Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Beļaviete ir sarūgtināta, ka pēc sniega šķūrēšanas atstāj sniega vaļņus

Ilustratīvs foto: LAU.

“Esmu pacietīga, bet nu šoreiz sirds sāp!” “Dzirkstelei” savu sarūgtinājumu par greidera aizdzītajiem sniega vaļņiem viņas mājas ceļā galā pauž Beļavas pagasta iedzīvotāja seniore Mudīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Visu ziemu jātīra sniegs, ko aizdzen ceļa priekšā. Tagad pat aizdzina priekšā tādus lielus vaļņus – pamatīgas bumbas! Man tagad slapju muguru jāmokās. Kā lai es tās dabūju nost? Es tīru sava ceļa galu, lai pastnieks var tik pie manis, lai man var atvest produktus. Tagad šis mežonīgais valnis! Spēka vairs nav cīnīties, un nav man vairs tik daudz spēka, lai tiktu galā. Tas ir valsts ceļš, kas iet cauri Beļavai uz Alūksni,” stāsta seniore.

Akciju sabiedrības “Latvijas autoceļu uzturētājs” Alūksnes ceļu rajona direktors Raitis NiedraDzirkstelei” skaidro, ka greideram jau nav, kur likt to sniegu. “Apstāties pie katra ceļa gala arī nevar, tad viņš neko neizdarīs,” saka R.Niedra. Viņš gan nāca pretī seniorei, solīja pievērst uzmanību, saprotot, ka cilvēkiem cienījamā vecumā ir grūti. R.Niedra min vēl kādu variantu, kā varētu risināt šādu situāciju, proti, iesaistot pagasta pārvaldi, kura arī var nāk pretī saviem cilvēkiem. Braucot tīrīt savus pašvaldības ceļus, vienlaikus atcerēties, ka vajag palīdzēt iztīrīt ceļa galu arī senioriem.

Savukārt Beļavas pagasta pārvaldes vadītājs Aivars Rakstiņš “Dzirkstelei” atzīst: “Mums jau ar saviem ceļiem grūti tikt galā. Ja vēl jāiztīra iebraucamie ceļi uz mājām, tas jau paņem dubultā laiku. Ja vēl valsts ceļiem… Būtu tomēr arī viņiem kaut kāds pienākums pēc sava darba atgriezties un šādās reizēs tomēr iztīrīt.” Viņš arī norāda, ka iedzīvotāji vienmēr var vērsties pašvaldībā. “Varbūt ir reizes, kad “simtlatnieki” ir brīvi un varam nosūtīt palīdzēt, bet ne regulāri. Otrs variants ir kaimiņi, varbūt var runāt ar tiem un var viens otram palīdzēt. Visu neizdarīs pašvaldība. Ja es teikšu, ka mēs aizskriesim un izdarīsim, tie būs meli no manas puses. Negribu tā rīkoties. Tad, kad tīrām pašvaldības ceļus, mēs mēģinām iztīrīt arī iebraucamos ceļus. Cenšamies, īpaši, ja ir seniori. Tas ir tikai cilvēcīgi, bet negarantēju, ka visās vietās. Mums tas aizņem lielu laiku. Cilvēki jau tā strādā pa naktīm. Varam izdarīt tik, cik varam,” saka A.Rakstiņš.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (17)

 1. Rakstiņš tīra tikai tur, kur pats dzīvo un vēl noasfaltē ielu uz savu māju. Pagasta iedzīvotāji maksā NĪN, bet pretī saņem pigu.

  26
  1
 2. Dzīvoju uz Ozolkalns – Lejasciems ceļa, katru reizi tīrot ceļu valnis ir priekšā iebraucamajam ceļam.
  Mēs taču savus iebraucamos ceļus tīrot, neatstājam vaļņus uz vietējās nozīmes ceļa. mašīnā stāv lāpsta, jo nekad nevar zināt vai varēs iegriezties ceļa galā vai nē.
  Beļavas pagastam pilnīgi vienalga par viensētās dzīvojošiem pensionāriem.

  22
  2
 3. Pagastiem pie kājas, vispŗ viensētās dzīvojošiem tie pagasti un novadi nav vajadzīgi!!!

  12
  2
 4. Visu šo gadu laikā,mums ceļu iztīriji tikai 2x,pēc nenormālas lūgšanās. Lielāko ties atbilde-nav laika,bet tur kur dzīvo mūsu cienijamais Rakstiņa kungs tā ir vieta kur vienmēr ir laiks un līdzekļi. Un tad var redzēt,cik tad Rakstiņa kungam rūp mūsu labsajūta,jo,piemēram,Rēzeknē,ja mājā ir dzīvo maz bērns,vai arī pensionārs kurš dzīvo viens,vai arī nav kā iztīrīt pagasts noorganizē sniega tīrīšanu bezmaksas! Un ko Rakstiņš?😂

  16
 5. Tā ir reāla problēma. Iznāk,
  ka katram jādomā par to, kā vairāk, nevis labāk un cilcēcīgāk. Tā vienkārši nedrīkst būt.

 6. Kur nu Aivariņam tik tālu aizdomāties ,kā līdz Mudītes ceļa galam !Viņam domāšana nekad nav bijusi stiprā puse )’)) Mudīt ,pensonāram ir vajadzīgs veselībai kardiotreniņš…Tad nu lāpstu rokās un ar dziesmu …kā pagājušajā jaunībā !

 7. Śirā problēma ir visos pagastos.bet pats labākais ir tas kad latvijas ceļu uzturētāji uzgāž pagastam-pagasts simtlatniekiem….un ttt kad tik atbildību nogāzt uz cita pleciem.un savas smadzenes un pakaļas no krēsla nepcels.Tu kā pagasta vecis saņem ne mazu algu.pietiekoši esi daudz ko nolaidis lidz kliņķim varēji ari pabraukāt un ar lāpstiņu patīrīt.vismaz no pensionāru pagrabiņa dabūtu zapts burciņu.un ++++savā lauciņā.

  11
  2
 8. Var saprast seniora sāpi, bet ko pārējie čīkst? Paņem lāpstu, būs kardio trenniņš! Pagasts un valsts tavā vietā visu neizdarīs!

  7
  7
 9. Tāpēc civilizētās valstīs greideri ir aprīkoti ar papildus lāpstu, kura pretī mājas ceļa galam nolaiž,un vēlāk atkal paceļ…sniegs tiek skaisti novākts un ceļa gals netiek aizmūrēts!!! Varbūt vienkārši kāda pašvaldība jaiesūdz tiesā, ka pie mājas nevar piebraukt ne ātrie, ne ugunsdzēsēji, jo priekšā valnis, kuru ar lāpstu nav reāli novākt!!!!

  11
 10. Beļavas pagasts vienmēr izceļas tik žēl ka no sliktas puses.pagasta veci vajag nomainīt,pārāk aizsēdējies.Pagasti grib lai cilvēki atgriežas laukos a skuju tev palīdzības un pretimnākšanu neredzēt.

  6
  1
 11. Reiz bij Bez Tabu stāsts par šo problēmu tika noskaidrots, ka galveno ceļu uzturētājiem tīrot ceļu ir jānotīra tie sniega vaļņi no cilvēku ceļu brauktuvēm.

 12. Par to ka ceļa galus valsts ceļi neiztīra tas ir fakts, jo arī pašvaldību ceļa galos ir priekšā vales, kur nu vēl piemājas saimniecībām. Bet jautājums ir tāds vai autobusu pieturas jatīra tiem kas vēlas braukt ar autobusu, vai varbūt tas jadara autobusu parkam. Visas šīs ziemas garumā nēsmu manijusi ka tās būtu tiritas . Bērni stāv tuvu braucamai daļai , autobusiem jastājas uz ceļa, jo nav iespēja novirzīties no braucamās daļas. Nu par savu pagastveci skaļi neizteikšos😔

 13. Autobusu parkam gan nav nekāda sakara ar pieturu tīrīšanu. Tas ir ceļu daļas lauciņš.

 14. Šogad vispār ir murgs ar to sniega tīrīšanu.Gan pagastos,gan pilsētā.

 15. Tur jau tajā Beļavas pagastā sēž visi pensionāri, kuri atnāk uz darbu tikai kafiju padzert un papļāpāt, neviens tur nav ieinteresēts attīstīt un uzspodrināt apkārtni!

 16. Šādas problēmas nav tikai Beļavā. Tā ir vispārēja prakse. Ceļu apsaimniekotājam ir jāatrisina kā veikt cilvēcīgu tīrīšanu. Nav katram ceļu lietotājiem jādomā kā attīrīt aizstumtos ceļus. Tas jāplāno tiem, kas veic darbus. Pie mūsdienu tehnoloģijām pilnīgi apbrīnojami, ka tāda attieksme.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.