Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbeniete ir neizpratnē par saņemto rēķinu

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

“Dzirksteles” redakcijā vērsās gulbeniete Ārija Castrova, kura bija neizpratnē par saņemto SIA “Gulbenes Energo Serviss” (“GES”) rēķinu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Bija jāsalabo krāns boileram. Zvanīju uz “Gulbenes Energo servisu”, lai veic remontu, proti, samaina ūdens boileram krānu. Atbrauca divi vīri. Ienāca, uzmeta aci un pateica, ka ar tik veciem ūdens boileriem vairs nenodarbojas. Teica, lai atdodu to muzejam. Un tas viss! Aizgriezās un aizbrauca. Un tagad man ir domstarpības ar “Gulbenes Energo servisu”. Lūk, pēdējais rēķins! Par to, ka viņi atbrauca no Blaumaņa ielas līdz Rīgas ielai 66 un tikai paskatījās, man jāsamaksā 24 eiro! Sirds sāp! Tā taču ir liela nauda, un par ko man tā jāmaksā? Ja vismaz kaut ko būtu vēl izdarījuši! Es viņiem zvanīju, kad saņēmu šādu rēķinu, un tur man atbildēja, ka viņiem arī ir jānopelna. Es nemaksāšu šos 24 eiro, jo neredzu, par ko. Pēc tam atradu cilvēku, kurš boileram samainīja krānus, un viss ir kārtībā,” stāsta Ā.Castrova.

“GES” komentārs:

– Norādītā persona telefoniski sazinājās ar SIA “Gulbenes Energo Serviss”, norādot, ka viņas dzīvoklī esot “problēmas ar malkas kurināmo boileru”, tādēļ lūdza atsūtīt sanitārtehniķi, lai konstatētu esošās problēmas iemeslu un risinājumus. Telefona sarunas laikā “GES” darbiniece izskaidroja, ka izbraukums pie klienta un tur veiktās darbības ir maksas pakalpojums. Zvanītāja apstiprināja, ka to saprot un ir gatava apmaksāt pakalpojumu. Uzņēmuma sanitārtehniķis, izbraucot uz vietas un apsekojot konkrēto boileru, secināja, ka tas ir stipri nolietots un jebkādi remonta darbi var nedot vajadzīgo rezultātu vai arī šādiem darbiem nav iespējams nodrošināt garantiju, ka pēc neilga laika esošā problēma neatkārtosies. Par visu norādīto uz vietas pie klientes tika sastādīts attiecīgs akts. “GES” norāda, ka pats izbraukums un tehniskās problēmas diagnosticēšana ir pakalpojums, kas “GES” rada izmaksas – degviela, transporta amortizācija, darbinieka atalgojums, nodokļu maksājumi. Tādēļ arī ir ticis izrakstīts rēķins, kurā ietverta maksa par sniegto pakalpojumu, kā arī vēlreiz “GES” atkārto, ka par maksas piemērošanu kliente tika brīdināta iepriekš telefona sarunas laikā. Attiecībā uz personas norādi, ka viņa vēlāk atrada citu cilvēku, kurš samainījis krānu, un tagad boilers atkal darbojas, “GES” norāda, ka katram iedzīvotājam ir izvēle, kādu meistaru kādiem darbiem izvēlēties un pieaicināt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd no jūsu (“Dzirksteles” – red.) norādītā nevar secināt, kādas ir bijušas izmaksas par šādiem darbiem un vai darbu veicējs ir uzņēmies jebkādas garantijas par paveikto, tas ir, ka boilers tiešām darbosies ilgākā laika posmā. Nav iesniegts maksājuma dokuments par šāda meistara sniegto pakalpojumu, tādēļ nav iespējams pārliecināties, ka ir tikuši aprēķināti un samaksāti visi valstī paredzētie nodokļu maksājumi.

Kārtējo reizi “GES” atgādina, ka “GES” savā darbībā, tajā skaitā sniedzot jebkādus pakalpojumus, aprēķina un nomaksā visus valstī noteiktos nodokļus. Tādēļ “GES” pakalpojumu cenās un aprēķinos vienmēr ir ietvertas arī nodokļu summas, kas ne vienmēr tiek darīts gadījumos, ja šādu pašu pakalpojumu sniedz privātpersonas izvēlēts privāts meistars, kurš savu darbību nekur nav reģistrējis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (23)

 1. Lielie boileru meistari…pat jumtu nejēdz sataisīt. Pa 3 reizēm jāsauc. Tā kā par to darba kvalitāti ilgermiņā jau nu varēja paklusēt…

  39
  1
 2. Tiešām.maksātu jau par kompetenci.ja tikai tie divi meistari būtu tā vērti.

  28
  1
 3. Tiešām trūkst vārdu par šādu nekaunību! Saprastu vēl, ja būtu kaut ko darījuši, bet te tikai atbrauc un piestāda par to neadekvātu rēķinu.

  40
  2
 4. Gulbenes “speciālistu” kantoris ir ūnikums, – jo dziļāka province, jo lielāka alkatība. 2 ūdens skaitītāju nomaiņa Gulbenē maksāja 78 eiro, tai skaitā 13 eiro bija ceļa izdevumi (par 14 eiro var aizbraukt uz Rīgu, bet te 2 min brauciens), turklāt, mainot skaitītājus un liekot savas plombas, “servisa” darbinieki nolauza noslēgkrānu, ko ar lielu burkšķēšanu – olas traucējot – salipināja kopā par manu naudu, un kam pēc neilga laika nācās saukt privātu santehniķi, kam netraucēja ne olas, ne kas cits, bet tas arī papildus maksāja 50 eiro. Salīdzinājumam, Rīgā 2 skaitītāju nomaiņa maksāja 18 eiro un 5 eiro iedevu santehniķim tējai ar bulciņu.
  Secinājums ir tāds – nelielas konkurences apstākļos, kur uzņēmumu vada stulbi, alkatīgi un neprofesionāli.. (seko virkne grūti tulkojamu vārdu) par visu samaksā muļķa patērētājs. Gulbenes veco komjaunatnes ielikteņu kadri šo vietu padarījuši izcili dārgu, manipulējot ar to, ka vairums iedzīvotāju ir mazizglītoti, padomju sistēmā ieauguši pamuļķīši – ja jau rēķinā tāda summa, tad jāmaksā. Un tad šo praksi attiecina arī uz visiem pārējiem. Ak, un no padomijas stukaču dzimtām izaugusī tiesībsargu vara, noteikti konstatēs, ka “tu esi nelojāls Latvijas valstij”, jo negribi maksāt alkatības pārņemtajiem klauniem, kuri te prihvatizējuši visu un visus. Lai gan īstā vaina nav tikai “komjauniešos”, bet gan jūsos, kas to pieļauj – lai pašiem kaut nogriež spalvu, bet ka tik kādam citam arī slikti. Tūdaliņu miests.

  57
  1
 5. Vai tie “” kungi”” arī pa skolām brauc it kā strādāt un remontēt? Viens liels un viens mazs. Tad tiešām trūkst vārdu ,cik viņiem maz zināšanu santehnikā . Un ja mūsu skola noplūdīs jau trešo reizi,tad arī saimnieks ir jādzen mežā. Skumji,ja tāds vīrietis domā,ja notiek nelaime,tad gan jau atbildi atradīšu internetā. Bet traki,ka direktore tic uz vārda!!! Ko lai te piebilst?

  16
 6. Paraz..ti🤣arī pieredze,vecās trubas neprot savienot ar jaunajām,galvenais,ka liels stāžs “amatā”!

  25
  1
 7. Samaksa parasti tiek veikta par padarīto darbu nevis muļķa dzīšanu. Te ir redzama attieksme pret cilvēkiem!

  38
 8. Gulbenes nami ir tādi cilvēki kas ļoti pavirši strādā aiz sevis nenovac,mājas iedzīvotājiem aiz viņiem vis ir jānotīra.loti pavirši viņi ,tā ir.

  24
  1
 9. Pat zinu,ka I arī domā par to pašu skolu. Ha,Ha,Ha. Galvenais iet un cēli iznesties, dāmām patikt un tā … Paēst pusdienas par velti. Super tāda dzīve.

  11
 10. Ar viņiem visu laiku ir problēmas. Man katru mēnesi uzrēķina klāt ūdens un kanalizācijas starpmaksājumus. Mums mājās nav nekādas noplūdes,lai būtu jāpierēķina starpmaksājums. Vienīgais man liek domāt,ka man jāpiemaksā to pagasta iedzīvotāju parādus,ka kāds nemaksā,lai GES nepaliktu zaudētāji. Droši vien,ka tas ir viņu mērķis,lai nebūtu viņu zaudējumi peļņai. Vairākus gadus atpakaļ par to interesējos,bet viņi atbildēja,lai interesējas pagastā. Pagasts arī nenes atbildību,jo viņiem ar ūdeni un kanalizāciju nav nekādas darīšanas. Tā esmu samierinājusies un maksāju,bet viņu apetīte ar katru reizi pieaug.

  14
  1
 11. Daukstu pagasta Krapa kanalizacija nedarbojas vairakus mēnešus, bet rēķini naca, sudi teceja jau pa pļavu, atbrauca remontet tikai pec ta kad teicam izsauksim Bez tabu raidijumu.Ludzu GES atgrieziet naudu cilvekiem par tiem menešiem kad nedarbojas kanalizacija, svešu naudu likt kabata nebus labi.

  21
  1
 12. Vai tad Gulbenes pašvaldība neklapē ar ausīm kas notiek uzņēmumā tad droši vien rokā roku mazgā

  31
  1
 13. Cilvēcību šeit protams nav ko gaidīt.Vienīgais ko viņi GESĀ labi prot ir piestādīt rēķinus.

  27
  2
 14. Tie abi kas skaitās santehniķi ,kā te rakstīja -viens liels otrs mazs .Ir ļoti rupji pret cilvēkiem it sevišķi lielais.Izsmēja gan jau tanti par veco boileri ,to viņi ļoti labi māk.Man arī ir bijusi darīšana ar viņiem ,fui kāda attieksme.

  28
 15. Tas tacu pasvaldibas kapitaldalu uznemums. Varbut tur jagriezas ar pretenzijam.

  19
 16. Cilvēkam sastāda rēķinu 24 eiro par to, ka atbrauc un pasaka, ka nevar salabot!Jeb respektīvi par to, ka neko neizdarīja?Jūs ko, vispār kaunu maizē apēduši esiet?Kauns!Pensionārs samaksā visus rēķinus paliek pāri 50 eiro!Te rēķins 24 eiro par to , ka neko neizdara!Kundzei jāatvainojas un rēķins jāanulē!Konkrētais gadījums grauj iestādes reputāciju.Liftam uzspiežat pogu un nolaižaties pāris stāvus zemāk!

  29
 17. Tā ir taisnība ļoti rupji tie divi strādnieki pret cilvēkiem.Viens ir Lauris un viņa palīgs.ar kādām tiesībām viņi varēja uzbrukt vecam cilvēkam ,savas runas varēja paturēt savā pratina.

  8
  1
 18. Pēc komentāriem, GES vadībai vajadzētu pašlikvidēties

  11
  1
 19. Droši domei kautkas atlec par šiem cilvēku samaksātajiem rēķiniem šuxer muxer

  5
  1
 20. Krāns ir GES komentētais. Boilerim ir ūdens maisītājs, to nu gan šim speciālistam vajadzētu zināt.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.