Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Faktiski dzīvo Gulbenes novadā, kāpēc netiek pie pašvaldības dzīvokļa?

Foto: “Pexels”.

“Dzirkstelē” vērsās triju bērnu mamma, kura nezina, kā lai piedeklarējas Gulbenes novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Nezinu, kur lai vēršas pēc palīdzības. Esmu triju bērnu mamma, kas pārcēlusies dzīvot uz Daukstu pagasta Stariem. Divi bērni apmeklē Gulbenes novada izglītības iestādes. Jaunākajam ir tikai 10 mēneši. Esmu divas reizes rakstījusi uz Gulbenes attiecīgām iestādēm, ka man vajag vismaz divistabu dzīvokli. Es pat piedāvāju remontēt pa saviem līdzekļiem. Sociālais dienests atteica, jo man nav Gulbenes novadā deklarētas dzīvesvietas – lai vēršoties tur, kur esmu deklarēta, – Cesvainē. Bet tur dzīvokli ir tikpat nereāli dabūt kā Gulbenē, kur stāv brīvi pašvaldības dzīvokļi, bet tos negrib piešķirt. Kāpēc pašvaldībā ir pieņemti tik negodīgi noteikumi pret daudzbērnu ģimeni? Dzīvoju Gulbenes novadā jau divus gadus, maksāju īri – pāri 200 eiro – un vēl malka jāpērk. Kur lai es deklarēju dzīvesvietu Gulbenē, ja nav pie kā? Ko man darīt? Mans dēls šogad absolvēs Stāķu bērnudārzu. Meita mācās Stāķu pamatskolā. Mums patīk Gulbenes novadā, negribētu doties projām, lai meklētu dzīvesvietu Cesvaines pusē,” raksta māmiņa.

Gulbenes novada sociālā dienesta vadītājs Jānis Antaņevičs “Dzirkstelei” saka: “Pašvaldības saistošie noteikumi neparedz pašvaldības dzīvokļa piešķiršanu personai, kuras dzīvesvieta nav deklarēta Gulbenes novadā – tādi ir noteikumi. Ja viņai ne mazāk kā trīs gadus būtu deklarēta dzīvesvieta Gulbenes novadā, tad šī trīs bērnu māmiņa varētu pretendēt uz pašvaldības dzīvokļa piešķiršanu šajā administratīvajā teritorijā.”

“Sievietei jau sen bija Gulbenes novadā esošajā faktiskajā dzīvesvietā jāpiedeklarē gan sevi, gan bērnus. Viņas vietā neviens to nedarīs, pašai ir jādara. To var izdarīt pašvaldībā vai elektroniski, identificējoties ar savas internetbankas palīdzību interneta vietnē “Latvija. lv” (ja nav prasmju, kā to izdarīt, ir jāinteresējas bibliotēkā vai pagasta pārvaldē – red.). Piedeklarēties nav problēmu – paņem un izdari! Deklarējamās dzīvesvietas adreses ievadīšanai tiek izmantoti Valsts adrešu reģistra dati, līdz ar to tiek nodrošināta automātiska adreses esamības pārbaude. Ziņas par jauno dzīvesvietu tiek uzreiz aktualizētas Iedzīvotāju reģistrā. Par pakalpojumu nav jāmaksā valsts nodeva,” “Dzirkstelei” saka novada deputāts, jurists Aivars Circens.

Viņš pauž – bērnu faktiskās dzīvesvietas deklarēšana Gulbenes novadā arī viņiem dos dažādas priekšrocības, ko nodrošina novada sociālais dienests. Tajā paša laikā arī A.Circens uzsver – persona, kura atbilst sociālā dienesta atbalstāmo statusam, bet kurai nav novadā deklarētas dzīvesvietas, patiešām nevar tikt uzņemta pašvaldības dzīvokļu rindā. Piedeklarējoties šeit, pēc trīs gadiem varēs stāties rindā uz pašvaldības dzīvokli un arī samērā ātri pie tā tikt.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (19)

 1. Šiem te brīnumiem, kuriem viss ir tik vienkārši, nešķiet, ka varbūt īpašuma izīrētājs nevēlas, lai viņa dzīvoklī kāds deklarējas? Šādi gadījumi ne mazums dzirdēti. Kārtējo reizi var redzēt, ka pašvaldības darbinieki tālu no realitātes dzīvo.

  33
  7
 2. Vispār tad jautājums, vai šis negribētājs deklarēt maksā nodokļus no īres naudas. Un šobrīd deklarēšanās neko diži nemaina izīrētājam. Jo cilvēks piedeklarējas, bet, kad viņš vairs tur nedzīvo, viņu vienkārši izdeklarē, jo viņam tad vairs nav tiesiska pamata būt tur deklarētam. Un viss izdarāms internetā.

  7
  5
 3. Es arī gribētu teikt,ka īpašnieki NEDEKLARĒ īrniekus. Tiem cilvēkiem ir kaut kur citur,vai vecāku mājā, piemēram. Parādi,kurš izīrētājs maksā nodokli par to. Nesmīdini. Un īrniekiem ir jādod nauda uz rokas,jo nevienu rēķinu neredz. Bet,ja gribi dzīvot un strādāt,tad dzīvo , kamēr vari vilkt. Bet cilvēcīgi tas nav,ka paņem naudu tikai par to,ka tev atļauj dzīvot un vēl jāsamaksā visi komunālie…

  9
  9
 4. Samērā ātri tikt pie dzīvokļa?Ņirgājas tas Antanevičs vai….Iestājos rindā pirmo reizi kad palika 18 biju bārene pateica gadiem kad kāds nomirs.Pirfava 3 dzīvokļus katastrofālā stāvoklī un es atteicos jo tādu līdzekļu pa ko veikt tik grandiozu remontu nebija nu lūk izmeta no rindas ārā.Pec pāris gadiem man 2 bērniņi jau bija gāju atkal nostāvēja rindā apmēram 2 gadus un nebūtu mana soc.darbinice un es katru nedēļu zvanijusas tai slaidiņai dzivokli vēl tagad nedabūtu.Ta ka Gulebne pofig par tas iedzīvotājiem Slaidiņai liekas ka tie dzivokli visi ir viņas

  22
  2
 5. Tas nozīmē kad Antoņeviča kungs mudina rosina būt īrniekiem negodīgiem un patvaļīgi piedeklereties īrētā dzīvoklī, kas nepieder šai sievietei. KAUNS UN NEGODS SOCUALAJAM DIENESTAM.
  Cik novērots soc dienests palīdz tiksi dzērājiem, bet citas inteliģences pārstāvjiem īpaši ar palīdzību nav izcēlušies.

  14
  3
 6. Kas tur godīgs vai negodigs. Pēc likuma jābūt deklarētai dzīvesvietai, kur dzīvo. Pats ņem un piedeklarējas un nevienam nav jāprasa. Laikam domājat kā padomju laikos, kad pieraksts bija galvenais. Tagad sen tā jau nav.

  9
  4
 7. Vai Jūs esiet pavisam kukū, skaidrs, ka ir jāmaksā par to, ka dzīvo svešā īpašumā…

 8. Nav svarīgi,viena bērna mamma vai triju bērnu mamma. Visiem vienādi noteikumi, ko nozīmē man vajag vismaz divistabu dzīvokli?!? Domā ,dari , tieši tāpat kā lielākā sabiedrības daļa! Paradums bērnus izmantot ” karoga ” vietā ir nevietā! Man arī ir trīs bērni,ir bijuši kāpumi un kritumi,nekas nav viegli nācis! Silti iesaku arī pašai kaut ko darīt,kaut vai sākt ar mazumiņu !

  13
  4
 9. Mani pat rindā nepaņēma(deklarēta Gulbenes nov.)
  1x gāju, kad man bērnam bij 6mēneši, dzīvojam īres dzīvoklī. Slaidiņa atteica, jo par ko es maksāšu domes dzīvokli, ka esmu dekrētā.
  2x gāju (jo mudināja kolēģe, kurai bij piešķirts dzīvoklis) gada laikā piešķīra. Man visi domes balsotāji bij nobalsojuši pret, ka man nevaig dzīvokli, jo ar minimālo algu varu dzīvot un īrēt. Un nepaņēma rindā!
  Būtu rindā paņēmuši, a kā lai tur tiek?!

  Bet taisnības nav. Paziņas kam 1000€ alga, piešķir dzīvokli. Tad cik tev jāpelna lai saņemtu palīdzību?

  20
  1
 10. Kur lai es deklarēju dzīvesvietu Gulbenē, ja nav pie kā?…..skaidri gaiši cilvēks pateica, ka NAV pie kā….Varbūt šo jautājumu ir jārisina. Citādi apburtais loks veidojas.

  11
 11. Es 10 gadi rindā stāvu Gulbenē ,esmu aizbildne mazmeitai.2 reizes piedāvāja 1,5 istabu 5 stāvā.Man veselības problēmas,es atteici.Jo esmu pirms pensijas vecumā.Saprotu ka izmeta no rindas.Dzīvokli īrēju ,ir pieraksts.Nekad nav bijuši parādi.

 12. “Pats ņem un piedeklarējas, nevienam nav jāprasa”……. Patiešām?! Ieej e-pakalpojumos un pamēģini. Nekas Tev neiznāks, ja nebūs tiesiska pamata /ģimenes loc., līgums, īpašums/…… Tā kā neraksti muļķības! Tie laiki, kad varēji pie sveša deklarēties, sen ir pagājuši.

  13
 13. Dzīvokļu rimdā ieatajos,kad man bija 18 gadi, ar mazu bērnu uz rokām. Rindā nostāvējām 3 vai 4 gadus. Pa to laiku nepiedāvāja nevienu dzīvokli. Strādāju un bija labi ienākumi. Viss ko man atbildēja kad gāju klātienē un jautāju vai kaut kas kustas uz priekšu- mana vieta rindā pa 2gadiem gandrīz vai nemainijās,nu pameklējat internetā, var būt izīrē kāds, vai varbūt varat nopikt.
  Pēc 4 gadu gaidīšanas,saņēmu vēstuli, ka mēneša laikā mani izmet no rindas. (Drīz vien ņēmu un pirku dzīvokli)

  4
  1
 14. Protams tā jau tik viegli nedabus tos dzīvokļus.kur esi pierakstīta tur arī ir jāprasa dzīvokļus.

  1
  1
 15. Tāpēc kad Caunitis ir visus dzīvokļus pārdevis,nauda arī viņiem ir vajadzīga par kādu naudu viņi tīrīs sparites dīķus.man jau tas Caunitis atgādina Kariņu.Gulbene ir tādos minusos naudas nav.

  7
  1
 16. Var jau saprast sāpi, bet nu tomēr, tomēr pašas vaina šoreiz. Ja gribēja prasīt dzīvokli, tad bija jāsakārto savas lietas atbilstoši. Ja tiešām nevar piedeklarēties tur, kur dzīvo, tad atrast kādu, pie kā var piedeklarēties kaut par naudu.

 17. Lapa– nu kā nesaproti,ja tu pieraksties,tad visi maksājumi automātiski augšā, īpaši tie,kur skaita cilvēku daudzumu. Tie paši atkritumi.

 18. Ja grib tēlot neredzamo, lai nemaksātu par atkritumu izvešanu vai kādu citu pakalpojumu, ko reāli lieto, un tāpēc nav dokumenti tādā kārtībā, lai pretendētu uz dzīvokli… Grūti aptvert to infantīlisma līemni, lai tādā situācijā (kad pats faktiski esi krāpnieks) vēl sūdzētos par kaut ko. Tas jau nav pat bērnudārzs, tā ir “silīte”!

  3
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.