Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Vīrietim vardarbīga uzvedība dzērumā Gulbenē beidzas ar tiesu

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Ar sabiedrisko darbu uz 180 stundām Vidzemes rajona tiesa Gulbenē ir sodījusi kādu 47 gadus vecu vīrieti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš pagājušajā gadā divas reizes ar nepilna mēneša starplaiku pārkāpa aizliegumu tuvoties savas mātes dzīvesvietai, lai tādā veidā viņa turpmāk būtu pasargāta no dēla vardarbības.

Anonimizētas tiesas saīsinātais spriedums ir publiski pieejams tiesu portālā. Tiesas spriedums ir spēkā ar 7.februāri.

Minētais vīrietis bija saukts pie kriminālatbildības par ļaunprātīgu nolēmuma par aizsardzību pret vardarbību nepildīšana. Lieta tika skatīta atklātā tiesas sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Spriedumā norādīts, ka pagaidu aizsardzības līdzeklis vīrietim paredzēja atstāt dzīvesvietu, kurā līdz tam mitinājies kopā ar māti, kā arī neatgriezties tur. Viņš nedrīkstēja savai agrākajai dzīvesvietai būt tuvāk par 100 metriem. Bija arī aizliegts satikties ar māti vai sazināties ar viņu pašam vai ar citu personu starpniecību. Tāpat bija aizliegts izmantot mātes personas datus.

Taču no tiesas sprieduma izriet – vīrietis vienreiz vakarpusē, bet pēc nepilna mēneša pēcpusdienā ieradās mātes dzīvesvietā, būdams alkohola reibumā. Vienreiz viņš to izdarīja, ienākdams pa neaizslēgtām durvīm, bet otrreiz ierausās telpā pa logu.

Likums par vīrieša pieļauto pārkāpumu paredz īslaicīgu brīvības atņemšanu vai probācijas uzraudzību, vai sabiedrisko darbu, vai naudas sodu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.