Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Arnis Martusevičs: Aicinām uz atklātu un konstruktīvu diskusiju!

Ilustratīvs foto.

Neskatoties uz sarežģīto situāciju valstī, futbols nav miris. Konkrēti gribu informēt par FB “Gulbene” sieviešu futbola akrivitātēm.
Galvenais jaunums ir trīs mūsu meiteņu uzaicināšana uz Latvijas jaunatnes futbola izlasēm. U-17 izlasē spēlē Anda un Ance Katanes, U-15 izlasē Diāna Vīksniņa. Anda un Ance FK “Auda” sastāvā jau aizvadījušas vairākas spēles Latvijas sieviešu Ziemas kausa izcīņā, kur Ance guva pirmos vārtus turnīrā. Žēl, ka jaunās futbolistes nevar pretendēt uz novada talantīgo jauno sportistu programmas arbalstu. Meiteņu futbols nav Gulbenes novada BJSS, jo atbalsta programma paredzēta tikai sporta skolas audzēkņiem.
Sakarā ar finanšu trūkumu bijām spiesti atsaukt dalību Latvijas sieviešu telpu futbola čempionātā. Tomēr šajā čempionātā mūsu meitenes startē SK “Kuorsava” sastāvā. Jau trešo gadu mums ir ļoti laba sadarbība ar šo klubu, kā arī ar Alūksnes BJSS. Treniņu procesā palīdz futbola speciālisti Mihails Oļipovs un Mārtiņš Meistars.
Pašlaik vairākas futbolistes ārstē gūtās traumas, lai pēc tam pilnvērtīgi varētu gatavoties vasaras sezonai. Komandai pievienojušās jaunas un perspektīvas spēlētājas, kuras nākotnē reāli pretendēs uz Latvijas U-15 izlasi. FB “Gulbene” plānos ir vasaras otrajā pusē uz dažādām jaunatnes izlasēm deleģēt 5-6 mūsu komandas futbolistes! Kaut gan nāksies spēkus tērēt ne tikai futbola laukumā. Zinot pēdējo gadu novada sporta vadības nostāju pret sieviešu-meiteņu futbolu un biedrību FB “Gulbene 2005”, gatavojamies scenārijam, ka nesaņemsim nekādu (!) finansiālo atbalstu. Tāda ir šodienas realitāte.
Aizvadītajā sezonā mums Latvijas sieviešu 1.līgas čempionātā tika akceptēti 90 eiro – ļoti dāsni mūsu novada 29 futbolistēm! Pārējie iedalītie līdzekļi tika uzskatīti par neizmantotiem un jāatdod novada Sporta pārvaldei. Informācijai – pēdējos četros gados visas meiteņu komandas kopā ir saņēmušas ap 3800 eiro – ap 960 eiro gadā. Ja salīdzina kādas Gulbenes novada sporta biedrības saņemtās dāsnās subsīdijas (ap 11 000 eiro aizvadītajā gadā!), tad futbolistes ilgstoši ir pabērna lomā, pat būdamas Latvijas izlases dalībnieces!
Šajā sezonā mēs būsim ļoti aktīvi un nekļūsim atkatīgi no dažu, nejauši amatos nokļuvušu, ierēdņu stūrgalvības. Jau gadiem ciešam no šīs nepamatotās diskriminācijas. Turpmāk tā nebūs! Cerams, ka Latvija joprojām ir tiesiska valsts. Pagājušajā nedēļā masu medijos parādījās Gulbenes novada sporta seniora, daudzkārtējā pasaules un Eiropas veterānu čempiona Gunāra Rubeņa problēmraksts par mūsu novada sporta dzīvi. Gunāram var piekrist, var arī nepiekrist, bet Gulbenes novada Sporta pārvaldes vadība tiek aicināta uz atklātu un konstruktīvu diskusiju par pašreizējo situāciju novada sporta segmentā un pastāstīt par paveikto pēdējos trijos gados. Pastāstīt godīgi! Ja saņemsim pilnīgu ignorenci, sporta aktīvisti turpinās šo atklāto sarunu ar mediju starpniecību. Citu iespēju, kā pasniegt sabiedrībai savas domas, idejas un sāpi, mums diemžēl nav.

 • Arnis Martusevičs, FB “Gulbene 2005” valdes loceklis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (14)

 1. Arni nevajag bāst naudu savā kabatā kura paredzēta sportistiem.
  Šie raksti un lielā čīkstēšana deputātiem domas nemainīs. Visi novadā zina, kā tu mūs čakarē braucot uz spēlēm un ne kapeikas nedod. Būtu beidzot liecies mierā. Tā jau ir, Tu vienmēr atradīsi, kā naudu izkāst nevis nopelnīt.

  13
  1
 2. Kādu konkrētu piemēru vari minēt?

  1
  6
 3. arnēn kā tu savos laikos dabuji to bmw? pa kādu naudu? protams ka pa futbola. un ar ko tu tagad braukā, kaut kàdu pollo, jo vairs nedod futbolam naudu tapec nav ko kabata vairs bazt, ja?

  11
  1
 4. A.R.N.I vienīgais cilvēks kuram gribu paspiest roku šajā novadā, tas ir Martuseviča kungs. Visu futbolu tā nolaidis, ka palikusi tikai sieviešu komanda. Bravo. uRA , Ura, Ura

  11
  1
 5. Pilnīgi Piekrītu. Arnim vairāk par 90€ nevar dot, citādāk vairāk iedosi, vairāk tiks iesūkts kabatiņā.

  6
  1
 6. Arno, nesmīdini manas čībiņas, kam jums to naudu? Labāk lai iet pļavu golfam un skijoringam!

  2
  2
 7. Îstenîbà Arnis ir łoti lîdzîgs Lembergam, kaut Lembergs zaga, bet vismaz Liepàjas pilsèta bija sakopta un viss bija kàrtîbà. Paskataties kàda tagad izskatàs Liepàja, tas viss dèł Jûsu domàs zagła Lemberg. Tas pats ir šeit, pateicoties Arnim futbols kaut nedaudz attistas uz priekśu, ja nebûtu Arña, šeit ne smakas no futbola nebūtu. Liekat mieri Arnim!

  4
  7
 8. Futbols ir populārs komandas sporta veids uz kuru labprātīgi atsaucas jaunieši salīdzinoši lielā skaitā. Nr.2 sports Gulbenē aiz basketbola, tādēļ noteikti nevajadzētu atstāt novārtā. Ņemot vērā, mūsdienu jauniešu dzīvesveida tendences (datoratkarības, telefoni u.c.) sports jauniešiem ir nepieciešams kā vēl nekad, turklāt uzskatu ka komandu sports ir daudz vērtīgāks nekā individuālie sporti, jo attīsta citas vēlāk dzīvē noderīgas prasmes kā piemēram prasmi sastrādāties komandā un krist vienam par otru kopīga mērķa vārdā. Noteikti naudu pašvaldība var atrast, mazāk kabatās vajag likt.

  3
  3
 9. Cik atsaldēti slimam jābūt, lai murgotu par Liepāju un Lembergu? Tas nu ir stulbuma kalngals!

  11
 10. Tik, lai pat nesaprastu, ka viņš bija Ventspilī, ne Liepājā..

 11. Futbolists ,kurš pārdzīvo , ka Arnis viņam nav dienas naudu iedevis gan ir diezgan alkatīgs. Ja gribi ar futbolu pelnīt , tad nepietiks ar spēlēšanu 3. līgā ZA reģionā. Spēlēju prieka pēc un tie daži euro dzīvē tāpat neko nemainīs. Protams ,ja šī nauda tika dota spēlētājiem , tad piesavināties noteikti smuki nav.

  4
  1
 12. Lembergs Liepājā,kur tad Sesks palika, Venspili kopa vai?

 13. Vienkārši nav ko teikt. Izlasot šos komentārus, atliek secināt, ka rakstītājiem ir ļoti zems intelekta līmenis. Bet stāsts ir ne par to. Gulbenes sporta pārvaldes vadītājs Krēmers Dzirksteles intervijā ir teicis, ka prioritāte esot bērnu un jauniešu sports. Cik tad mums ir to jauniešu, kuriem ir labi panākumi kādā sporta veidā? Nevajag šķirot sporta veidus! Ir dzirdēts, lasīts jau iepriekš par māsām Katanēm. Tas nav normāli, ka meitenēm jāmeklē atbalsts citos novados. Arī talantīgais riteņbraucējs Oskars Jaunbērziņš meklē atbalstu citos novados. Pēc kādiem kritērijiem tad Krēmers dala naudu? Varbūt liek savās kabatās? Kāpēc Bukiem vairāk par 30 000.?Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem novada iedzīvotāji, sportisti gribētu dzirdēt atbildes-tiešas un godīgas, kas ir paveikts pēdējo trīs gadu laikā. Ja tuvākajā laikā neparādīsies nekāds atbildes raksts, tad problēma būs jārisina ar mediju starpniecību. Piekrītu Martuseviča kungam! Un par to, cik kurš ir iebāzis kabatā, lai lemj tiesa! Vienreiz šīm nejēdzībām Gulbenes novadā ir jādara gals! Krēmers ir ļoti, ļoti apmaldījies-iegājis par tālu mežā un netiek vairs ārā, tāpēc palīgā jāsauc glābēji.

  8
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.