Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenieši sūdzas: vienaudži no bērniem izspiež naudu

Foto: “Pexels.com”.

“Tiek no mazgadīgām personām izspiesti naudas līdzekļi,” ar šādiem vārdiem Valsts policijā un laikraksta “Dzirkstele” redakcijā pēc palīdzības vērsušies kādas Rīgas ielas daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji Gulbenē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

31.augustā ir uzrakstīts iesniegums policijai.

Nepieņemamā uzvedībā tiek vainoti bērni no ģimenes, kura mājā ievākusies pašvaldības dzīvoklī. Runa ir par nepilngadīgiem puišiem, kuri no citiem bērniem (zināmi divi izspiešanas gadījumi) pieprasa, lai iedod naudu, un pat pārbauda kabatas. Mājas pieaugušie iedzīvotāji ir ne tikai uzklausījuši cietušo sūdzības, bet arī paši novērojuši nepieņemamu uzvedību. Uz pieaugušo aizrādījumiem viens no puikām esot atbildējis: “Ko tu man izdarīsi?”

“Mājas iedzīvotājiem, nav jābēg no īrnieku neaudzinātības, noziedzības un patvaļas,” teikts iesniegumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policijas Gulbenes iecirkņa priekšnieks Uldis Pusts “Dzirkstelei” šo situāciju komentē: “Iesniegums par šādu faktu ir saņemts. Veicam iesniegumā minētās informācijas pārbaudi. Tad vērtēsim katras iesaistītās puses iespējamo atbildību. Vai tur būs administratīvā pārkāpuma sastāvs vai krimināls sastāvs – skatīsimies, vērtēsim. Darām savu darbu, lai tiktu skaidrībā, kāda ir situācija. Varbūt tur ir nepieciešams iesaistīties novada sociālajam dienestam.”

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (7)

 1. Jā ..diemžēl nav nekā tāda no kā šie ļaundari baidītos.

 2. ļoti ceru , ka Gulbenes policijas darbinieki nav cietuši no minēto mazgadīgo uzmācīgās rīcības, citādāk nu dien, ko tu viņiem padarīsi….., nu protams neko, …..būs vien jadod nauda arī tālāk, citādāk ….

  8
  1
 3. Gulbenes policaji ir pilnīgi bezjēdzīgs kantoris! Viņi savas brilles uz galda neatradīs, kur nu vēl noziedzniekus

  16
  1
 4. Varianti divi…. Dot pa ausi, bet tad būs sekas, skries uz policiju sūdzēties u.t.t. Otrais, katru gadījumu pēc iespējas dokumentē (liecinieki, video), uzreiz iesniegums policijā un, atkarībā no varoņu vecuma, tiek piemēroti audzinoša rakstura līdzekļi, kā arī tiek uzlikts sods kādam no vecākiem par vecāka pienākumu nepildīšanu (administratīvs pārkāpums). Pēc kāda piektā soda, t.i. sitiena pa maciņu, paši tiks galā audzināšanas darbiem 🙂

  13
  1
 5. Viss sākās no tā ,ka vecāki neaudzina bērnus! Nākotnes ielā, kāpņutelpās,gandrīz katru vakaru “sildās” jaunieši.. – dauza durvis ,pastkastes ,bauro utt .. nedod dievs,ko pateiksi – vai nu dzirdēsi “skaistus ” vārdus savā virzienā ,vai aizbēgs un pēc mirkļa bezkaunīgi būs atpakaļ!

  12
  1
 6. ”Nepieņemamā uzvedībā tiek vainoti bērni no ģimenes, kura mājā ievākusies pašvaldības dzīvoklī.” To kā saprast? pašvaldības dzīvokļos gribu un ievācos?

 7. Problēma ir tā, ka mūsdienu bērniem nav nekādu pienākumu un noteikumu, bet ir tikai tiesības. Te arī policija nespēciga pret vienu mazgadīgo noziedznieku.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.