Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Aktīvi jauno sezonu sāk Gulbenes novada senioru vokālie ansambļi

Foto: no privātā arhīva.

Tikko vienojušies dziesmās Stāmerienā, 20. un 21.augustā Gulbenes novada seniori devās uz vēju pilsētu – Liepāju, lai piedalītos IV Vislatvijas senioru vokālo ansambļu sadziedāšanās svētkos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novadu pārstāvēja Jaungulbenes tautas nama sieviešu senioru vokālais ansamblis „Kamenes” (vada Māra Mezīte), Daukstu pagasta Staru kultūras nama sieviešu senioru vokālais ansamblis “Seniora” (Antra Melbārde), Lejasciema kultūras nama jauktais senioru vokālais ansamblis “Satekas” (Vija Nurža), Gulbenes kultūras centra senioru vīru vokālais ansamblis “Namejs” (Astra Zvirbule) un Stradu pagasta senioru vokālais ansamblis ‘’Baltābele’’.

Senioriem tika dāvāts īpašs gods – dziedāt leģendārajā, tikko atjaunotajā koncertestrādē ‘’Pūt, vējiņi!’’. Koncertā, kas ilga teju septiņas stundas, piedalījās apmēram 800 dziedošo un dejojošo Latvijas amatiermākslas kolektīvu dalībnieku. Latvijas Pensionāru federācija šo pasākumu organizē katru gadu. Atsaucība ir liela. Satikšanās prieks ne mazāks. Mums gandarījums, ka svētku galvenā organizētāja ir mūsu novadniece Dzintra Žilde – Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētājas vietniece.

Paldies novada pensionāru biedrības ‘’Atspulgs 5 ‘’ vadībai, īpaši Annai Vīgantei, par pasākuma koordinēšanu, par motivēšanu piedalīties! Gulbenes novads svētkos allaž ir visplašāk pārstāvēts. Un par vērtīgo ierosmi šogad šo braucienu plānot divās dienās! Dziedātāji bija ne tikai koncerta dalībnieki, bet arī ceļotāji. Erudītās un azartiskās gides Vēsmas Stapānes vadībā tika iepazītas vairākas nozīmīgas kultūrvēstures vietas. Stāstu un leģendu varā garās stundas ceļā aizritēja nemanot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liepājā tika baudīts senā ‘’Siļķu brāķa’’ smeķis, 7 km garumā pilsēta izlīkumota ar tūrisma vilcieniņu. Iepazītas Liepājas himnas kolorītās skulptūras Kūrmājas prospektā, samērītas plaukstas ‘’Latvijas mūziķu Slavas alejā’’, fotogrāfijās iemūžināts Spoku koks. Novērtēts Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles pasaulslaveno ērģeļu skanējums. Mājupceļā iepazīta Karosta un piedzīvotas Liepājai piederīgas vēja brīzes uz Ziemeļu mola. Krēslas stundā apskatīti īpašie Saldus vides objekti — pilsētas nosaukums, strūklaka ‘’Medus piliens’’ un bronzas skulptūras pie luterāņu baznīcas , kas atveidotas pēc Jaņa Rozentāla gleznas ‘’Pēc dievkalpojuma’’ tēlu motīviem.

Šķiet, vairāk gūt iespaidus divās dienās nav iespējams. Par to esam pateicīgi arī šoferim Uldim Berkoldam, kurš lielo autobusu vadīja ar profesionāļa vieglu roku – precīzi un atbildīgi, pielāgodamies senioru dzīves ritmam.

Paldies visiem, kuri atbalstīja šo godpilno misiju – pārstāvēt mūsu novadu Latvijas mūzikas galvaspilsētā – ‘’pilsētā, kurā piedzimst vējš’’- Liepājā.

Visu dalībnieku vārdā – ansambļa ‘’Baltābele’’ vadītāja Daira Karole

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.