Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes pensionāru biedrība: Un sākas viss no jauna (labots)

Aivars Circens. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Kā jau pienākas gala nogalē, ir jāatskatās, kā tas pagājis, un jāmēģina ieskatīties arī nākotnē. Lai arī dzīvē notiek viss daudz citādāk nekā labās vai sliktās filmās un nav iespējams pārrakstīt tās veidoto scenāriju, tomēr visi plāno savu turpmāko rīcību, un Gulbenes pensionāru biedrības valde nav izņēmums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Te gan jāpiebilst, ka biedrības atskaites un tālākās plānošanas gadu mijas atšķiras no pierastajām, jo tās ir pielāgotas biedrības dzimšanas dienai, šogad 26.septembrī atzīmējot 5.gadskārtu.

Protams, sākumā par to, kas bijis.

Šajā atskaites periodā mūsu rindas ir gan paplašinājušās, gan arī paretinājušās. Mēs atvadījāmies no vairākiem mūsu biedriem, kuru loma biedrības darbībā ir nenovērtējama, dažu aktivitāti samazina gan slimības, gan vecums. Līdz ar to kopsapulces laikā būtiski izmainījās arī biedrības valdes sastāvs – tajā tika ievēlēti Zinaīda Šķendere, Aļa Bogdānova un Aldis Kozuliņš,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bet dzīve iet tālāk, bez skumjām tajā ir arī patīkamais, tajā ir arī prieks.

Jāatzīst, ka šis gads jau bija krietni ražīgāks nekā iepriekšējais, turklāt lielā mērā tā pamatā ir labā sadarbība ar pašvaldību, kas palīdz ar finansējumu, transportu, un tās iestādēm, galvenokārt novada kultūras centru, un tā, ceru, ļaus palielināt pensionāru aktivitātes arī turpmāk.

Pilsētas pensionāri aktīvi līdzdarbojušies novada rīkotajos pasākumos – pilsētas svētkos, “Divos Jūlijos”, pavasara talkā, bibliotēkas rīkotajās apmācībās, Latvijas 105. dzimšanas dienas pasākumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pilsētas pensionāri aktīvi piedalījās arī visos novada pensionāru biedrības “Atspulgs 5” rīkotajos pasākumos: sporta, dziedāšanas, dejošanas, senioru dienā, kā arī Vidzemes reģiona pensionāru kustībā.

Pilsētas pensionāri bija arī delegācijā, kas ar dejām un dziesmām priecēja sadraudzības pilsētas Rakivas Lietuvā iedzīvotājus pilsētas svētkos.

Pilsētas pensionāri novada pensionāru biedrības delegācijas sastāvā piedalījās Latvijas Pensionāru federācijas kongresā, kā arī Latgales senioru festivālā Rugājos un Latvijas Pensionāru federācijas rīkotājos sadziedāšanās svētkos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atskaites periodā atkal notika Jāņa Mednieka organizētie zināšanu un atjautības konkursi, atzīmējot, ka uz konkursiem ierodas arvien lielāks skaits interesentu un noteikt uzvarētāju kļūst arvien grūtāk – zināšanu un sagatavošanās līmenis aug.

Turpinājās arī tradīcija sveikt “apaļos” jubilārus ar skaistu kopā pasēdēšanu, kam tagad arī varējām atvēlēt kaut nedaudz, bet vairāk līdzekļu.

Neizpalika arī pilsētas pensionāru kopējais izbrauciens pa skaistām un vēsturiskām vietām, kas šoreiz bija kaimiņos – Jonišķēlis pilsētā Lietuvā, kuru vietējie uzskata par vēsturisku Latvijas apkaimi, un Pakrojas ziedu festivālā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat tika organizēta jau tradicionālā pilsētas pensionāru biedrības valdes atklātā izbraukuma valdes sēde, kurā šogad piedalījās jau liels pilsētas pensionāru skaits. Un tā notika Gulbenes novada “Pakalniešos”, kad aktuālie darba jautājumi tika apvienoti ar dažādu sieru degustāciju.

Un protams, Ziemassvētku pasākumi, kuri šoreiz bija pietiekami plaši apmeklēti. Te gan domāju, ka mazāks nopelns ir biedrības darbībām, bet apmeklētājus pievilināja māsu Legzdiņu koncerts. Tomēr jebkurā gadījumā ir patīkami, kad redzi kuplu apmeklējumu, kas liecina, ka mēs esam spēks. Paldies arī kaimiņu novadu biedrībām, kas atrada iespēju paciemoties pie mums.

Un kā pēdējo svarīgāko pasākumu minēšu pensionāru biedrības organizētās ekskursijas uz Poliju, Slovākiju un Gruziju. Ja Polijā un Slovākijā bija tradicionālas – ar autobusu, tad uz Gruziju izmēģinājām jaunu ceļošanas veidu – ar lidmašīnu. Līdz ar to šeit tā grupa bija neliela – 15 cilvēki. Pieredze bija apmierinoša. Kāpēc es to pieminu kā biedrības darbības rezultātu? Tāpēc, ka abos gadījumos biedrības sadarbības ar tūrisma firmu “Ēdelveiss” rezultātā, ekskursijas nebija standarta, kā tās piedāvā firmas, bet gan individuāli izstrādātas tieši priekš pensionāru spējām un saskaņotas ar biedrību. Jā, biedrībai bija jāslēdz līgums ar tūrisma firmu un jāuzņemas visa organizatoriskā atbildība, bet toties nosacījumus arī diktēja biedrība (izbraukšanas laiks, vieta, tuvējais maršruts, iekāpšana). Līdz ar to, vismaz man tā likās, visi ekskursiju dalībnieki palika vairāk vai mazāk apmierināti, jo gandrīz visi visus ekskursiju objektus spēja apmeklēt. Protams, bija arī pa kādai problēmai, bet kopaina tomēr palika pozitīva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāpiemin arī tikšanās ar dārzkopības speciālisti par dārza iekopšanas jautājumiem, ar policijas pārstāvi par spēju izvairīties no apkrāpšanas. Piedalījāmies Lielajā talkā, neizpalika biedrības Karoga svētki, kuri, kā parasti, apvienojās ar Baltā galdauta dienu. Biedrība gan pati atzīmēja Vispasaules senioru dienu (1.oktobris), gan piedalījās Gulbenes novada pensionāru biedrības “Atspulgs 5” rīkotajā pasākumā Gulbenes luterāņu draudzes baznīcā. Aktīva ir iesaiste brīvprātīgo labdarības kustībā, apmeklējot sociālās aprūpes centrus. Nereti viesi pensionāri ir arī 1. pirmsskolas izglītības iestādē.

Daudz tas ir vai maz, labi strādāts vai ne visai – tam vērtējums jādod jums.

Runājot par nākotnes plāniem, faktiski jau grūti ko teikt, kādas korekcijas ieviesīs dzīves līkloči, taču vienu gan varam garantēt: Ziemassvētku sagaidīšanas organizācija rit pilnā sparā, tādēļ ļoti ceru, ka 21.decembrī pulksten 14.00 visi ieinteresētie pensionāri tiksimies novada kultūras centra zālē. Gaidīsim ikvienu – ne tikai mūsu pilsētas iedzīvotāju, bet arī lauku, – uz šo pasākumu, tikai jāatgādina, ka pilsētas pensionāru biedrība arī šo pasākumu organizē par saviem līdzekļiem, tāpēc apmeklētājiem, kas nav biedrības biedri, būtu vēlams veikt nelielu ieguldījumu – vismaz 3 eiro, kas pie pašreizējām cenām ir tāds simbolisks atbalsts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kas paredzēts? Tradicionāli – apsveikumi, tradicionāli – pie galdiņiem, pie kuriem ieteicams arī savs “groziņš”, atbilstošs katra vēlmēm un spējām. Šoreiz koncerts ir domāts divās daļās. Pirmajā ar jauno Ziemassvētku programmu mūs ir apsolījusi iepazīstināt mūsu novadniece Sabīne Krilova un viņas vadītais Stradu pagasta vokālais ansamblis “Pieskāriens”. Pie mums ciemos ir apsolījis ierasties arī mūziķis Kaspars Gulbis ar savu akordeonu. Noslēgumā iedrošināt deju solim un kopīgai sadziedāšanai cer mums visiem pazīstamais Andris Maks.

Ceram, ka arī nākamgad vismaz tiks organizēta vēl viena autobusa ekskursija. Pēc iepriekšējās ekskursijas dalībnieku balsojuma – ar 10 balsīm no 37 – tika izvēlētas Ungārija un Rumānija. Ja būs interesenti, no firmas pārstāves izskanēja ekskursijas uz Gruziju ar lidmašīnu otrā daļa – Rietumgruzija, kas aptver Melnās jūras piekrasti, kur ir pavisam cita Gruzija.

Esmu pārliecināts, ka turpināsies erudītu konkursi, kas jau kļūst par tradīciju, tāpat neaizmirsīsim par mūsu “apaļajiem” jubilāriem.

Domāju, ka turpināsies arī sadarbība ar 1. pirmsskolas izglītības iestādi. Šādu sadarbību veica daži bērnudārzi ar dažiem senioru grupām Eiropas projektos par Eiropas naudu, bet mēs, dzirdot par to, izlēmām, ka doma nav laba, un uzsākām to bez kādiem projektiem un bez kādas naudas, ņemot vērā savas spējas.

Tāpat ceru, ka ar pašvaldības atbalstu mēs varēsim veikt gan izzinošu ekskursiju, gan arī novadīt tradicionālo izbraukuma valdes sēdi kādā no mūsu novada īpašajiem uzņēmumiem.

Nu un, protams, bez mums jau nenotiks neviens novada pensionāru biedrības rīkots pasākums, jo liela daļa no mūsu biedrības biedriem, arī es, ir arī “Atspulga 5” biedri, tāpēc man viegli pateikt, ka tur nekas nenotiek bez mums.

– Aivars Circens, Gulbenes pilsētas pensionāru biedrības valdes priekšsēdētājs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

 1. Kā deputātam vajadzētu aktīvāk un izsvērtāk aizstāvēt pensionāru intereses un vajadzības pilsētvidē. Pensionāru viedoklis par Gulbenes saukli bez gulbja – te rodas? Par pilsētas zīmi iebraucot. Par Gulbīša parka rekonstrukciju. Par lielo koku kopšanu. Īsāk, par tiesībām uz vecumdienām zaļā, ēnainā, klusā, ar tīru gaisu, ērtā pilsētā. Intereses sakrīt arī mazuļiem un jaunajām ģimenēm, t.i., mazbērniem. Nav dzirdēts svarīgos jautājumos pensionāru biedrības viedoklis. Žēl.

 2. Kāpēc virsraksta otrajā vārdā tāda kā divdomība uzrakstīta? Pensionāri sāks domāt, ka viņus apsaukā…

 3. ,,Atspulgs 5″ principā ir tikai priekš pilsētas pensionāriem,lauķi ir tikai lai maksātu biedru naudas.
  Kad izbraukāti ceļojumi ,tad lauku cilvēki izlasa avīzē.
  Un tās nevajadzīgās puķu pušķu dāvināšanas uz Ziemassvētkos dažam labam jāiet priekšā pa 3x par velti jau tie pušķi netiek dāvināti ,viss maksā naudu.Jau gadiem noskatos to nejēdzību un saņēmēji ir praktiski vieni un tie paši cilvēki.Vai tad neko sakarīgāku nevar izdomāt,kur aiziet tā biedu nauda?
  Ceļojumos brauc vieni un tie paši cilvēki.
  Lauķi vienmēr sēd pēdējos galdiņos,jūtamies praktiski lieki.
  Nevajag man tādus svētkus,lai priecājas tie kas pelnījuši tajā šūniņā.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.