Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbeniete jautā: Kāpēc pie sporta skolas izcērt dzīvžogu un simtgadīgus kokus?

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Kāda “Dzirksteles” lasītāja ar laikraksta starpniecību vēlas uzzināt, kāpēc pie Gulbenes sporta skolas izcērt dzīvžogu un taisās izcirst simtgadīgus kokus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbild Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Igaviņa:

– Pagājušajā nedēļā ir saņemts DAP (Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālā administrācija) atzinums par vienu osi un diviem vītoliem pie sporta skolas. Tā kā koki var radīt bīstamību, pārvalde tos rekomendē nociršanai.

Nākamais solis – pašvaldības Vides aizsardzības jautājumu komisijai jāpieņem lēmums. Komisijas sēdes laiks vēl tiek plānots. Citēju atzinumu: “Veicot plānotās darbības apsekošanu dabā, konstatēts, ka plānots nocirst parasto osi (“Fraxinus excelsior”), kura stumbra apkārtmērs 1,3 metru augstumā no sakņu kakla ir 3,09 metri, un divus baltos vītolus (“Salix alba”), kuru stumbra apkārtmērs 1,3 metru augstumā no sakņu kakla ir 2,70 metri un 2,80 metri. Visi koki aug apstādījumos ap skolu ielas malā. Vītoli ir nosvērušies virs ielas, vienam kokam ir nolūzusi galotne, bet otram ir stipri iztrupējis stumbrs, kas ietekmē koku stabilitāti. Osim ir nolūzis viens no stumbriem un vainagā ir daudz kalstošu zaru, kas liecina, ka kokam, iespējams, ir “Chalara fraxinea” infekcija, kas ietekmē koka stabilitāti. Vītoliem un osim nav lielas bioloģiskās vērtības, un, ņemot vērā to augšanas vietu un stāvokli, nav potenciāla nākotnē sasniegt dižkoka izmērus. Ir pieļaujama koku nozāģēšana.”

– Ginta Alberte

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (4)

 1. Būtu labāk dzirkstele izpētījusi vai veikusi aptauju,cik Gulbenes novada pārvaldēs ir darbinieku ar derīgiem vakcinācijas sertifikātiem???

  7
  5
 2. Pošmīļi, varbūt pietiks .irst par savām brīnumpotēm? Kas grib -lai duras, bet pietiek citiem uzmākties!

  6
  5
 3. ….un bērzi pie vēsturiskās skolas ēkas???? tiešām bija tik bīstami?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.