Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Daži jautājumi par pensionāru Ziemassvētku balli Gulbenē

Aivars Circens. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

“AR KO ATŠĶIRAS pensionārs, kurš sastāv biedrībā, no tajā neesoša pensionāra? Ar ko atšķiras parasts pensionārs no pensionāra ar invaliditāti? Kas rīkoja pensionāru Ziemassvētku balli Gulbenē – novada pašvaldība vai biedrība? Vai balli sponsorēja pašvaldība?” Šādus jautājumus, piezvanot “Dzirkstelei”, uzdeva kāda seniore, kura savu vārdu redakcijai nenosauca.

Gulbenes pilsētas pensionāru biedrības vadītājs Aivars Circens “Dzirkstelei” stāsta: “Balli 21.decembrī rīkoja biedrība. Telpas Gulbenes novada kultūras centrā par brīvu ļāva izmantot pašvaldība. Balle tika rīkota, izmantojot mūsu biedrības biedru naudu, kas ir viens eiro no cilvēka mēnesī, kā arī ziedot pasākuma norisei varēja balles apmeklētāji. Ziedojumi bija brīvprātīgi. Neviens to nekontrolēja, un nevienam netika pārmests, ja cilvēks neveica ziedojumu. Jau pirms šā svētku pasākuma rīkošanas mēs sludinājām, ka balli var apmeklēt visi seniori, kuri vēlas – gan tie, kuri ir mūsu biedrības biedri, gan tie, kuri nesastāv šajā biedrībā. Ziemassvētku balles sarīkošana bija liels pasākums, kas prasīja finanses. Spējām šo pasākumu noorganizēt, jo taupījām biedrības budžetu, neiztērējām to sīkumos. Iesaistīšanās biedrībā ir brīvprātīga izvēle. Novadā seniorus apvieno ne jau tikai mūsu biedrība vien, ir vēl citas. Tajā skaitā novadā darbojas arī invalīdu biedrība. Visas biedrības pašvaldība kaut nedaudz finansiāli atbalsta, dod iespēju izmantot pašvaldības telpas par brīvu. Atbalsts no pašvaldības, kuru saņem mūsu biedrība, ir nedaudz lielāks par 1000 eiro gadā. Gribu uzsvērt, ka mūsu biedrības valde un es, šīs biedrības vadītājs, šo sabiedrisko darbu veicam par brīvu – atalgojumu nesaņemam. Drīzāk ir otrādi – bieži vien biedrības darbam papildus biedru naudai ziedojam personiskos līdzekļus. Mūsu biedrība ir atvērta visiem senioriem. Ja kāds vēlas pievienoties mūsu pulkam, esat laipni gaidīti!”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (17)

 1. No uzskaitīta sanāk ka visa gada nauda tiek iztērēta vienas balles noorganizēšanai. Kā saka – plezīram jābūt.

  11
  5
 2. Kāpēc vispār jābūt tādām biedrībām? Ir pensionāri . Paziņojam,kad būs tāds un tāds pasākums. Ja pie galdiņiem,tad katrs var atnest kaut ko. Nav obligāti jābūt pirktam veikalā. Pensionāri ir gana aktīvi uz gatavošanu,ne tā, kā jaunie,kam neko nevajag. Tāpat invalīdiem. Izziņojat,būs tas un tas. Kas vēlas,piesakās. Lai nav šķirošanas. Un vadītājam sniedzot savas atbildes,ir jāpiedomā,kā to pasaka,jo izklausās tā ,kā no augstāka plauktiņa. Bet mēs visi esam vienādi pensionāri kā cilvēki. Lai nesanāk kā agrāk un tagad arī ansambļiem. Kad kaut kur jābrauc,tad citi to uzzin tikai pēc tam,kad jau brauciens noticis. Bet kāpēc nevar braukt visi dziedātāji,kas grib. Tā cilvēku šķirošana arī lika pieņemt lēmumu ,mums daudzākām vairs nedziedāt. Skumji, bet tā ir.

  23
  7
 3. Tà skirosana pec deguniem vienkarsi nav izskauzama,jo ,kads iedomajas,ka ir nezinkas.

  15
  6
 4. Pēc fotogrāfījām var redzēt,ka pasākumā ir visi vadoņi priekšējās rindās.Kā parasti ir lielā sveikśana ar dārgiem puķu pušķiem.Nekas jau nemainās.
  Paši sevi slavina.
  Biedrībā iepriekš bij tikai pilsētnieki,bet pēkšņi sāka uzrunāt arī lauku plušķus.Ja nav biedru tad ,nav arī naudas.
  Uzzinam par aktivitātēm tikai no Dzirksteles gada beigās,kad jau viss ir noticis.

  13
  2
 5. Pietiek rīkot vienam cilvēkam. Nevajag “” locekļus”” entos. Un tad,kad labvēlīgi pieškir bez maksas kultūras namu… Nu paklausaties,kam tad tas nams domāts, ja ne pašiem iedzīvotājiem?

  13
  1
 6. Un kas tas par pasākumu atkal pensionāriem šodien? Neko nevar saprast. Laikam bagātais pensionārs dara kā grib. Nabagais,kā var. Piemēram,vai Lejasciemā bija eglīte pensionāriem? Mēs neesam zinoši. Un tā ikreiz…

  9
  1
 7. Un kurš tad būtu tas viens, kurš rīkotu? No malas viss, protams, ir vienkārši.

  5
  2
 8. Malači uzņēmīgie cilvēki,kas rīko svētkus sev un citiem! Priecīgs gars stiprina kaulus.Tā turēt!

  14
  8
 9. Rīko svētkus dažiem izredzētajiem.Tas nav pieņemami .Kurš pats sevi iedalījis nezkādā kārtā.

  4
  8
 10. Jauki, ka ir uzņēmīgi seniori, kas rīko šādus pasākumus. Sapratu, ka visi, kas vēlējās, varēja piedalīties. Bet atkal atrodas neapmierinātie, kuriem citu darbs jānozākā, jāmeklē iespēja apslāpēt vēlēšanos kautko organizēt pat Ziemassvētkos.Lai šīs pretenzijas netraucē jūsu darbotiespriekam!

  15
  4
 11. Gribētos sejā redzēt to kundzi, kurā zvanīja redakcijai. Kuram gan varēja traucēt Ziemassetku pasākums. Presē, saziņas līdzekļos tika aicināti gan pilsētas pensionāriem, gan novada,nebūtu jau izraidīts arī ne pensionārs.Vai tiešām ESAM TIK APROBEŽOTI, KA VAINAS SĀKAM MEKLĒT TUR, KUR VIŅU NAV. NOŽELOJAMI.

  12
  4
 12. Nu jau, nu jau! Ņaudētāji, attopieties! Vieni pensionāri aktīvi darbojas, apvienojas sabiedriskā organizācijā -biedrībā, jo kopā jautrāk un vairāk var paveikt. Vienu pensionāru dome, valdība neņems galvā, bet 500-1000 jau ir spēks, ko sadzirdēs u.t.t. Šeit daži komentētāji neko nedara, grib pie visa gatava tikt, domā, ka aktīvie pensionāri ir viņiem ko parādā. Vienkārši dažiem kauna nav. Jums neviens neliedz stāties esošajās biedrībās. Neliedz iet uz domi un prasīt organizēt kopēju eglīti visa novada pensionāriem (gribētos redzēt, cik personas ierastos, cik ņaudētu, ka netika no katra pagasta transports nodrošināts, kāpēc bija tie mākslinieki, bet ne citi..). Neliedz arī dibināt savu biedrību, piemēram, Gulbenes organizēti vienotā novada otrā biedrība, īsāk – govno biedrība ņaudētājiem, un organizēt visu, ko tik vien spēj izdomāt….. Dome telpas neliegs 🙂

  13
  6
 13. Nu Smiltenes novadā jau tieši tāpat…ne visi ir cilvēki…, tikai izredzētajiem….

  3
  7
 14. Vēl viena ņaudētāja… Drīkst painteresēties, vai sastāvat kādā biedrībā? Padalieties arī, lūdzu, ar saviem sasniegumiem pasākumu organizēšanā pensionāriem.

  5
  6
 15. Nekas nav atseviski jaorganize.Ir veteraniem sacensibas,ir dazadi kori,ansambli radosas studijas.Viss jau notiek bez biedribam.

  6
  1
 16. Ja jau nav nekas atsevišķi jāorganizē, viss notiek bez biedrībām, tad ko piesējāties biedrības rīkotam pasākuma?! Ejiet uz veterānu sacensībām, koriem, ansambļiem, radošajām studijām u.t.t. Tas viss laikam pats no sevis organizējas, atliek tikai atnākt uz visu gatavu… Pašiem smiekli 🙂 nenāk?

  4
  3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.