Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Apmeklētājs pauž neapmierinātību par pasākuma Druvienas Silmačos organizēšanu

Ilustratīvs foto: Gatis Bogdanovs.

Par “Skroderdienas Silmačos” izrādi Druvienā “Dzirkstele” saņēma šādu lasītāja sūdzību: “Ar laikraksta palīdzību vēlos pateikties “Silmaču” svētku plānotājiem, kā arī brašajiem apsargiem, kas godam veica uzdotos pienākumus, par palīdzību ietaupīt manu ģimenes budžetu. Esmu bijis Silmačos visos iepriekšējos Līgosvētkos, kad tur notika izrādes, un arī šogad šaubu par svinību vietu nebija. Biļetes tika nopirktas internetā “Biļešu paradīzē” ļoti savlaicīgi, uz tām dārgākajām sēdvietām, lai varētu labi visu redzēt, sagādājām telti un visu citu nepieciešamo. Pie “Silmačiem”, cīnoties ar ceļa putekļiem, piebraucām kādas 10 minūtes pāri pulksten trijiem, un tur mūs pārsteidza apsargi, paziņojot, ka iebraukšana telšu pilsētiņā slēgta pulksten trijos. Manus iebildumus, ka portālā, kurā iegādājos biļetes, nekas tāds nebija rakstīts, tieši otrādi – tur bija norāde, ka ieeja pasākumā būs no pulksten 15.00 – apsargi vērā neņēma. Viņi pildot savus pienākumus. Tajā brīdī ļaužu plūsma uz izrādi vēl nebija intensīva, un, mierīgi iebraucot, mēs nevienam nebūtu traucējuši. Neauglīgo diskusiju rezultātā noskaņojums tika sabojāts, uz izrādes skatīšanos prāts vairs nenesās. Tā vietā ar riebumu vēroju, kā apsargi atņem līdzpaņemtā dzeramā ūdens pudeles izrādes apmeklētājiem ar maziem bērniem. Cīņa pret potenciālajiem teroristiem vai tirgoņu lobēšana? Kā pastāstīja izrādes apmeklētāji, tad rindas pie tirdzniecības vietām starpbrīdī izstāvēt nemaz nav bijis iespējams. Pa to laiku piebrauca vēl vismaz divi “bēdubrāļi”, kuri arī bija pirkuši biļetes internetā un nespēja pat iedomāties, ka telšu pilsētiņā ielaisti netiks. Sākoties izrādei, iekšā gājēju plūsma apsīka, vēl naivi cerēju, kas vismaz tad man ļaus iebraukt un iekārtoties nometnē pirms balles. Nekā. Nu tad vismaz pēc izrādes? Apsargs bija tik laipns, kaut kam piezvanīja, un informēja, ka iebraukšana tikšot atļauta tikai pēc vieniem naktī. Tas nu likās galīgi par vēlu, un tā man svētki šoreiz beidzās nesākušies. Man un sievai sabojāts noskaņojums, apsargiem izpildīta pienākuma apziņa, koncerta un balles rīkotājiem un tirgotājiem no mums negūti ienākumi, savukārt mums ietaupījumi vismaz 50 eiro apmērā. Gan jau būs Līgosvētki arī nākamgad. Vienu gan zinu – Druvienas “Silmači” tagad no manas pasaules kartes ir izsvītroti uz visiem laikiem.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstele” sazinājās ar pasākuma producentu Juri Milleru, kurš skaidro: “Pirmkārt, telšu pilsētiņu neorganizējām mēs kā izrādes un koncerta veidotāji, bet – Gulbenes novada pašvaldība. Otrkārt, ņemot vērā “Silmaču” specifiku, kur ir tikai viens ceļš, pa kuru var ienākt pasākuma teritorijā apmeklētāji, plānojot to, visur bija informācija par to, ka telšu pilsētiņā iebraukšana ir līdz pulksten 15.00, jo pulksten 15.00 tiek atvērti vārti pasākuma apmeklētājiem. Pa vienu ceļu, kur nāk iekšā tūkstošiem cilvēku, pēkšņi laist mašīnas, kas brauc uz telšu pilsētiņu, tas ir neiespējami un pret jebkādiem drošības noteikumiem, un, ja cilvēki, zvanot uz pašvaldību, nenoskaidroja visu informāciju par telšu pilsētiņu, tā ir viņu atbildība. Kas attiecas uz līdzi paņemto dzeramā ūdens pudeļu nost ņemšanu – tie ir publisko pasākumu apmeklēšanas noteikumi, kas ir rakstīti uz biļetes. Cilvēkiem, kuri iet uz pasākumu, tie ir arī jālasa, kuriem viņi piekrīt, iegādājoties biļetes. Šie nav mani kā pasākuma rīkotāja noteikumi, tie ir noteikumi, kuri izriet un ir saskaņoti ar publisko pasākumu drošības likumu, kas ir uzrakstīti uz katras biļetes, vai tā ir pirkta internetā, vai “Biļešu paradīzes” kasē. Nedrīkst pasākumā ieiet ar lietussargiem, ieročiem, ēdienu un dzērienu. Tās nav privātas viesības. Tādi ir publiskā pasākuma apmeklēšanas noteikumi. Ja cilvēks ir iegādājies biļeti, viņš ir piekritis šiem noteikumiem, tāpēc celt šobrīd par to kaut kādas pretenzijas nevajadzētu. Ir saprotama šī neapmierinātība, bet tā arī ir pašu cilvēku atbildība.”

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (16)

 1. Mani, skatoties Silmaču koncertu TV, pārsteidza tas, ka nekur neredzēju lielos ekrānus, kas pēdējos gados ir neatsverama brīvdabas koncertu sastāvdaļa. It īpaši, ja estrādes skatuve ir tik maza un tik tālu no skatītāju soliem, kā Silmačos. Man dzīvajos koncertos svarīgi ir arī redzēt izpildītāja seju, acis, mīmiku, emocijas.
  Tāpēc nospriedu, labi, ka neapmeklēju klātienē, jo TV vismaz to varēju redzēt.

  51
 2. Arī apmeklēju pasākumu! Auto rindas sākās 2km. no norises vietas, putekļi bija tādi, ka 10 metri uz priekšu redzēt nevarēja! Gados vecāki cilvēki gāja kājām, karstumā visus šo 2km. Bet ne par to….., mani izbrīnija tas ,ka auto tika novietoti ārpus pasākuma teritorijas uz šaurā zemes ceļa, kaut gan pļava bija nopļauta un bija daudz brīvas vietas, vismaz 1000 auto varēja salikt, tad nebūtu tādi sastrēgumi uz zemes ceļa! Gan pirms izrādes, gan izrādes laikā ,gan pēc izrādes pļavas bija tukšas. Neloģiski! Ja tās ir privātās pļavas ap estrādi, tak īpašnieks gan jau piekristu par simbolisku samaksu ļaut novietot auto!

  32
  2
 3. KĀDA sakarā man SAVS īpašums būtu jaboja par”simbolisku” samaksu?Un zinot cūciskos cilvēkus vel dabūtu vākt miskasti aiz viņiem

  36
  12
 4. Lai atbild Druvienas pagasts un pasākuma organizatori !!! vai tad tiešām nevarēja parūpēties par ceļu nokaisīšanu ar pret putekļu līdzekļiem???
  Kā vienmēr neaagatavojušies, kauns !!!
  Un cilvēkiem līdz paņemtos ēdienus lika izmest miskastē!
  Skumji…

  34
  4
 5. Lai atbild Druvienas pagasts un pasākuma organizatori !!! vai tad tiešām nevarēja parūpēties par ceļu nokaisīšanu ar pret putekļu līdzekļiem???
  Kā vienmēr neaagatavojušies, kauns !!!
  Un cilvēkiem līdz paņemtos ēdienus lika izmest miskastē!
  Skumji…

  16
  4
 6. Druviena diemžēl ir pārvērtusies no kultūras centra (agrāk) par bomžu nomali.
  Pagasta vadīkļus sen vajadzēja ar sū…nu koku triekt ellē-ratā!

  26
  5
 7. KULTURAS CENTRĀ PIE Valdas ir humanas drēbes,kur var iet arī NEBOMŽI.ATBALSTS būs visiem.Notiek teātrs,balles,tirdzini u.tt.

  2
  9
 8. Ziniet, neapmierinātie, ka šie putekļainie , mūžīgi dubļainie ceļi mums ir ikdiena! Un tas viss daļēji arī tāpēc, ka jūs , pilsētnieki, nevēlaties maksāt maksāt nodokļus. Visur, kur ej, prasa skaidru naudu. . Drīz laukos nebūs vispār cilvēku!

  17
  11
 9. Šo pasākumu neorganizēja Druvienas pagasts, bet gan Millers kopā ar Gulbenes novada Kuktūras pārvaldi! Ar visām pretenzijām pret viņiem!

  22
  5
 10. Tādi drošības noteikumi kā Pentagonā 😆😆😆 jeb mums terora draudi dzeltenajā krāsā jau??? Kas tie par Jāņiem ja nedrīkst no mājas paķērt siera gabalu līdzi…un ūdeni līdz šim neļāva lidostās ienest vai stikla traukā telpās… pretējā gadījumā tomēr tiek pārkāptas pamattiesības un var apdraudēt cilvēka dzīvību 😳ieteiktu nākošgad vienkārši ignorēt šo organizatoru pasākumus

  16
 11. Pilnīgi piekrītu neapmierinātai publikai. Norāžu , kà atrast estrādi nekādu!Cilvēki maldījās nevarēdami saprast vai atrodas uz pareizā ceļa.Pudeli ar ūdeni atņēma,bet nopikt citu nebija iespējams,jo kavējàm izrādi.No mašīnas bija jāiet 2km.Izrāde protams brīnišķīga.Nedomàju, ka Skroderdienās kāds par terorismu domā.Pietiek ar uzspridzinātu krāsni.🙃

  13
 12. Kas attiecas uz ūdeni,es piemēram padzēros no akas,jo tur bija krūzītes,ciei arī tā darīja.Spainis bija jauns un t;irs.,

  3
  2
 13. Žēl gan, ka ir neapmierinātība ar sadzīves lietām. Dīvaini, it kā likumi vienādi, bet Raiskuma pasākumā gan savu dzērienu drīkstēja, gan ēdamo.

 14. Tā vienkārši ir pasākuma tirgotāju mantkārība – lai visu pirktu pie viņiem.
  Kāds tur sakars ar drošību? Teroristi brauks uz Silmačiem? Stulbums!

 15. Citur uzstāda plastmasas maisus ar turētājiem.priekš atkritumiem.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.