Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada seniori viesojas Jaunannā

Foto: no privātā arhīva.

Gulbenes novada un Gulbenes pilsētas seniori 16.jūnijā bija ielūgti svinēt Alūksnes novada senioru svētkus Jaunannas pagasta brīvdabas estrādē “Zaķusala”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunanna sagaidīja ar izcilu sakoptību. Estrādes laukums – Pededzes upes līkuma ieskauts, rotāts ar skaistiem vainagiem. Kā uzzinājām vēlāk, tā ir Alūksnes novada senioru tradīcija. Tiek darināti vainagi, šogad tēma – “Jaunannā kā bišu spietā”. Skaistākā, radošākā, pārsteidzošākā vainaga īpašnieki ir nākamo svētku saimnieki. “Grand Prix” – Malienas pagasta meistariem. 2025.gada Senioru svētku saimnieki – Malienas pagasts. Vainagi bija pārsteidzoši: no trejdeviņām jāņuzālēm, pīti, vīti, cepti, liekami galvā, liekami uz galda, vainagi, ar kuriem rotāt māju un sētu.

Svētkus atklāja Alūksnes novada senioru virsvadone Astrīda Bētere. Sveicienu teikt tiek aicināta Gulbenes novada “Atspulgs-5” valdes priekšsēdētāja Anna Ināra Vīgante. Ar Annu lepojas visa Vidzeme, jo Anna ir Latvijas pensionāru padomes locekle un pārstāv Vidzemi.

Seko svētku koncerts. Kupli pārstāvēta Jaunannas senioru saime: vidējās paaudzes deju kolektīvs “Jaunanna”, senioru deju kolektīvs “Oga”, viņu vadītāja – Aiva Vilciņa, Jaunannas tautas nama vokālie ansambļi “Trallas” un “Triole”, vadītāja – Inese Vilciņa. Ir tuvāko pagastu ciemiņi, Mārkalnes jauktais vokālais ansamblis “Akava”, Alsviķu pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs “Jandāls”. Šarmantas, atraktīvas, mirdzošas ir koncerta vadītājas Zeltīte un Ieva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes pilsētas seniorus nāk sveicināt Alūksnes pilsētas pensionāru biedrības vadītāja Gita Torntuze. Paldies alūksniešiem par ielūgumu būt kopā! Esam baudījuši mazliet no siena un kalmju smaržas, mazliet no gaistošu dūmu un zemes valguma, mazliet no jāņuzāļu smaržas un ozolu spēka. Daudz, ļoti daudz no alūksniešu dzīvesprieka, enerģijas, pozitīvisma un laipnības. Esam iegādājušies lauku labumus, baudījuši izcili gardo “Svētku zupu”, arī zaļumballes danču atmosfēru. Patīkami dzirdēt, ka alūksniešiem paredzēts speciāls autobusa reiss, lai nokļūtu svētkos Jaunannā.

Mirdzi, skani, līgo, mūsu mīļā, skaistā zemīte Latvija! Mirdziet Latvijas cilvēki! Kā teica jaunannieši: “Dzīvojam kopā ar darbu, to paceļot pāri visam, jo darbam tīk, ja to godā!”

– Herunda Zuša

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.