Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenē līgava kāzu kurpēs slidinās uz laulības ceremoniju

Var piebraukt karaliski līdz pašām kāpnēm. Jaunie pāri uz laulības reģistrācijas ceremoniju Gulbenes dzimtsarakstu nodaļā drīkst izmantot īpašas privilēģijas sava auto novietošanai viņu dzīvē tik svarīgajā dienā. Foto: Gatis Bogdanovs.

“3.martā Gulbenē jaunajam pārim bija problēmas savu automašīnu novietot pie dzimtsarakstu/novada bibliotēkas ēkas. Nācās piestāt citur. Līgavai kurpītēs un kāzu kleitā bija gandrīz vai jākāpj kupenā. Vai tas ir normāli?” piezvanot redakcijai, sūdzējās kāda “Dzirksteles” lasītāja, kura stāstīja par novēroto un bija sašutusi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa redzot, ka šo stāvvietu pie bibliotēkas/dzimtsarakstu nodaļas ēkas savu privāto automašīnu novietošanai regulāri izmanto zemessargi.

“Kā tad būt kāzu ceremoniju tiešajiem dalībniekiem – pāriem, vedējiem? Kā būt kāzu viesiem? Turklāt vēl ziemā! Cilvēki taču ir noskaņojušies svinīgam brīdim svētku drānās!” viņa teica. Sieviete laikrakstam apgalvoja, ka stāvvietā ir izvietota norāde jeb papildu informatīvā zīme, ka tur paredzēts novietot automašīnas bibliotēkas un Dzimtsarakstu nodaļas klientiem. Stāvlaukumā ir norādīta arī vieta, kur novietot invalīdu transportlīdzekli, taču reizēm kāds, kas nav invalīds, iemanoties aizņemt arī šo stāvvietu – novērojusi sieviete.

“Tikai bibliotēkas un Dzimtsarakstu nodaļas klientiem” – šāda papildu informatīvā zīme ir izvietota automašīnu stāvvietā Gulbenē, O.Kalpaka ielā 60A. Realitātē, kā “Dzirksteli” informē lasītāja, šī stāvvieta bieži ir aizņemta ar zemessargu privātajām automašīnām. Foto: Gatis Bogdanovs

Novada bibliotēkas vadītāja Sabīne Jefimova “Dzirkstelei” teica – viņas iestādē nav saņemtas sūdzības sakarā ar stāvlaukuma lietošanu. To pašu laikrakstam sacīja Dzimtsarakstu nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības policijas priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards “Dzirkstelei” pauda, ka šī situācija ir jārisina sarunu ceļā. Tā kā stāvlaukumā patiešām ir izvietota iepriekšminētā informatīvā papildu zīme, teorētiski būtu jānodrošina atļauju izsniegšana ēkas apmeklētājiem. Šīs atļaujas apmeklētāji tad izvietotu uz savu automašīnu paneļiem. Taču pagaidām tāda kārtība ieviesta nav, tāpēc saukt kādu pie atbildības un sodīt nevar. M.Didrihsons-Linards solīja parunāt ar zemessargiem, noskaidrot situāciju un piedāvāt to kārtot, savstarpēji vienojoties.

Zemessardzes 26. kājnieku bataljona komandieris majors Vladimirs Bistrovs “Dzirkstelei” atzīst, ka 3.martā tieši bijušas zemessargu mācības. Tagad, zinot par pretenzijām, komandieris esot uzrunājis savus karavīrus, zemessargus, kuri ikdienā pilda diennakts norīkojumu. Noskaidrojis, ka ir reizes, kad viņi atstāj savas automašīnas stāvvietā pie bibliotēkas. Iespējams, ne vienmēr tas ir traucēklis. V.Bistrova priekšlikums Dzimtsarakstu nodaļas darbiniekiem – rezervēt vienu vai divas stāvvietas, ja gaidāma laulības reģistrācijas ceremonija, un iepriekš informēt jauno pāri, ka viņu automašīnai vieta ir atstāta un iezīmēta, tur uzliekot konusu. V.Bistrovs bilda, ka pie bibliotēkas nolikt savu auto sestdienā var ne tikai zemessargi, bet, piemēram, Zaļā tirdziņa apmeklētāji. Un pašiem viņiem neienāks prātā, ka tādā veidā var kļūt par traucēkli Dzimtsarakstu nodaļas klientiem.

Runājot par sava dienesta cilvēkiem, V.Bistrovs sacīja – pavasarī, vasarā viņi centīsies automašīnas novietot gar O.Kalpaka ielas malu – Ceļu satiksmes noteikumi to atļauj. Kopumā panākta piekrišana meklēt citas vietas, bet, ja noliek auto pie bibliotēkas, jāatstāj arī kādas brīvas vietas izmantošanai citiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (20)

 1. Kārtīgās mācībās zemessargi liktu savus auto alūksnē vai rugājos un cauri mežiem skrietu uz bibliotēku.

  15
  1
 2. Tad nu gan katastrofa.pirmo reizi sniegu redz un brien pa kupenām. Beidzot reiz čīkstēt par sīkumiem.un ka kas ta dzirkstele.panemat lāpstu un iztirat sev taciņu.

  5
  13
 3. Katastrofa ir tur, ka vīreļi savos labākajos gados neievēro ceļazīmes.
  Viņiem ir sava teritorija – lai liek tur.

  22
  3
 4. Cienījamais x tie vīreļi labākajos gados neko nepārkāpj. Tur nav zīme ka nevar novietot auto. Vai arī zīme ka tikai kāzu viesiem vai bibliotēkas apmeklētājiem!!!!! Un kā Jūz zināt ka tās ir zemessargu mašīnas? Varbūt -sieviņu labākajos gados kuras staigā gar pakur-pakur? Šie cilvēki -zemessargi dara Latvijas valstij un arī Jums X ļoti godprātīgu un atbildīgu darbu. Viņi būs tie kas grūtā Valstij brīdī aizsargās Jūs X vīreli vai sieveli labākos gados…….. un nedomājot par sniegu un pārējām grūtībām….

  10
  19
 5. Ko viņi aizstāvēs, ja tagad nevar lieku soli paspert? Vai nošķipelēt ielas malu pie sava kantora? gaidīšot, kad nokusīs sniegs….
  “V.Bistrova priekšlikums Dzimtsarakstu nodaļas darbiniekiem – rezervēt vienu vai divas stāvvietas, ja gaidāma laulības reģistrācijas ceremonija, un iepriekš informēt jauno pāri, ka viņu automašīnai vieta ir atstāta un iezīmēta, tur uzliekot konusu” 😀
  Vienreizējs priekšlikums. Vajag piekrist.

  15
  2
 6. Neko viņi neaizstāvēs! Liekēži, kuri sēž štābā, lai 45 gados aizietu pensijā.

  12
  9
 7. Atver acis….. Papildzīmi neredzi…….”tikai bibliotēkas un dzimtsarakstu nodaļas klientiem”!

 8. Manās kāzās stāvlaukums arī bija pilns, neiespringām uz to, pie iebrauktuves uz Dz.sar. Nodaļu izkāpām, pēc tam šoferis tai pašā vietā piebrauca pēc ceremonijas, nekādu problēmu un smadzeņu laušanas, nesaprotu par ko iespringt, vienmēr var atrast risinājumu, un vainīgos meklēt arī bezjēdzīgi, ja pašvaldība, dome nav izsniegusi tieši šai iestādei paredzēto mašīnas atļauju kartiņu, tad šobrīd tur var parkoties, kas grib, neskatoties uz zīmi. Jo atbilstoši zīmei, darbiniekiem būtu jābūt transporta atļauju kartiņām, kā tas ir citās vietātās, pilsētās, pie šādm zīmēm!

  5
  2
 9. Manās kāzās stāvlaukums arī bija pilns, neiespringām uz to, pie iebrauktuves uz Dz.sar. Nodaļu izkāpām, pēc tam šoferis tai pašā vietā piebrauca pēc ceremonijas, nekādu problēmu un smadzeņu laušanas, nesaprotu par ko iespringt, vienmēr var atrast risinājumu, un vainīgos meklēt arī bezjēdzīgi, ja pašvaldība, dome nav izsniegusi tieši šai iestādei paredzēto mašīnas atļauju kartiņu, tad šobrīd tur var parkoties, kas grib, neskatoties uz zīmi.

 10. 1. Uzbraukt uz trotuāra var ar augstu klīrensu. (Kā tavai kāzu ņivai)
  2. Braukt pa trotuāru nedrīkst.
  3. Šeit ir runa par cilvēcību un sapratni.

 11. Viena lieta ir noparkoties un aiziet uz attiecīgo iestādi pa darīšanām. Pavisam cits ir savu auto pamest uz visu dienu pie citas iestādes.

  12
 12. Zemeņu sargiem gan ir savs pagalms, lai liek savus lūžņus tur! Arī pa Kalpaka ielu viņi traucē satiksmi.

  15
  1
 13. Evita, tur nepārprotami IR zīme, ka stāvvieta paredzēta tikai bibliotēkas un dzimtsarakstu nodaļas klientiem.

 14. Man liekas, ka cilvēki ar kustību traucējumiem, mazāk sūdzas, nekā visādi tirliņi. Tavs vecis tevi aiznest nevarēja? Ar ragaviņām arī varēja aizvilkt.

 15. Bērnudārzs:) Kā laulību veterāns droši varu teikt, ka pēc 20 gadiem laulībā šīs škitīs pašas skaistākās atmiņas.
  Godīgi sakot vajadzēja nopietnāku šķēršļu joslu izveidot, lai irlgāks ceļš līdz paraksta likšanai , varbūt apdomāsies pa ceļam jaunatne. Ceremonijas vadītājam topošajo vīru vajadzētu iepazīstināt ar širšanās statistiku. Pirms paraksta likšanas vēlreiz tēvišķi apjautājoes – “tiešām.. esi drošs?”

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.