Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Dabas aizsardzības pārvalde lūdz palīdzēt noskaidrot lāča vajātāju

Ekrānšāviņš.

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) lūdz sabiedrības iesaisti, lai noskaidrotu autoru saziņas vietnē “WhatsApp” daudzkārt pārpublicētam video, kurā redzams, kā kāds vīrietis diennakts tumšajā laikā ilgstoši, braucot nopakaļ ar automašīnu, trenc pusaugu lāci pa meža ceļu. “Vēršam uzmanību, ka šī ir apzināta dzīvnieka traucēšana, par ko piemērojams administratīvais sods,” uzsver DAP Komunikācijas un dabas izglītības nodaļas vadītāja Elīna Ezeriņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Video ilgst divarpus minūtes, kurā skaidri redzams, ka pakaļdzīšanās notiek uz maza meža ceļa pierobežā, par ko liecina video manāmā dzeltenā zīme. Tas nozīmē, ka lācis ir atradies savā dabiskajā teritorijā, kurā tā traucēšana ir kategoriski aizliegta.

“Speciālistu ieskatā šī nav vienkārša traucēšana, bet jau vardarbīga rīcība. Lācis nav spējīgs ilgstoši skriet. Turklāt šajā brīdī, kad lāči gatavojas ziemas guļai, tiem svarīgi ir uzkrāt, nevis patērēt enerģijas rezerves. Līdz ar to ilgāka pakaļdzīšanās lācim varētu beigties pat ar nopietnām veselības problēmām,” uzsver Latvijas valsts mežzinātnes institūta “Silava” vadošais pētnieks Jānis Ozoliņš, norādot, ka “šajā gadījumā ir radīta arī potenciāli bīstama situācija sabiedrībai. Proti, gadījumā, ja pretim nāktu vai ar velo brauktu kāds cilvēks, būtu garantēta ļoti bīstama sadursme”.

Ja kādam ir informācija par šī video autoru un/vai automašīnas šoferi, DAP lūdz ziņot, rakstot uz e-pastu pasts@daba.gov.lv vai zvanot pa tālruni 67509545.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Video redzams, ka trenkāts tiek pusaugu lācis. Diennakts tumšajā laikā automašīnas starmešu gaisma tam radījusi maldīgu efektu, it kā tas skrietu pa garu, izgaismotu tuneli. Par laimi, lāci izglāba ceļa līkums, ļaujot tam apjaust, ka no šī tuneļa var tikt ārā, paskrienot sāņus nost no ceļa,” lāča rīcību skaidro pārvaldes Dabas aizsardzības departamenta direktore Gita Strode.

DAP atgādina, ka brūnais lācis (Ursos arctos) ir aizsargājama suga gan Latvijā, gan Eiropā, un saskaņā ar spēkā esošo likumdošanu par aizsargājamas sugas īpatņa apzinātu traucēšanu vainīgā persona var saņemt naudas sodu līdz 700 eiro.

Valsts bioloģiskās daudzveidības monitoringa dati rāda, ka pēdējos gados lāču skaits pieaug visā Baltijas populācijā, tas nozīmē, ka vairāk lāču ienāk Latvijā un daļa no tiem paliek te uz dzīvi. Senāk galvenais iemesls lāču skaita samazinājumam un izzušanai bija medības. Tā kā tagad tās Latvijā nav atļautas un Igaunijas pierobežā tās ilgstoši bija ierobežotas, lāču populācija atjaunojas. Saskaņā ar aktuālajiem monitoringa datiem Latvijā savvaļā sastopami apmēram 60 lāči.

Video skatāms: https://failiem.lv/u/bsnnsgsda 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (3)

  1. Ka vispār var ienākt prātā tāda nežēlība – biedēt un dzenāt lāci? Tāds cilvēks ir nelietis.

    13
    4
  2. Šis kaut kā nemaz vairs nav pārsteidzoši…
    Pilns facebook ar retardiem, kas mēģina aprakt dzīvus gan suņus, gan kaķus, pakārt tos, sašaut, apzināti sakropļot vai labākajā gadījumā izmet tos atkritumu konteinerā.
    Tāpēc, ja kļūstam liecinieki vardarbībai pret dzīvnieku, fiksējam faktu, filmējot vai fotogrāfējot, ziņojam attiecīgajām instancēm un rakstām iesniegumus policijā un pvd. Nekas nemainīsies, ja mēs- sabiedrība, turpināsim būt iecietīgi pret šādu rīcību.

    20
    1
  3. Sataisījuši te tagad skandālu uz līdzenas vietas

    2
    5
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.