Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Aicina pārdēvēt Sakses ielu Lejasciemā par Zentas Mauriņas ielu

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Atklāta vēstule Gulbenes novada domei par Zentas Mauriņas piemiņas iemūžināšanu Lejasciemā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Cienījamie deputāti, izcilajai un starptautiski pazīstamajai latviešu literāri filozofiskās esejas žanra dibinātājai un izkopējai, rakstniecei, tulkotājai un domātājai, Latvijas Republikas Satversmē nostiprinātā latviešu dzīvesziņas jēdziena tvērējai Zentai Mauriņai šā gada 15.decembrī svinēsim simt divdesmit piekto dzimšanas dienu.

Aicinu Gulbenes novada domes deputātus iemūžināt Zentas Mauriņas piemiņu viņas dzimtajā Lejasciemā, pārdēvējot izcilās novadnieces vārdā līdz šim komunistiskā totalitārā režīma Padomju Sociālistisko Republiku Savienības Augstākās Padomes Savienības Padomes locekles, PSRS Miera aizstāvēšanas komitejas locekles, Vispasaules Miera padomes dibinātājas un Latvijas Komunistiskās partijas Centrālās komitejas orgāna “Cīņa” nodaļas vadītājas 1940.gada okupācijā Annas Abzalones vārdā līdz šim nodēvēto Gulbenes novada ielu par Zentas Mauriņas ielu.

Ievērojot apstākli, ka, īstenojot Latvijas Republikas Satversmes ievadā ietvertās normas, pārskatāmā nākotnē Annas Abzalones slavinošus oficiālos vietvārdus vai vides objektus, tajā skaitā Annas Sakses ielas nosaukumu, neatkarīgajā Latvijas Republikā jebkura gadījumā nebūs iespējams saglabāt, ielas pārdēvēšana savlaicīgi, pirms 125 gadu jubilejas kopš Zentas Mauriņas dzimšanas, būtu saprātīgs un racionāls risinājums, kas demonstrētu novada politiskās vadības cieņu Lejasciema iedzīvotājiem laikmetīgajā ētikas, starptautiskās drošības un tiesiskajā realitātē.

– Ar cieņu zvērināta advokāte Dr. iur. Kristīne Jarinovska

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (5)

 1. Nu laikam viss ir jaizsvitro no vēstures. Sākām ar pieminekļiem un tālāk. ….Sarkano strēlnieku ielās arī jālikvidē. Nu ko jūs? viņi tak Leninu apsargāja un arī citas zverastibas Latvijā darīja.kāpēc par viņiem tik maz stāsta? nu ja.baltie un pukainie paši vien esam.

  10
  3
 2. Ja jāpārdēvē šī iela, tad labāk būtu Ceriņu iela. Cilvēku piemiņas iemūžināšana ielu nosaukumos arī būtu izskaužama tendence. Lai cilvēku paveiktie darbi paliek iemūžināti cilvēku atmiņā. Citādi pēc kādiem gadiem atkal nāksies mainīt nosaukumu.

  24
  1
 3. Paldies Rīgā dzimušajai un augušajai cien. Kristīnes k- dzei par ieinteresētību no Rīgas tik tālā Lejasciema kādas ielas nosaukuma eventuālajā mainīšanā. Paldies vēlreiz, jo tas tiešām šobrīd nav nesvarīgs jautājums. Tomēr gribas domāt un ticēt, ka lejasciemieši paši, saliekot kopā prātus un sirdis, var šo jautājumu atrisināt. Pie tam to darīt “saprātīgi un racionāli”, kā rakstījusi cien. Jarinovskas k- dze. Domāju, ka vajadzētu beidzot likt mierā un beigt izmantot gan Annu Saksi un tāpat arī Zentu Mauriņu, kurai foto redzamajā mājā ar sarkano jumtu ir izveidota piemiņas istaba, jo Zenta ir dzimusi un pirmo mūža gadu vadījusi šajā mājā. Ir jāizvēlas kāds, teikšu, ar cilvēku vārdiem nesaistīts ielas nosaukums, lai tuvākā vai tālākā nākotnē atkal nesāktos tāda jezga, kā šobrīd. Bet no Jarinovskas k- dzes gan gribētu uzzināt, kāds ir viņas viedoklis par Rīgā, Mežaparka pusē, esošās Annas Sakses ielas nosaukuma turpmāko likteni. Daļa no šīs ielas gan jau ir pārdēvēta par Roberta Feldmaņa ielu. Arī pavisam tuvu Rīgai, Babītes pagasta Priežciemā, ir iela, kurai dots Annas Sakses vārds- kā būt ar to?

  16
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.