Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes pensionāri vērtē paveikto un kaļ jaunus plānus

Foto: no privātā arhīva.

Lai arī pilsētas pensionāru biedrības darbības kārtējais gads beidzas rudenī, kad notiek arī atskaišu un pārvēlēšanu kopsapulce, tomēr visi padarītie (arī nepadarītie) darbi tiek vērtēti un nodomu protokols nākamajam gadam apspriests pēc kalendārās gadu mijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpēc tagad ir īstais laiks sniegt informāciju par to, kas bija un kas būs. Un ne tikai par pilsētas pensionāru biedrību, bet arī par Gulbenes novada pensionāru biedrību “Atspulgs 5”.

Lai arī abas biedrības darbojas līdztekus, lielā mērā viena otru papildinot, jo lielākā daļa pilsētas biedrības biedru ir iesaistījušies arī novada biedrības darbā, tomēr novada biedrība aptver daudz plašāku pensionāru loku, tāpēc jāsāk ar pilsētas pensionāru aktivitātēm.

Pilsētas biedrībā ir notikušas gan visas plānotās valdes sēdes, no kurām dažas sākuma periodā bija slēgtas, gan arī pa kādai papildus, kad, gatavojoties kādam pasākumam, nācās salikt galvas kopā biežāk. Tāpat jāatzīmē, ka pilsētas pensionāru biedrības biedri ir aktīvi piedalījušies visos novada pensionāru biedrības organizētos un kūrētos, kā arī pašvaldības veidotos pasākumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bet, atskaitoties par tieši biedrības organizētajiem pasākumiem, jāatzīmē, ka jau martā biedrībā klātienē notika pirmais intelektuālais atjautības konkurss, kurš jau kļūst par tradicionālu. Novembrī notika otrais no šiem ikgadējiem konkursiem, kuram jau bija lielāks dalībnieku skaits un kurā jau izskanēja devīze “Šo noteikti tu zini, bet, ja nezini, tad mini!”. Šo darbietilpīgo konkursu organizēšanu uzņēmies valdes loceklis Jānis Mednieks, izmantojot arī savaS kundzes Dzintras palīdzīgo roku.

Taču arī klusajos gada pirmajos mēnešos biedrības valde atrada iespējas izpausties un sadarbībā ar biedrības rokdarbnieču kopu ar savu projektu piedalījās pašvaldības izsludinātā neformālās pieaugošo izglītības programmā, februārī gūstot pašvaldības atbalstu un finansējumu rokdarbnieču jaunu zināšanu apgūšanai izšūšanā. Pateicoties Valentīnai Stepanovai, nodarbības noritēja visu vasaru un oktobrī noslēdzās ar vērienīgu izstādi kultūras centrā. Runājot par pieaugušo neformālo izglītību, kas pie mums ir iespējama atšķirībā no daudziem citiem novadiem, Gulbenes pilsētas pensionāru biedrība par aktīvu darbību šīs izglītības popularizēšanā pēdējo trīs gadu laikā (divus projektus īstenoja tieši biedrības rokdarbnieces) saņēma Izglītības un zinātnes ministrijas pateicību.

Vēl no 2022.gada biedrības pasākumiem noteikti jāatzīmē biedrības Karoga svētki maijā, kad mūs pagodināja arī vidusskolas bērni, kuri skolotājas Ivetas Zvaigznes vadībā bija sagatavojuši mums koncertu. Tāpat kā citus gadus neizpalika izbraukuma atklātā valdes sēde, kura, pateicoties Edītei Siļķēnai, šogad notika daļēji gan Stāmerienas pilī, gan pils dārzā. Notika arī izglītojošā ekskursija, kas šoreiz bija veltīta Jaunpiebalgas un Vecpiebalgas uzņēmējiem, izglītības iestādēm, skaistākajām vietām. Normālos apstākļos bija iespējama arī ikgadējā atskaišu-vēlēšanu kopsapulce, kurai šoreiz bija arī muzikāli liriska pieskaņa, jo nelielu koncertu sniedza uzņēmējs un domes deputāts Normunds Mazūrs, savukārt Nauris Gekišs lasīja dzeju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Un, protams, Ziemassvētku sagaidīšana, kad visiem pilsētas un arī novada senioriem atkal bija iespēja pulcēties pie galdiņiem, ne tikai klausīties apsveikuma runas, priecāties par svētku koncertu, bet arī laisties azartiskos deju virpuļos.

Varētu minēt arī citus pasākumus, kuros pilsētas pensionāri aktīvi darbojās, piemēram, plašais brīvprātīgo darbības loks, labdarības pasākumi, novada pensionāru biedrības, Latvijas Pensionāru federācijas, novada pašvaldības aktivitātes, ekskursija uz Vāciju un Franciju.

Ne mazāk svarīga, iespējams, pat svarīgākā, ir šī raksta otrā daļa, kas būs veltīta biedrības plānotajiem notikumiem 2023.gadā. Lai arī šo plānu pieņēma valde, uzreiz jāpasaka, ka pie izstrādes piedalījās visi biedrībā esošie ieinteresētie biedri, jo sēdēs piedalījās katru reizi ne mazāk par 20 biedriem un viens vai otrs lēmums tika akceptēts tikai ar visu klātesošo vienbalsīgu atbalstu. Runājot par pasākumiem ar pilsētas pensionāru dalību gan pagātnē, gan pārredzamā nākotnē, gandrīz vienmēr būtu jāpiemin valdes locekles jeb, kā atzinīgi nosaukuši viņu jau visi biedri, mūsu “kultūras ministres” Mirdzas Piļņikovas pašatdeve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Februāris (tas ir, atklātā valdes sēde) mums atvēlēts dabas burvības atplaukumam, kad līdztekus tekošajiem jautājumiem laiks būs atvēlēts ar diskusijai par daiļdārzniecību. Tālāk kā katru gadu paredzēti divi intelektuāli atjautības konkursi, Karoga svētki, latviešu tradicionālie svētki, atklātā valdes izbraukuma sēde, kuru šogad paredzēts novadīt siera ražotnē “Pakalnieši”, atskaišu-vēlēšanu kopsapulce, ziemas saulgrieži.

Arī šogad tiek plānots pieredzes brauciens pēc skaistuma ārpus valsts robežām. Jūlijā visapburošākais ziedu karnevāls ir Pakrojas muižā Lietuvā, uz kurieni tad mēs arī vēlamies doties. Informēju, ka visu pasākumu apmeklējumi būs par pašu finansējumu, bet autobusa pakalpojumi biedrības biedriem – bez maksas.

Arī šogad biedrība organizēs grupu komplektēšanu ekskursijām – uz Gruziju (ar lidmašīnu) un uz Dienvidpoliju ar Slovākijas apmeklēšanu (ar autobusu). Pašlaik svarīgākā ir informācijas publicēšana par Gruziju, jo turp tūrisma firma komplektē tikai nelielu grupu – ne vairāk kā 15 cilvēki. Pieteikšanās ir līdz janvāra beigām. Polijas un Slovākijas apmeklējums paredzēts augusta beigās un septembra sākumā, pieteikšanās ir līdz martam. Interesenti var vērsties pie manis pa tālruni 29143063 vai e-pastu “gppb@gulbene.lv”, bet ir cerība, ka pie šiem darbiem pieslēgsies arī valdes loceklis Jānis Mednieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes pilsētas pensionāru biedrība ir atvērta jebkuram pensionāram gan pilsētā, gan novadā un ārpus tā. Prieks, ka jau tagad mēs gandrīz katrā valdes sēdē uzņemam jaunus biedrus, bet salīdzinoši ar to, cik mums ir pensionāru, tad biedru skaits varētu būt daudz lielāks. Sanākam kopā biedrības telpās Gulbenē, Klēts ielā 6, katra mēneša otrajā otrdienā pulksten 10.00. Interesentu kopas darbojas arī citās dienās.

– Aivars Circens, Gulbenes pilsētas pensionāru biedrības valdes priekšsēdētājs

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.