Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbeniete jautā, kāpēc Skolas ielā joprojām nestrādā taromāts

Foto: Gatis Bogdanovs.

Ar 1.februāri Latvijā oficiāli atklāja dzērienu iepakojumu depozītu sistēmu. Gulbenē ir vairāki taromāti. “Kāpēc Gulbenē, Skolas ielā, pie veikala “Maxima” taromāts joprojām nedarbojas? Divas reizes gāju uz turieni ar plastmasas pudelēm. Pirmo reizi februārī, otro reizi tagad, aprīļa sākumā. Nestrādā! Kur problēma? Kas par vainu?” jautā kāda gulbeniete.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbild SIA “Depozīta Iepakojuma Operators” mediju koordinatore Dārta Katrīne Salna: “Pirms došanās uz depozīta punktu aicinām iepazīties ar tā aktuālo statusu mājaslapā “www.depozitapunkts.lv”, ievadot tirdzniecības vietas adresi interaktīvajā kartē. Šajā gadījumā taromāts Skolas ielā 7.februārī vēl nebija pieejams, jo tā iekārtošana bija paredzēta līdz 1.aprīlim. Šobrīd tehnisku iemeslu dēļ taromāts iedzīvotājiem vēl nav pieejams un tiek strādāts pie tā, lai tas iespējami drīz uzsāktu darbību. Līdz tam aicinām iedzīvotājus doties nodot depozīta iepakojumus kādā no blakus esošajiem depozīta punktiem.”

Interaktīvajā kartē rakstīts, ka taromāts tiks ierīkots līdz 14.aprīlim. “Tirgotāji arī brīvprātīgi var pieteikties dalībai sistēmā un pēc pašu vēlmes arī uzstādīt taromātus,” saka D.K.Salna.

Viņa arī stāsta, kopš 1.februāra līdz šim kopumā valstī savākti vairāk nekā 3 miljoni depozīta iepakojumi. “Nodotais apjoms tikai palielinās. Protams, ņemot vērā, ka tagad ir pārejas periods, kas nozīmē, ka veikalu plauktos ir arī iepakojumi bez depozīta zīmes, aktivitāte nav tik liela, cik tā varētu būt. Paredzam, ka līdz ar maiju, maija noslēgumu lielākā daļa tirgū laisto iepakojumu būs ar depozīta zīmi, tad arī aktivitāte no sabiedrības puses palielināsies,” stāsta D.K.Salna.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz 11.aprīlim kopā valstī savākti 3 184 298 depozīta iepakojumi.

Gulbenē plānoti 10 taromāti, pagastos – 12.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (3)

  1. A kā tad jūs domājāt? Priekš kam viņu barot ar elektrību, tērēt elektrību un naudu uzkopšanai, ja no tā nav jēgas? Tak nav tādu pudeļu, ko varētu tur nodot, tāpēc arī nestrādā. Bet naudu papildus prasa par to pudeli.

    1
    3
  2. Ak tu jēziņ,tā Salnas kundze tāda kā lecīga, varbūt kļūdos. Ja jau ar Maximu nevar veikt vienošanos, tad varbūt aparāts atrodas neīstajā vietā, aizņem tikai stāvlaukumu. Varbūt Salnas kundze var pakomentēt, kāpēc Maximas darbiniekiem ir piekļuve šai kastei?

  3. Risinājums- nepirkt Mazumā preces ar depozīta zīmi, ja nevar nodrošināt taras pieņemšanu. Veikals pats sev kaitē

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.