Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Divi gulbenieši konfliktu neatrisina mierīgu sarunu ceļā

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Mājas Gulbenē, Lazdu ielā 3a, mājas vecākais Inārs Maltaunieks vērsās “Dzirkstelē”, lai vērstu uzmanību par situāciju Lazdu ielā, kāda bija izveidojusies sestdien, 12.februārī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Rallija diena. Lazdu iela Gulbenē ir šaura. Uz ielas novietota mašīna. Novietota uz ceļa braucamās daļas, kaut arī pretī mājai ir stāvlaukums. Šī mašīna tā stāvēja no rīta līdz aptuveni pulksten 13.30, kamēr ar ceļu policijas palīdzību to izdevās novākt no ceļa. Cilvēki zvana un jautā, kas notiek uz Lazdu ielas. Visas rallija mašīnas un arī citi autovadītāji, kā arī pilsētas ciemiņi spiesti apbraukt šo mašīnu pa gājēju ietvi, īpaši smagās, jo iela ir šaura, un citiem autovadītājiem sanāk pārkāpt ceļu satiksmes noteikumus. Piezvanīju pašvaldības policijai. Skatos – viņi atbrauca, apskatījās un aizbrauca. Piezvanīju ceļu policijai, un tad mašīnu viņš no ceļa novāca. Un tā izrādījās mūsu pašvaldības policijas darbinieka mašīna. It kā ceļu satiksmes noteikumus viņš nepārkāpa. Bet, ja noliek savu mašīnu tā, lai visi pārējie spiesti pārkāpt ceļu satiksmes noteikumus un lai brauc, kā grib, tad tā ir bezkaunība. Pretējā pusē ir stāvlaukums, kur var nolikt auto. Ceļu policija spēja novākt šo mašīnu no ceļa, bet pašvaldības policija ne. Tad jautājums – vai mums vajadzīga Gulbenē pašvaldības policija? Sen neviens tā mašīnu uz šīs ielas nebija novietojis! Noliek ielas vidū un tieši rallija dienā, un to atļaujas izdarīt pašvaldības policijas darbinieks,” ir sašutis gulbenietis.

Atbild Gulbenes novada pašvaldības policijas priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards: “Pašvaldības policijā 2022.gada 12.februārī tika saņemts un reģistrēts izsaukums par notikumu, kur Lazdu ielā, Gulbenē, ir novietots transportlīdzeklis, kurš traucē citiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Uz notikuma vietu izbrauca pašvaldības policijas norīkojums. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka automašīna ir novietota, nepārkāpjot noteikumus, to var redzēt arī no uzņemtā fotoattēla. Protams, ka ziemas periodā, kad ir daudz sniega, ceļa braucamā daļa ir sašaurinājusies, tomēr transportlīdzekļa vadītājs, novietojot savu auto, nav pārkāpis ceļu satiksmes noteikumos minētās apstāšanās un stāvēšanas prasības. Papildus tam, veicot policijas operatīvā transportlīdzekļa videoreģistratora ierakstu apskati, ir redzams, ka, braucot pa ceļu garām transportlīdzeklim, kurš ir novietots ceļa malā, pretī braucošajam vai garām braucošajam auto nav jāuzbrauc uz ietves.”

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (27)

 1. Tagad ir skaidrs kurš tas ir. Tā persona visu laiku uzvedās tā, it kā būtu ļoti augsta personība. Pie veikaliem arī viņš noliek kā grib savu auto, nevis noliek kā vajag. A ko Tu padarīsi, ja atnāk no Rīgas un pieradis tēlot kruto. Viss jau kādreiz nāk atpakaļ.

  46
  4
 2. Vai tad šāda amata pārstāvim nevajadzētu rādīt priekšzīmi pārējiem? Kāpēc tad citi var/atrod normālu vietu kur nolikt savu auto, bet šāds indivīds atļaujas lekt acīs? Tā jau saucas visatļautība! Jau iedzīvotājiem tas ir pieriebies. Paši liks sodus pie pirmās izdevības par nepareizi, nevietā novietotu auto…Tas liek aizdomāties

  40
  3
 3. Jūs vispār rakstu izlasījāt? Cilvēks neko nav pārkāpis. Tas, ka vienam nepatīk, nenozīmē, ka otrs ir vainīgs. To visu var sarunāt, ja prot sarunāties. Ja gribas kašķi, tad sūdzas.

  9
  43
 4. Kundzīt, raksts tika izlasīts ne vienu vien reizi, tieši tāpēc rodas jautājums, kāpēc paša kunga kolēģi pat nepapūlējās sazvanīt savu kolēģi, lai pārdzen savu auto, tā skaitās laikam norma, ka savējais savējo neredz un viss ir ok. Es pilnīgi atbalstu šīs mājas vecāko, kurš rūpējas par savas apkārtnes kārtību, tiešām piekrītu katram viņa vārdam….es arī nesaprotu kam vispār Gulbenē ir vajadzīga šāda iestāde, no kuras ir maz jēgas.

  51
  4
 5. Sarunāt jau var, ja cilvēks iet uz kontaktu, nevis rupji pasūta.

  23
  4
 6. Aiz bezdarbības jau vairs nezin par ko pasūdzēties

  8
  29
 7. Bet vai tad tieši pašvaldības policija nav tā iestāde, kurai ir jāreaģē uz sūdzībām, un kuras pamats ir iedzīvotāju labklājība un drošība. Nevis klaja vienaldzība, jo savādāk to nenosauksi, ja šie pašvaldības policijas darbinieki aizbrauc garām, bet valsts policijas darbinieki atrod auto īpašnieku un reaģē uz sūdzību ( un ne jau par velti ir sūdzība, tātad viņai ir pamats ). Domaju, ka komentāru vajadzēja pajautāt nevis viņa tiešajam priekšniekam, bet, gan ceļu policijas darbiniekiem.

  31
  4
 8. Atkal šitais gudrinieks par kādu sūdzas. Man liekas viņam uzmanības trūkst. Cik reizes aplauzīsies ar saviem viltus izsaukumiem

  8
  24
 9. Protams ,ka vienmer Didrihsons savejo “taisnibu” aizstaves….

  27
  1
 10. Vai nav citas ielas caur kuru izbraukt? Vai varbūt tā ir galvenā iela? Vai varbūt dēļ šiem rallistiem jāatbrīvo visa Gulbene? Varētu iedzīvotāju mašīnas vienkārši atstāt pie Gulbenes robežas kādā stāvlaukumā, lai ielas ir atbrīvotas

  4
  24
 11. Diemžêl, arî man ir negatîva pieredze ar Gulbenes novada paśvaldības policiju. Pāris gadus atpakaļ Skolas ielas 1 mâjas kâpņu telpâ bija iedzîvojies “bomzis”. Paśvaldîbas policija vai nu nebija sazvanáma, jo bija brîvdienas, zvanîju par agru vai par vêlu, jo ” bomzim” savas dienas gaitas. Kâdu vakaru viņa klâtbûtne aiz dzîvokļa durvîm kļuva neizturama, bet paśvaldîbas policija solîja ierasties tik pêc krietna laika( kaut gan ziņots par śo problêmu tika diezgan bieži). Toties Valsts policija śo problému atrisinája( uz visiem laikiem) 10 minûtés. Péc tam diskutéjot ar paśvaldîbas policijas pârstâvi, viņś man vêl jautâja vai es esot atpazinusi śo personu, varbût zinot vârdu, uzvârdu? Labi, ka vêl nepajautâja ” bomža” dienas režîmu, kuru es jau biju labi iepazinusi…
  Novêlu mâjas pilnvarotajâm personâm un atbildîgiem pilsétas iedzîvotâjiem izturîbu uzturot kârtîbu mûsu pilsêtâ.

  34
  2
 12. Ja Mārtiņš Didrihsons-Linards atbilstoši Administratīvo sodu likuma par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā 7.panta pirmajai daļai par ugunsdzēsības un glābšanas, policijas, robežsardzes vai Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta nepamatotu izsaukšanu nepiemēro naudas sodu no 35 līdz 140 eiro. Tad sanāk ka izsaukums ir bijis pamatots un visas Mārtiņa Didrihsona-Linarda atrunas ir tikai savējo piesegšana.

  Bet tā kā automašinas aizvākšanā piedalījās ceļu policija, tad ir jābūt sastādītam protokolam ar pārkāpumu fikšējošu aprakstu. Pretējā gadījumā ceļu policija ir pārkāpusi savas pilnvaras liekot pārvietot transporta līdzekli kas novietots stāvēšani atbilstoši CSN.

  21
  3
 13. Ir CSN noteikumi par apstāšanos un stāvēšanu.Nenovietojot atomašīnu stāvēšanai kabatā,uz Lazdu ielas pat vasarā nebūs 3metri.

  12
  3
 14. Tā kā pašvaldības policijas darbinieki nezin CSN, vai arī policijas priekšniekš apzināti melo, tad šo jautājumu vajag pacelt līdz televīzijas līmenim, piesaistot Bez tabu vai citu līdzīgu raidījumu.

  Ceļu satiksmes noteikumi
  121. Ja ar ceļa zīmēm vai ceļa apzīmējumiem nav noteikts citādi, apstāties un stāvēt aizliegts:

  121.4. vietās, kur attālums starp brauktuves nepārtraukto ceļa apzīmējuma līniju, sadalošo joslu vai pretējo brauktuves malu un apturētu transportlīdzekli ir mazāks par 3 m;

  20
  1
 15. Kā tas lazdu ielas klauns vispār var sūdzēties par kaut ko. Pats ir bezkaunīgākais no visiem, dīgdienis. Un ja jau sākam tā par godīgumu, tad finanšu policijai, vidam vajadzētu painteresēties no kā pārtiek mūsu godīgais pilsonis, un visi pārējie viņa draudziņi, pseidooligarhi Gulbenes, kuriem viņš tik ļoti grib līdzināties. Uzmanības trūkums cilvēciņam, jo neviens jau vairs neņem viņu par pilnu, pat sucamie draugi aizmuguras par šo smejas.

  9
  8
 16. Personīgu konfliktu izvazā pa soc. tīkliem, ko gaida, skaidrs ka cilvēki ķersies arī pašam klāt. Ar to bij jārēķinās. Un pēc viņa loģikas spriežot, pašvaldības policija nav vajadzīga, tad ko sauca?
  Un sanāk ja pašam sociālo dienestu nevajag, tad vispār priekškam viņš vajadzīgs, jo tur tiešām visas dāmītes iesēdējušās.

  4
  6
 17. Maltavnieku domē! Uzreiz būs kārtība, melot māk, glums arī pietiekami. Papildinās esošo eliti.

  7
  8
 18. Ja godīgi, tad es tik ļoti nesekoja jaunumiem. Un ja man būtu jānovieto auto es neiespringtu per rallija sacensībām, jo es to pat nezinātu…😉

  5
  3
 19. Lasot komentārus, ir skaidrs, ka šī amatpersona pārkāpj jebkādas ētikas normas. Rakstīt sūdzību ir viena lieta, tas nav aizliegts, bet publiskā telpā otru apsaukāt un ķengāt ir pavisam kas cits. Rakstot sūdzību, neviens netika apsaukāts un aizskarts, bet šeit jau ir skaidrs, ka neviens cits no malas neapsaukātu šo cilvēku (mājas vecāko) par rakstīto sūdzību kā tikai pats šis iesaistītais cilvēks (policists). Jāsāk prātot kāds šim cilvēkam ir izglītības līmenis, un vai ir īstā amatā!?

  9
  4
 20. Kāds vēl izglītības līmenis Pašikiem? Labākajā gadījumā 3 klase un deju kursi!

  9
  4
 21. P/S sāksim ar to, ka 12.02. rallija auto nu nekādi nevarēja būt Lazdu ielā. Ja sūdzas, tad ,lai taisnību saka.

  4
  1
 22. p/s, p/s
  Un sanāk visi ciemiņi, ar smagajām mašīnām itīpaši.
  Kā vispār tur var braukt, ja nemaldos ir zīme ka smagajiem aizliegts iebraukt, sanāk jauna tranzīta iela gulbenē??? Kaut kas tur nav īsti tā, kā tas kungs sūdzas.
  p/s, raksta sākumā min ka uz braucamās daļas, tad beigās ceļam pa vidu, dīvaini gan. Piemin stāvlaukumu kas ir paredzēts mājas iedzīvotājiem un bez atļaujas tur gan nedrīkst.
  kaut kas nesakrīt tur visur diemžēl…

  4
  2
 23. Nu jau aiziet līdz personīgiem aizskārumiem, bet to var viegli apturēt.
  Lai Dome vai kāda cita uzraugošā iestāde izvērtē pašvaldības policijas darbinieku atbilstību – ja tie nespēja saskatīt CSN pārkāpumu.
  Un VID lai pārbauda mājas vecākā ienākumu izcelsmi – balstoties uz komentētāju izteiktiem apgalvojumiem par nepieciešamību šādu kontroli veikt.
  Tad abām pusēm būs ko darīt un tās pārstās viena otru personīgi aizskart.

  6
  1
 24. Pirms lielas nedēļas, uz Lazdu ielas mainoties divām vieglajām automašīnām, tika salauzti abiem auto sānu spoguļi.Tika izsaukta ceļu policija. Tā iela ziemā ir šaura, un jābrauc ir ļoti uzmanīgi.

  3
  1
 25. Par kuriem iet runa? Es kā vecāka gājuma cilvēks, esmu palaidis garām.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.