Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada seniori dzīves un notikumu virpulī

Anna Ināra Vīgante. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.


Tā kā viens no Gulbenes novada pensionāru biedrības ,,Atspulgs 5″ darbības uzdevumiem ir vecākās paaudzes aktivitāšu veicināšana, pozitīvu emociju radīšana, tad šis 2023.gads ir gana darbīgs, ar jaunām pieredzēm un atziņām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada seniorus priecēja ikgadējā Zvaigznes dienas balle ,,Zvaigznes ir ar mums”.

Esam aizvadījuši arī Latvijas Pensionāru federācijas ( LPF ) 12.kongresu, 27.maijā pensionāru biedrību delegātiem pulcējoties Latvijas Zinātņu akadēmijas Portretu zālē. LPF kā vienojoša organizācija pastāv jau 30 gadu. Tā ir kopība, kas sastāv no Latvijas pensionāru organizācijām un ir daļa no lielās senioru saimes. Pēc lielām debatēm tika ievēlēta jauna LPF valde, kurā pārstāvēti ir arī Gulbenes novada pensionāri, apspriesti sadarbības ar Saeimu un valdību modeļi, izkristalizējot pensionāru prasības tām.

Tā kā pandēmija bija ieviesusi savas korekcijas, tad, rodoties iespējām, bija arī jāapciemo mūsu draugi, kuru ir daudz: Ķekavā, Jūrmalā, Saulkrastos, Amatā, Alūksnē, Rīgā, Rietavā (Lietuvā), Rēzeknē. Ir iegūti arī jauni – Preiļu novada Saunas pagasta senioru organizācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iecienīti ir arī ikgadējie novada sporta svētki – sporta spēles, kuras šoreiz bija Rankā 19.maijā.

Gulbenes novada seniori ar savām skanošajām dziesmām kuplināja gan Latgales reģiona senioru dziesmu festivālu (“Baltābele”, “Dzīvotprieks”) Rugājos 17.jūnijā, gan Vislatvijas senioru sadziedāšanas svētkus Rīgā 26.augustā, gan atzīmējot Starptautisko Senioru dienu ar koncertu “Ar ticību sirdī” Gulbenes luterāņu baznīcā 1.oktobrī (“Baltābele”, “Kamenes”, “Ceļavējš”, “Senioras”, “Namejs”, “Satekas” un vokāliste Megija Krista Strautmane).

Iespaidiem bagāts bija brauciens un dalība senioru svētkos Rietavā (Lietuva) 29.-30.augustā, kuros mūsu draugus priecēja novada senioru dziesmas un dejas (“Baltābele”, SDK “Avots”).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savas aktivitātes ir arī mūsu novada pagastu pensionāru organizācijās, un par to ir liels prieks!

Protams, ka katru mēnesi, kad valde sanāk kopā, mums ir tikšanās ar politiķiem, novada domes, sociālā dienesta, kultūras nodaļas vadību. Mūs interesēja, kā var saņemt pakalpojumu “Aprūpe mājās” novadā (samarieši), kādi ir farmakoloģijas aspekti, iespējas, piedāvājumi senioriem. Esam ieklausījušies Valsts policijas pārvaldes informācijā, savukārt decembrī paredzēta tikšanās ar notāru Ģ.Dombrovski.

Ne mazāk interesanti ir arī vēsturiskie jautājumi, kas tika uzklausīti vēsturnieka G.Krūmiņa stāstījumā. Labi apmeklētas ir izbraukuma sēdes pagastos. Šogad tās notika Beļavas, Jaungulbenes, Lejasciema pagastā (“Satekām” – 60). Paldies organizatoriem!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šovasar baudījām rožu burvību ekskursijā uz Rundāles pili. Kā tradīcija ir izveidojusies ikgadējā “Atspulga 5” biedru apsveikšana jubilejās (70, 75, 80, 85, 90…), kā arī tiek ieviesta jauna titula – “Goda biedrs” – piešķiršana.

Tuvojas mūsu Latvijas 105. dzimšanas diena. Katrs mūsu labais darbs, labā doma, draugu atbalsts veido daļiņu no gaismas, kas iemirdzas kā zvaigzne mūsu sirdīs. Mūsu pienākums ir lepoties, kas mums bija, ir un būs, nezaudējot pašcieņu. Atbalstīsim savu valsti, priecāsimies par mūsu sasniegumiem, palīdzēsim cits citam saprast, ka, tikai kopā esot, mēs darīsim stipru Latviju!

Sveicu Latvijas Republikas proklamēšanas 105.gadadienas svētkos!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mūs vieno griba.

Griba darboties,

Griba dzīvot,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mūs vieno mūsu dzīve!”

– Anna Ināra Vīgante, Gulbenes novada pensionāru biedrības “Atspulgs 5” valdes priekšsēdētāja

Pats svarīgākais notikums

Gribas papildināt A.I.Vīgantes teikto par pensionāru dzīves notikumiem ar vienu, bet, manā skatījumā, pašu svarīgāko notikumu šajā gadā, kas apliecina, ka viņas darbs ir ļoti vajadzīgs un tiek augstu novērtēts, tāpat kā visa viņas dzīve. 2023.gada 18.novembrī Valsts prezidents pasniegs Annai Inārai Vīgantei vienu no augstākajiem valsts apbalvojumiem – Triju Zvaigžņu ordeņa sudraba goda zīmi.
– Aivars Circens, Gulbenes novada pensionāru biedrības valdes priekšsēdētājas vietnieks

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.