Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Arī Gulbenes novadā konsultē par jaunajiem noteikumiem lauksaimniekiem

Darbiniece ar pieredzi. LAD Ziemeļaustrumu reģionālās lauksaimniecības pārvaldes vadītāja Elita Mozule šajā amatā ir kopš 17.janvāra. Iepriekš viņa 11 gadus bijusi pārvaldes vadītājas vietniece. E.Mozules darba vietu rotā Pētera Postaža glezna no Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja krājuma. Gleznā attēlotas meitenes. Vienai galvā lakatiņš, otrai matos lente Ukrainas valsts karoga krāsās. Glezna E.Mozules kabinetā nonākusi vēl pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā šā gada 24.februārī, bet jau tad mākslas darbs nesa sevī solidaritātes vēstījumu. Foto: Diāna Odumiņa.

Energoresursu taupīšanas dēļ Lauku atbalsta dienesta (LAD) Ziemeļaustrumu reģionālās lauksaimniecības pārvaldes darbinieki ēkā Gulbenē, Ābeļu ielā 2, uz vietas tagad sastopami tikai trīs dienas nedēļā – otrdienās, trešdienās un ceturtdienās. Attālināti viņi strādā pirmdienās un piektdienās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Katru nedēļu ceturtdienās pulksten 10.00 LAD Ziemeļaustrumu reģionālajā pārvaldē ikviens ir aicināts uz konsultācijām par aktuālo, par gaidāmajām izmaiņām, kas lauksaimniekus skars vistiešākajā veidā. Konsultācijās LAD darbinieki detalizēti prezentē Kopējo lauksaimniecības politiku no 2023.gada, stāsta, skaidro, atbild uz jautājumiem.

Ar nākamo gadu sāksies jaunais plānošanas periods un stāsies spēkā jauni nosacījumi lauksaimniekiem. Jārēķinās ar to, ka ir gaidāmas lielas pārmaiņas platību maksājumu jomā – “Dzirkstelei” saka LAD Ziemeļaustrumu reģionālā lauksaimniecības pārvaldes vadītāja Elita Mozule.

“Iepriekšējos gados lauksaimniekiem bija pieejams vienotais platību maksājums un zaļināšanas maksājums. Bet turpmāk būs ilgtspēju sekmējošs ienākumu pamatatbalsts (ISIP), kā arī vēl septiņas eko-shēmas, no kurām lauksaimnieks pats piemeklē un izvēlas savai saimniekošanai atbilstošāko. Tas ir saistīts ar virzību uz precīzām tehnoloģijām, uz zaļo kursu, lai precīzāk lauksaimnieks augsnē iestrādātu augu aizsardzības līdzekļus, lai pārdomātāk izmantotu minerālmēslu izlietojumu. Atbalsts tiks maksāts tikai tiem, kuri atbildīs aktīvā lauksaimnieka statusam,” viņa stāsta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gandrīz 6000 lauksaimnieku katru gadu piesakās uz platību maksājumiem LAD Ziemeļaustrumu reģionālajā pārvaldē. Pašlaik notiek platību maksājumu izmaksāšana. LAD Ziemeļaustrumu reģionālajā pārvaldē klientiem vienotais platību maksājums ir izmaksāts 70 procentu apmērā, bet bioloģiskās lauksaimniecības maksājums – 85 procentu apmērā. No 1.decembra sāksies gala maksājums lauksaimniekiem, zaļināšanas maksājums, kā arī mazie lauksaimnieki saņems viņiem paredzētos 500 eiro.

Līdz 8.decembrim mazās saimniecības var iesniegt projektus pasākumā “Uzņēmējdarbības uzsākšanai mazajā lauku saimniecībā”, atbalsts – 15 000 eiro. Summa pēc tam tiek izmaksāta divās daļās atbilstoši darbības plānam. Lauksaimnieki par to var interesēties Lauku konsultāciju birojā Gulbenē, O.Kalpaka ielā 27.

LAD ir jauns mājaslapas dizains; paredzams, ka ar šīs mājaslapas starpniecību varēs pieteikties konsultācijām LAD Ziemeļaustrumu reģionālajā pārvaldē. Joprojām uz konsultācijām var pieteikties arī pa tālruni 67095000.

  • Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.