Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

“Dzirksteles” lasītājs jautā: vai apzīmēt stabus nav huligānisms?

Pie autoceļa Litene-Balvi 22.km – apmēram 1 km pirms novada robežas Sitā. Aculiecinieka foto.

“Dzirkstele” saņēma lasītāja vēstuli, kurš raksta: “Vēlos aktualizēt tēmu par mežizstrādes darboņu, iespējams, huligāniskām darbībām. Pielikumā papildus foto autoceļa Litene-Balvi 22.km – apmēram 1 km pirms novada robežas Sitā. Vai tehnoloģiju laikmetā šādi – apzīmējot “Sadales tīkla” stabus, dažreiz arī ceļa zīmes, ir jāiezīmē ceļi uz cirsmām? Vai šādas darbības nav huligānisms?”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ilze Bukša skaidro, ka šis gadījums nav huligānisms juridiskajā izpratnē. “Nav ne huligānisms Krimināllikuma 231.panta izpratnē – “Par rupju sabiedriskās kārtības traucēšanu, kas izpaužas acīmredzamā necieņā pret sabiedrību vai bezkaunībā, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot cilvēku mieru, iestāžu vai uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību), vai organizāciju darbu (huligānisms))”, ne Administratīvo sodu likuma par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā 11.panta izpratnē – “Par sabiedriskās kārtības traucēšanu, pārkāpjot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot personu mieru, iestāžu, komersantu vai citu institūciju darbu vai apdraudot savu vai citu personu drošību (sīkais huligānisms))”. Šajā gadījumā neveidojas pārkāpuma sastāvs.

Ja tiek runāts par tīšu mantas bojāšanu (Krimināllikuma 185.pants 1.daļa), tad šādās situācijās ir jāpierāda, ka manta tikusi bojāta, ir bijis nodoms to bojāt, kā arī jāņem vērā citi aspekti. Ja runa ir par ceļa zīmju pilnīgu vai daļēju aizkrāsošanu/ aizķēpāšanu, kad nolūks ir bijis slēpt informāciju, ko šī zīme sniedz, vai situācijām, kad uz zīmēm ir uzkrāsoti nepiedienīgi uzraksti vai neatļauta simbolika, tad šie gadījumi var tikt vērtēti individuāli.”

– Pārsla Konrāde

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. Un braukt ar savu balto žiguli caur Gulbišu parku nav huligānisms?
    Es saprotu ka ir iebraucēji ir bēgļi bet vai tad neredzēt ka parkā ir daudz bērnu un neviens nebrauka,jo ir CEĻAZĪMES. .Vēl ne to redzēsim .

    2
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.