Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenē pie karoga sēru noformējumā — melna polietilēna plēves lente

GULBENIEŠU modrās acis 26.marta rīta pusē pamanīja, ka pie ēkas Rīgas ielā uzlikts Latvijas karogs ar nepiemērotu sēru lenti, un ziņoja par to “Dzirkstelei”. FOTO: GATIS BOGDANOVS

Pieņemts, ka visās valstīs pret valsts karogu izturas ar lielu cieņu. Gulbenes iedzīvotāji 26.marta rītā “Dzirkstelei” ziņoja, ka pilsētas centrā, pie ēkas Rīgas ielā 41, Latvijas karogam melnās lentes vietā, iespējams, piestiprināta strēmele no melna plastmasas atkritumu maisa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstele” sazinājās ar Gulbenes novada pašvaldības policijas priekšnieku Mārtiņu Didrihsonu-Linardu un informēja par šo situāciju. Pašvaldības policija, noskaidrojot situāciju, informēja arī laikrakstu.

“Noskaidrojām atbildīgo personu, kas izkāra karogu. Cilvēks atzina, ka tā ir izdarījis, un sabijās. Lente nebija īsti pareizā. Tā bija melna polietilēna plēves lente. Tā ir klaja necieņas izrādīšana pret karogu. Tiks uzsākts process un sūtīta lieta uz administratīvo komisiju soda piemērošanai. Sods ir no 10 līdz 700 eiro – lai komisija vērtē! Es personiski uzskatu, ka nav pareizi pie karoga sēru noformējumā izmantot melnu polietilēna plēves lenti. Par to, kas saistīts ar karogu, tomēr ir jādomā! Nav tā, ka paņēmu, kāda lente pagadās, un piesienu. Tas ir karogs! Teicām, lai karogs būtu noņemts, un uzreiz tas arī tika izdarīts,” stāsta M.Didrihsons-Linards.

Viņš arī saka, ka ir bijuši gadījumi, kad redzēti saulē izbalējuši vai vējā saplēsti karogi. “Ņemot vērā šo gadījumu, turpmāk pievērsīsim uzmanību karogiem un to vizuālajam stāvoklim, lai nav saplīsis vai izbalējis, vai tamlīdzīgi,” uzsver M.Didrihsons-Linards.

Latvijas valsts karoga likums

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (38)

 1. Un, ja karogu vispār pie daudzdzīvokļu mājas neizkar? Kāds sods? Vai to kāds vispār kontrolē?

  2
  12
 2. bet vai tas neskaitās pārkāpums ja staigā karogā satinušies izmantojot to kā pledu

  15
  2
 3. Idiotisms, lenta saplīst vai da jebkā pazūd un kur pēkšņi dabūt, citu. Kāda starpība kas ir klāt, galvenais ka ir melna lenta. Bet daudzi cilvēki jau ir vnk slimi, ka tik pasūdzēties par kādu citu. Reizēm tiešām šķiet ka slima tauta un jākaunās. Ka tik lai otram nebūtu kas vairāk. Bet tie stukači jau savas kļūdas nemaz neredz un neatdzīst🤷🏻

  29
  9
 4. Lentes materiāls likumā nav reglamentēts. Melna lente un viss. Ja kārējs ir centies, mērījis un uztaisījis lenti 1/20 platu no karoga platuma un lente ir tik gara, cik plats karogs, tad formāli nebūtu par ko sodīt…

  24
  4
 5. Būtu labāk ganījuši tos , kas vakaros visu pilsētu piesmirdina ar dūmiem. Laukā iziet nevar.

  24
  9
 6. Tad kādam materiālam jābūt? Vilnas, brezenta,zīda, mežģīņu?Atraduši,par ko sūdzēties!Slimie ziņotāji.

  18
  7
 7. Var tiešām redzēt, kā Gulbenes pilsētā trūkst inteliģences, cik ļoti iedzīvotāju slāni ir noteikusi bijusī savienība ar armijas mājām pilsētā. Vēl joprojām Gulbenes pilsētā pietrūkst latviskuma, skaistu karogu ar sēru lentām, un jā, var likt mežģīņu, ja tas man ir svēts un kaut ko nozīmē. Bet ja cilvēkiem pret to ir tik liels naids un vienaldzība, tad nekariet to karogu vispār. Ja tas jums nozīmē atkritumu maisu piesiet.

  13
  15
 8. Pats tāds! Kur maisu foto ieraudzīji? Lentu vispār esi redzējis? Paskaties veikalā, kaut vai izolācijas. Karogiem sien lentes…….

  9
  4
 9. nu ja cilvēkam ir tik vien prātiņa, ka var salīdzināt sēru lentu ar izolācijas lentu un pateikt, ka tas ir viens un tas pats…….nožēlojami. Varbūt tomēr – marš atpakaļ uz skolu!

  8
  10
 10. Lasīt māki? Saproti kas ir uzrakstīts? Karogiem ir LENTES, nevis lentas! Tā kā pats marš……

  9
  1
 11. Piesiet atkritumu maisu pie Latvijas karoga var tikai vienas tautības pārstāvji. Un, protams, viņus atbalstīt. Atkal Gulbene izcēlās pa visu Latviju.

  7
  14
 12. N-tās reizes skatos foto…. Nu nav tur maisa! Vēl ir jautājums, kurš ir lielāks patriots. Tas, kurš lentes neesamības dēļ uzliek mīksto un karogu neizkar vispār vai tas, kurš vismaz cenšas ievērot LV karoga likumu.Tā kā par tautībām vari paklusēt! Atradies speciālists…. Jā, ar MK noteikumiem par karoga likuma piemērošanu cilvēks iebrauca auzās. Tur 18.prim punktā ir konkrēti noteikts, ka lentei jābūt auduma. Bet pats tu zini kādā krāsā jābūt lentei?! Varu apgaismot….. Lentes auduma krāsai jāatbilst, uzmanību, Pantone Black krāsas kodam!!! Lentes auduma biezumu gribi? Biezumam jābūt 140 g uz kvadrātmetru! Tavuprāt, tas kret-ns, kurš šo iemurgoja MK noteikumos ir patriots? Vecāki ļaudis izlasot daudz saprot no prasībām?

  14
  2
 13. Latvijas vēsturē sēru dienas lielākoties saistītas ar ļoti drūmiem brīžiem tieši latviešiem. Ar deportācijām, izvešanām, pazemošanām, slepkavībām. Latvieši pārcieta badu, pazemojumus, tika nīdēti līdz nāvei, bet savu latvieša godu un lepnumu saglabāja. Lai pieminētu šos mūsu tautas skumjos un dārgos brīžus, tiek izvietots karogs sēru noformējumā. Nevis ķeksīša pēc ar atkritumu maisa strēmeli. Tas tiem, kas nav ne mazākās saprašanas par karogu sēru noformējumā.

  9
  10
 14. Ko tu te murgo? Arī citas tautas tika izvestas,un vēl daudz vairāk.
  Un viss tas notika tieši tādu bāleliņi-“latviešu” vadībā, kuriem pašiem bija plikas pakaļas, bet ļoti gribējās kaimiņa māju vai īpašumu.

  19
  5
 15. Viss notika pateicoties brāļu tautai, kura tagad grib okupēt Ukraiņu, izlaupīt šo zemi, noslaucīt no Zemes virsas.un tad pašiem tur ievākties. Un celt Komunismu. Tikai šoreiz diezin vai sanāks. Būs vien jadzīvo savā Roģinā un jāiet uz mežu d…ēst un ar sūnām pakaļ…..u slaucīt. Tad varēs pie sava karoga kaut vai apakšbikšu gumiju siet.

  6
  9
 16. Kauns Rīgas ielas 41 ēkas īpašniekam. Nekādas cieņas. Šī ēka taču ir Medņu īpašums, vai ne?

  9
  8
 17. Varbūt kāds sarēķinās cik no karoga izlikšanas dienām ir karogs sēru noformējumā? Vai ģimenē mēs vienmēr atceramies un uzsveram sēras? Vai arī tomēr koncentrējamies uz priecīgiem notikumiem? Kas par to sakāms psihologiem? Jā, visi ar tautas izdzīvošanu saistītie notikumi jāatceras un jālepojas. Bet es gribētu, lai karogs izliekams vairāk tautas priekam un sasniegumiem par godu.

  10
  2
 18. Par sarēķināšanu…..Katrā ģimenē katrs var priecāties un izkārt karogu kaut katru dienu, kas, starp citu, nav aizliegts. Taču sēru dienas mums ir, lai atcerētos, lai pieminētu un godinātu tos, kas gājuši bojā par mūsu valsts neatkarību. Un ja kāds negrib atcerēties pagātni, tad tam nav nākotnes. Kaut gan es domāju, ka daudziem šeit nav pagātnes, nav sakņu šajā valstī, jo viņu senči te ieceļoja pliki un nabagi un salīda dārgajos un lepnajos latviešu dzīvokļos un mājās, piesavinājās latviešu rūpīgi pirkto un saudzīgi lietoto skaisto, tīro veļu, iegūlās viņu gultās, ēda no latviešiem piederošajiem traukiem. To visu zin un atceras katra sevi cienoša latviešu ģimene.

  5
  11
 19. Tieši tā, jums ,kuri tik cītīgi tagad pārraksta vēsturi, nekādas nākotnes nebūs!
  Un izsūtīto mājās salīda pašu kaimiņi-lupatlaši, nevis kaut kādi mistiski ieceļotāji.

  8
  5
 20. Vienīgie lupatlaši, kas te, Latvijā, ir bijuši, ir tie, kuriem jādodas ir uz austrumiem. Tie te tika savesti un sabāzti pilna Latvija, lai mērķtiecīgi veiktu genocīdu pret latviešu tautu. Tas pats tagad notiek Ukrainā. Pēdējās padibenes no cietumiem, noziedzniekus bez smadzenēm un morāles, sūta uz Ukrainu, piesolot visādus labumus, lai tikai tiktu iznīdēta vesela tauta.

  4
  10
 21. Muļķi sarakstījuši komentārus ,sevis cienīgs Latvietis zin kādai lentai jābūt un valsts karogam.Tādi nezinīši tad jau bēru lentas arī saliekat atkritumu maisu strēmeles.Un sakat nekāda starpība klauni .Jāliek sodi ,lai zin kā dzimteni mīlēt.Dievs svētī Latviju.

  5
  9
 22. Tas negatīvisms, kas dzīvo jūsos, ļauj iet uz priekšu ar prieku veidojot Latvijas tagadni un nākotni? Cik tālu esat ticis, ieguldot savu darbu tautas attīstībā? Vai esat visus atgrūdis, sakot cik esam slikti? Man apkārt ir labi cilvēki, pasūkstās par notiekošo, bet nenolaiž rokas. Tas nav varoņdarbs? Manus senčus neizsūtīja, bet vai tas, ka viņi izaudzināja septiņus skolotus bērnus kolhozu dibināšanas laikā un pēc tam, nav varoņdarbs? Ka bērni ēda gaļu ar tārpiem, lai nemirtu badā? Ko mēs te dalām? Kurš vairāk cieta? Bet varbūt jāskatās, ko mēs sasniedzām?

  10
  2
 23. Nu, nu…. Nav ko citus par muļķiem saukāt un dzīt sviestu! 100% Tu nezināji, ka lentei jābūt Pantone Black krāsā, nezināji, ka biezumam jābūt 140 g uz kv.m.!!!!! Skaties, ka pati sodu nedabū……

 24. No tās famīlijas nemaz neko citu nevar gaidīt.
  Plus vēl apkaunojuma traips Valsts ieņēmumu dienestam.

  6
  7
 25. Sen jau ir pierādīts, ka vēsture iet pa spirāli – atkārtojas.
  Tākā tiem, kuri TE kurina naidu starp tautām, var nākties atkal braukt atvēsināt savas iekaisušās smadzenes.

  7
  5
 26. Jankam – paldies Dievam un Vairai Vīķei Freibergai par to, ka esam NATO un Eiropas Savienībā un varam braukt, kur vien vēlamies. Ko gan vairs nevar darīt cara tētiņa atbalstītāji, kuriem būs jādzīvo savā Roģinā, jo nekur pasaulē viņus vairs necieš. Nesen bijām Lietuvā, vaiiiii neod Dievs, ja runāsi cara valodā, neviens ar tevi nekomunicēs.

  4
  9
 27. Nesapņotāj, beidz izplatīt melus! Es gandrīz katru nedēļu esmu Lietuvā un visi runā krieviski.Gan viesnīcās, gan pie ārstiem, gan veikalos, gan uz tirgus.
  Pietiek nezinātājiem karināt makaronus uz ausīm!

  9
  3
 28. Īstie kurinātāji jau būs gabalā ( un iespējams arī vēlas konfrontāciju, lai gūtu viņiem vien zināmu labumu).
  Cietēji varam būt mēs paši, ja neliksim kādiem saprast, ka kaitināt “… niknu suni aiz sētas” nav tas gudrākais risinājums.
  Nevajag arī liekties. Esam patiešām savas valsts un tautas patrioti ne tikai vārdos, bet arī darbos, tomēr mazliet cienām arī citus ( lai arī kādā veidā viņu senči vai paši te ir nokļuvuši). Mēs taču sevi saucam par kristiešiem.

  11
  2
 29. Kam paldies?! Kanādas tantukam? Tai, kura gadā kūciņās ēda virs 40 000 LVL gadā? Kura pensionāram čok-čok rādija? Kura pa pasauli vien zibināja un Āfrikas čuhņās veicināja mūsu atpazīstamību? Kura pulksteni ierāva nāsīs? Kura stāstīja, ka pa visu psrs viena dauzījās? Kurai dažus gadus vecs mersis bija slikts, jaunu gribēja? Nu Tu esi nozombēts……….

  8
  7
 30. Nekādu niknu suņu aiz sētas šeit vairs nebūs nekad. Ja kāds vēl sapņo, kā te kaut kas kādreiz atgriezīsies no bijušās Savienības, tad tiem ir jāststāj Latvija.

  2
  7
 31. Vecenīt, nevajag teikt,kur citiem jābrauc! Tā ļoti ātri vari pati kaut kur aizbraukt.

  6
  2
 32. Piekrītu.Visa pilsēta smird piedūmota.Par šo vajag sodīt.Ne logu atvērt,ne ārā normāli iziet.Viss smird pēc dūmiem.

  1
  5
 33. šeit arī jums atbilde, kas pieradis visu svilināt. Latvieši to nedara, jo tiem viss ir apkopts. Tikai kaimiņu bāleliņu suga visam laiž uguni klāt. Tas jau arī no Rašas atvazāts.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.