparedz,” saka A.Caunītis un piebilst, ka jāņem vērā visi faktori un visas intereses.

– Diāna Odumiņa

“Dzirkstele” jau rakstīja ŠEIT

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (3)

  1. Patīkami, ka tāda goda bibliotēka ir, bet kāpēc tā ir sniega kupenās? Novadnieku vārdi, uzvārdi slīgst sniegā.

    1
    1
  2. Sniegs tikai padara šo objektu mākslinieciskāku

  3. Vai prātīgāk nebūtu kaut ietves notīrīt tā lai veciem cilvēkiem drošāk staigāt ?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.