Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes siltumapgādē šķeldas cenu pārskata reizi ceturksnī, valsts atlaides maksai par siltumu daži nesaņem informācijas trūkuma dēļ

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

“Visi runā par kurināmā cenas krišanos. Es arī sekoju līdzi biržas cenām. Šajā sakarā zvanīju uz SIA “Bioenionvest” Gulbenes biroju. Saruna bija ļoti muļķīga,” “Dzirkstelei” stāsta kāds gulbenietis. Viņš esot jautājis, ar kādu pamatojumu joprojām tiek palielināts siltuma tarifs Gulbenē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenietis stāsta, kā saruna risinājusies tālāk: “Man atbildēja: visi ceļ cenu, citur ceļ vairāk! Es sacīju: jūs šķeldu iepirkāt pavasarī, vēl pirms tika paceltas kurināmā cenas. Man sacīja – pielāgoja gāzes cenām. Bet gāzes cenas pasaules tirgū jau ir nokritušās līdz līmenim, kāds bija, pirms sākās karš Ukrainā. Pamatojoties uz to, SIA “Bioeninvest” vajadzēja jau decembrī sākt pārskatīt tarifu un samazināt to. Vaicāju, vai samazinās tarifu. Atbilde bija – viņi domās. Jautāju, vai informēsiet sabiedrību. Teica: jā, protams.”

SIA “Bioeninvest” valdes priekšsēdētājs Andris Vanags skaidro: “Attiecībā uz jautājumu par siltumenerģijas tarifu un kurināmā cenām: no 2022.gada 1.decembra Gulbenē ir spēkā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apstiprinātais siltumenerģijas tarifs – 109,39 eiro par megavatstundu siltuma (bez PVN). Ņemot vērā to, ka no 2022.gada 1.oktobra līdz 2023.gada 30.aprīlim mājsaimniecībām siltumapgādes pakalpojumam tiek piemērots valsts atbalsts, tad piemērojamais siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs ar valsts atbalstu mājsaimniecībām Gulbenē no 2022.gada 1.decembra ir 88,69 eiro par megavatstundu siltuma (bez PVN). Gulbenē centralizētās siltumapgādes ražošanai tiek izmantota biomasa – šķelda, un par tās piegādēm ar šķeldas piegādātājiem ir noslēgti līgumi, paredzot šķeldas cenas pārskatīšanu reizi ceturksnī. Šobrīd šķeldas cena ir noteikta līdz 2023.gada 1.martam. Šķeldas cenas būtiski pieauga jau no 2022.gada sākuma un turpināja pieaugt katru mēnesi līdz vēlam rudenim. Siltumenerģijas tarifs Gulbenē, neskatoties uz šķeldas cenas vairākkārtēju pieaugumu, tika saglabāts nemainīgs – 55,71 eiro par megavatstundu siltuma – līdz pat 2022.gada 15.oktobrim. Tas bija iespējams vairāku apstākļu dēļ, viens no tiem – ilgtermiņa sadarbība ar šķeldas piegādātājiem.”

“Dzirksteles” lasītājs stāsta, ka pilsētā ir arī tādi dzīvokļi, kurus izīrē juridiska persona, un tad jāmaksā par apkuri bez kādām atlaidēm no valsts un pašvaldības puses. Tādos dzīvokļos mitinās arī ģimenes ar bērniem. Cilvēki esot izmisumā, pēdējie siltuma rēķini – ļoti lieli!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A.Vanags atbild: “Valsts atbalsts jeb maksas samazinājums siltumapgādes pakalpojumam tiek piemērots mājsaimniecībām saskaņā ar Energoresursu cenu ārkārtējā pieauguma samazinājuma pasākumu likuma 7.pantu. Gulbenē maksas samazinājums centralizētās siltumapgādes pakalpojumam tiek piemērots visām fiziskām personām – mājsaimniecībām, ar kurām siltumapgādes uzņēmumam ir noslēgts līgums par siltumenerģijas piegādi. Juridiskajām personām maksas samazinājums siltumapgādes pakalpojumam netiek piemērots, izņemot gadījumus, kad centralizētās siltumapgādes pakalpojuma sniedzēja rīcībā ir informācija par to, ka juridiskajai personai piederošo dzīvokli īrē mājsaimniecība. Ja uzņēmuma rīcībā šādas informācijas nav, maksas samazinājumu siltumapgādes pakalpojumam piemērot nevaram. Tādēļ aicinām mūsu klientus – mājsaimniecības, kuru siltumenerģijas rēķinos nav ticis piemērots maksas samazinājums siltumapgādes pakalpojumam, kā arī juridiskās personas, kuras izīrē sev piederošu dzīvokli mājsaimniecībai, informēt par to siltumapgādes uzņēmumu “Bioeninvest”, lai turpmāk būtu juridisks pamats piemērot mājsaimniecībām pienākošos maksas samazinājumu siltumapgādes pakalpojumam.”

– Diāna Odumiņa

“Dzirkstele” jau rakstīja ŠEIT un ŠEIT

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (11)

 1. Visi ceļ,un viņi arī.Bezkaunības kalngals.Par cilvēkiem nedomā.Algas tak vajag sev lielākas pacelt.Tas valsts atbalsts ir vienkārši smieklīgs.

  15
  3
 2. tāda kurinātāju- sidītāju bezkaunība var būt tikai gulbenes sādžā, kur visi iedzīvotāji un uzņēmēji ir ”slaucamas govis”

  15
  5
 3. Kas tie par komentariem vien tuksa salmu kulsana..vai jus donajat ko panakt..nesmidiniet..labak ejiet cukas barot ne par tausnibu karot

  3
  4
 4. Ka es parsmejos..sapotu ka ir sestdiena bet vajag trolii dzert ar meru….

  2
  2
 5. Visi tie ir jāatlaiž no darba , dzīvo uz sabiedrības rēķina

  8
  5
 6. Es ar veroju un parsmejos rezultats bija paredzams akgotie..smerdeli pasi raksta pasi iesaka un pasi priecajas…ahaha un ta visos portalos…un .vakars izdevies

 7. A ko tu domaa…katrs pelna naudu ka prot..a sodien mums bija algas diena nu iedzeram..galu galaa varam atlauties…

 8. Un nenosodi jo tu parazit peeci dzivo uz mana rekina.

  2
  2
 9. Ja sis portals ari ir kluvis nu galigi tukss..nu gluzi ka ziemaa pamesta starka ligzda…tijai kada badadzeguze vel iekuko kukuu..viss ir zudis..tutu…

  4
  1
 10. Neejiet strādāt uz sia Latgran.Paņem tevi uz pārbaudes laiku,izmanto strādāt simulantu un tā saucamo,, slimnieku,,vietā.Pēc trīs mēn.izsviež laukā.Un lasa atkal nākošos.Izskatās pēc sistēmas.

 11. Vienā otrā veikalā arī ņem tik uz pārbaudes laikiem par super zemu algu lai ietaupītu.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.