Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbeniete: “Ja pašvaldība nespēj, lai tā arī pasaka!”

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Izlasīju 7.janvāra “Dzirkstelē” rakstu “Kad “frizēs” tūjas Rīgas ielā 66 Gulbenē?”. Esmu sašutusi! Ja nevar izdarīt darbu, lai tā arī pasaka! Tad es zvanīšu uz “Bez tabu” vai “4.studiju”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pie manis ciemos uz Gulbeni atbrauc radi no Rīgas un brīnās: “Ārij, kādos džungļos tagad tu dzīvo?! Tūjas pie mājas ir garākas par divstāveni!” Tūjas ir augušas arī kuplumā. Mana dzīvoklī ir tumšs, bez elektrības neko neredzu, jo man 80 gadu vecumā abas acis ir operētas. Bet elektrība tagad dārgi maksā! Un es neesmu vienīgā šajā mājā, kam dzīve tūju ēnā ir mokoša un nekomfortabla. Mums ir vākti mājas iedzīvotāju paraksti ar to, lai tūjas tiktu novāktas no mūsu logiem.

Lasīju “Dzirkstelē” – Gunārs Ciglis neatsaucas un neatzvana. Jauki! Vai viņš ir mūsu deputāts? Ir! Jauki! Par ko tad mēs balsojām? Par to, lai deputāti neatbildētu uz iedzīvotāju jautājumiem? Ligita Miezīte, pašvaldības labiekārtošanas iestādes vadītāja, arī neatsaucas un neatbild “Dzirkstelei”. Novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis pieļauj – pilsētā tagad, pirmkārt, jācīnās ar sniegu, tāpēc tūju problēma var pagaidīt. Piedodiet, manuprāt, sniegs no pilsētas lielākoties jau ir izvests. Tūjas nedrīkstēs “frizēt” pavasarī vai vasarā, kad ligzdo putni. Tad kāpēc notiek vilcināšanās?

Gribētos pasaukt uz savu dzīvokli G.Cigli, L.Miezīti, A.Caunīti vai pašvaldības ainavu arhitekti Laimu Šmiti-Ūdri. Kā šie cilvēki paši justos, ja viņi dzīvotu šeit?!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tūjas augot uz pašvaldības zemes. Vides aizsardzības jautājumu komisija uzskata – cirst nedrīkst, drīkst tikai “frizēt”. Lūdzu, dariet! Apsekošana notika rudenī, tagad ir ziema!

Nepiekrītu tam, ka tūjas šajā vietā Rīgas ielā veido ainavu. Kas notiek pie tūjām? Tur pulcējas dzērāji, tur viņi kārto savas dabiskās vajadzības, nekautrēdamies atkailināties pret iedzīvotāju logiem. Un tas viss notiek pašvaldības policijas acu priekšā. Kā zināms, pašvaldības policijas birojs ir turpat ielas pretējā pusē.

– Ārijas Castrovas viedokli pierakstījusi Diāna Odumiņa

Video: Diāna Odumiņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Varētu nokāpt no principa “Neies jau tai vecenei piekāpties!”- un izdarīt, kas jādara. Tās tūjas tiešām ir jāapgriež, neatkarīgi no tā, kas, konkrēti, to prasa vai neprasa.

    20
    2
  2. Es arī blakus dzīvoju un gadiem brīnos-cik neglītas tās tūjas palikušas. No visiem aspektiem, tās derētu izrakt un iestādīt zemus, skaistus , ziedošus košumkrūmus. Nams no vecajiem, gana labi saglabājies. Gribas ko gaumīgu tai vietai. Arī tādēļ,ka visi pilsētā iebraucošie autobusi ar viesiem to vietu novērtē.

    4
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.