Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Garāmbraucēji ievēro dīvainu automašīnu Gulbenes nomalē

Garāmbraucēji ievērojuši šo graustam līdzīgo automašīnu, kura jau nedēļu stāvot visiem labi redzamā vietā Stradu pagasta Ceļmalu ciemā uz publiskas zemes. Piektdien lasītāji ziņo, ka vraks jau esot aizvākts. Foto: Diāna Odumiņa.

“Ko ar to ir gribēts pateikt?” stāmereniete Līga jautā par piepilsētas teritorijā, Stradu pagasta Ceļmalu ciemā, jau nedēļu redzamā vietā stāvošo automašīnu. Tā novietota šosejas malā stāvvietā uz publiskas zemes aiz autobusa pieturvietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līga stāsta – diendienā mēro ceļu uz darbu Gulbenē un pēc tam atpakaļ uz mājām. Vienmēr spiesta braukt garām šim “brīnumam”. Viņa ievērojusi, ka uz rozā krāsas automašīnas sāniem ir uzraksts “Visi cūkas”.

Foto: Diāna Odumiņa

Arī “Dzirkstele” devās aplūkot šo auto, kas līdzinās graustam. Priekšā nav numurzīmes, bet aizmugurē tā ir. Vairāk par uzrakstu uz automašīnas sāniem satrauc priekšpusē ar melnu krāsu uztrieptais simbols, kurā var saskatīt līdzību ar Krievijas kara Ukrainā atbalstītāju burtu “Z”.

Valsts policijas Ziemeļvidzemes iecirkņa vadītāja Valda Gibala-Lesiņa “Dzirkstelei” saka – šis visdrīzāk ir pašvaldības policijas kompetences jautājums. Ja šī automašīna satiksmei netraucē, tad Valsts policija neiesaistās. “Transportlīdzekli mēs evakuējam tikai par noteiktiem pārkāpumiem. Ja tas atstāts bloķē ceļa braucamo daļu un traucē normālu satiksmes plūsmu, tad varam šo transportlīdzekli pārvietot uz maksas stāvlaukumu,” saka V.Gibala-Lesiņa. Viņa konkrēto apzīmēto automašīnu nav redzējusi un nevar arī neko komentēt par uzrakstiem, kas ir uz šā transportlīdzekļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada pašvaldības policijas priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards “Dzirkstelei” saka: “Uzsāksim administratīvā pārkāpuma procesu. 18.janvārī automašīnas īpašniekam vēl bija spēkā izietā tehniskā skate, bet nākamajā dienā jau nebija. Transportlīdzeklis ir noņemts no uzskaites un nedrīkst piedalīties ceļu satiksmē. Automašīna ir bojāta. Ja automašīna no publiskās stāvvietas nebūs aizvākta, skaitīsies nomesta kā atkritums, vraks.”

Vai uzkrāsots “Z” burts? Tādā gadījumā šim graustam ir piešķirta arī bīstama politiska nokrāsa, ko nedrīkst ignorēt un par ko ir jāsoda. Foto: Diāna Odumiņa

Ja automašīnas īpašnieks nereaģēs un neaizvāks transportlīdzekli termiņā, kādu būs norādījusi pašvaldības policija, sekos naudas sods – skaidro M.Didrihsons-Linards. Pašvaldības policija iepriekš jau ir rīkojusies līdzīgi, piemēram, kad Gulbenē daudzdzīvokļu mājas pagalmā ilgstoši nolikta stāvēja automašīna ar tukšām riepām. Tādos gadījumos pašvaldības policija uzsāk administratīvā pārkāpuma procesa lietvedību.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (15)

 1. Nav par ko citu rakstīt tpc liek visādu šitādu figņu iekšā lilnībā kaitina,vakar jau vairs nebij automašīnas bet šodien ielikts raksts jums laikam tiešām nav ko dariit

  20
  10
 2. Cienījamā raksta autore visticamāk stipri aizraujas ar Bojeviku skatīšanos baldrjāņu ietekmē, ja katrā pilsētas nostūrī redz Z burtus un Krievu iekarotājus.
  Pirmkārt tas nav Grausts, Bet gan “ziemas miskaste”.
  Bet nu ja Tu staigā ar kājām, Tev nesaprast.
  Otrkārt, mašīna vienkārši varēja nolūzt un Zinot šīs pilsētas īpatnības. Visi uzraksti ar melnu varēja būt vandālisms no jauniešu puses.

  12
  14
 3. Gulbenei tagad gada notikums, džekam noplīsus mašīna atstāta ceļa malā. Smiekli nāk par dzirksteles reportieriem, ka tik nomelnot citus. Nav jau teikts kad pati reportiere neuzīmēja šo Z burtu, ņemot vērā viņas lielo kāri cilvēkus kūdīt.

  18
  14
 4. Jauniešiem nav ko darit.brinums ka tādai mašīnai kādreiz varēja iziet skati.un ko skatās policija lidz stāvvietai viņi kaut kā tika

  8
  9
 5. Nu re, kā uzrakstīja, tā sarosījās un aizvāca. Sauc, kā gribi – par graustu vai miskasti, bet skatu bojā, iebraucot pilsētā.

  22
  9
 6. Ak tad komīšus raksta pats mašīnists? Un jau atkāpšanās ceļu gatavo? Diži, diži. Ui, kā nepatīk, ja publiski aizskar. Bet bija to vērts, ne? Taisnība acīs kož.

  10
  5
 7. Pašvaldībai pašai ir gana daudz graustu. Kad novāks veco viesnīcu Ozolu 39, kas 3x jau degusi.

  14
  2
 8. Atvainojos, nebiju piefiksējis, ka Ozolu 39 ir pārdots privātpersonai. Lieliska stratēģija pašvaldībai – visus savus graustus nevis sakārtot/nojaukt, bet pārdot privātpersonām un tad sodīt par graustu stāvokli. hehe, labas prakses piemērs.

  14
  3
 9. no Balvu puses iebraucot,skats s nog šibateļnijs-plīvo Okrainas karogs pie ceļu daļas un bārbiju berliner auken wagen pretējā pusē-muhosranskas cienīgs skats..no comment

  10
  3
 10. Palūgt tiem Gulbenes kruķiem aizvākt uz maksas stāvvietu avarējušo Toyotu no A7, ko Bauskas kruķi nespēj jau divus mēnešus.

  4
  1
 11. Čiv,riv… jūs paši gudrākie esat,tā jau Ukrainā karš un vēl gribat,lai Baltijas valstis arī cieš…kauns skatīties…

  1
  5
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.