Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenieši izmisīgi lūdz glābt kaķi

Foto: Diāna Odumiņa.

Piektdien, 10.novembrī, īsi pirms darbdienas beigām “Dzirkstelei” piezvanīja gulbenieši no Vidus ielas un lūdza palīdzēt atrisināt problēmu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņi stāstīja par vecu, kurlu mājas kaķi, kurš uzskrējis eglē, ņaud un netiek pats lejā kopš iepriekšējās dienas vakara. Iedzīvotāji esot nepārtraukti zvanījuši dienestiem – glābējiem, policijai, bet viņi atteikušies palīdzēt.

Aptuveni pulksten 16.30, kad notikuma vietā bija “Dzirkstele”, ieradās arī pašvaldības policija un Gulbenes dzīvnieku aizsardzības biedrības “Ķepaiņu draugu klubs” vadītāja Ira Žeigure. Viņi apzināja situāciju. I.Žeigure divreiz zvanīja glābējiem, līdz viņi pirms pulksten 18.00 kaķi nocēla no egles un nodeva saimniekiem.

Svarīgi šajā situācijā bija zvanīt tieši uz tālruni 112, nevis kādu citu, jo, iespējams, iedzīvotāji ir zvanījuši uz dažādu dienestu numuriem – “Dzirkstelei” skaidro Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Vidzemes reģionā Sandra Vējiņa. Viņa arī skaidro, ka glābēju dispečerdienesta uzdevums ir vispirms skaidrot iedzīvotājiem, ka kaķi mēdz kāpt kokos un ka parasti viņi tiek lejā saviem spēkiem, kā arī, ka iedzīvotāji var izmantot visas viņiem pieejamās iespējas, lai atrisinātu šo situāciju bez dažādu dienestu iejaukšanās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt iedzīvotājiem svarīgi, zvanot uz 112, izstāstīt visu situāciju saprotami. S.Vējiņa teic – ja dzīvnieks ir bezpalīdzības situācijā, ja paši iedzīvotāji nevar šo situāciju atrisināt, ja šī situācija kaitē cilvēku psihiskajai veselībai, tad vēl jo vairāk glābēji obligāti dosies palīgā. Svarīgi arī saprast to, ka no citiem faktoriem būs atkarīgs, cik ilgi jāgaida glābēju ierašanās. Piemēram, varbūt ir vēl citi izsaukumi.

Konkrētajā gadījumā, kā skaidro S.Vējiņa, glābēji reaģējuši, kad izsaukums par kaķi kokā Gulbenē, Vidus ielā, bijis saņemts no Valsts policijas. Piebraukt pie koka, kurā bija uzrāpies kaķis, bijis sarežģīti. Nācies zāģēt šķērsli – citu koku.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (11)

 1. Tos pašus cilvēkus kas atteica vajaga sasedinat kokos augšā un lai pasēž tur kādas 2 dienas uzreiz glābēji būs klāt bez liekas runas

  13
  8
 2. Te arī tāda drusku apsurda situācija izveidojas. Glābēji aicina lieki neaizņemt līniju, bet tajā pat laikā 24h neizsūta uz izsaukumu brigādi, un cilvēki nepārtraukti turpina zvanīt, aizņemot līniju.
  Šādām situācijām, iesaku apzināt novada arboristus. Zinu, ka Madonas novadā ir braukuši palīdzēt šādās situācijās, tapēc domāju, ka te arī neatteiktu palīdzību.

  21
  1
 3. Ko nozīmē, kurš maksās. Viss jāapmaksā kaķa īpašniekam, pilnīgi vienalga glābēju, arboristu u.t.t. pakalpojumi…

  18
  3
 4. Kaķa īpašniekam sodu par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, glābēju noslogošanu un blakus koka nogāšanu.

  2
  7
 5. Galīgi jau zilie-zaļie sviestā sagājuši ar savām suņu-kaķu tiesībām!
  Ja zem tā koka gulētu cilvēks, tad noteikti tādas ažiotāžas nebūtu.

  8
  8
 6. Interesanti, kā “kokos sasēdinātāji” bļautu, ja nebūtu brigādes, kas izbrauc uz ugunsgrēku, jo tajā laikā glābts kaķis, nevis cilvēki…….

  8
  8
 7. Tik pat labi vari jautāt, kas notiek, ja vienlaicīgi vairākās vietās ir jāglābj cilvēki?

  4
  2
 8. Kas tur ko jautāt! Viss ir vienkārši, brauc glābēji no citiem tuvākajiem depo. Nezināji? Ir viena piebilde. Ja arī tie ir aizbraukuši kaķus glābt, tad gan ir d—-ā, jo ir gadījumi, kad katra minūte ir svarīga.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.