Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenietes viedoklis: Ir tikai sliktāk

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Gulbenes novada pašvaldība rīko izsoli saviem īpašumiem. Vēl jau ir, ko izsolīt. Mums nav slimnīcas, pirts ar peldbaseinu, alus darītavas, tirgus laukuma, skaistās kafejnīcas “Azaids”, mūsu novada lepnuma – bānīša.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nodrošināsim novada pilsētu ar diennakts tualetēm un soliņiem ielās! Ir ielas visā garumā, kur nav neviena soliņa, izņemot autobusa pieturās. Ir tik daudz nejēdzību, ka sāk likties, ka mums nav kas vadītu novadu un pilsētu.

Vai tas būtu pieļaujams, ka tik svarīgas novada un pilsētas nozares gadiem vadītu cilvēki, kuri nav pa šiem gadiem neko uzlabojuši? Ir tikai sliktāk. Vidzemes reģionālās meliorācijas nodaļu vada Ivars Kupčs. Kur ir viņa devums? Kur ir Eiropas miljoni palikuši? Pilsētā ir tikai vaļējie smirdošie grāvji kā pirms gadiem piecdesmit. Naudu piešķīra Eiropa. Kur ir rezultāts? Kauns paliek, kad elektrovilcieniņā ved ekskursantus rādīt “izvaroto” Spārīti. Kur palika parku arhitekte Iveta Radziņa?

Tā mēs, gulbenieši, te mīcāmies pa dubļiem. Pilsēta ir purvainā apvidū, tāpat kā Pēterburga, bet – salīdziniet! Viss atkarīgs no cilvēku darba un prāta spējām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Žēl, ka Saeimā kavējas pieņemt likumu par valsts amatpersonu kriminālprocesa piemērošanu personām, kuru darbības vai bezdarbības rezultātā tiek pasliktināti iedzīvotāju dzīves apstākļi. Pilsētas logo – nekuriene!

Vadošie, sēdošie, cik jūs esat, kuri tērējat mūsu kopīgo naudu, lai justos kā mīkstā pavēderē, apauguši ar īpašumiem? Nu vēl jau varot privatizēt arī kapsētas.

– Gaida Limmane Gulbenē

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Meliorācija pilsētā un lauksaimniecības zemēs nav viens un tas pats

Komentēt gulbenietes Gaidas Limmanes viedokli “Dzirkstele” lūdza Zemkopības ministrijas nekustamo īpašumu Vidzemes reģiona meliorācijas nodaļas vadītāju Ivaru Kupču: “G.Limmane runā par Gulbenes pilsētas infrastruktūru. Savukārt mans tiešais darbs attiecas tieši uz lauksaimniecības zemēm. Tur ir finansējums no Eiropas Savienības fondiem. Visi mūsu projekti tiek virzīti realizācijai caur Lauku atbalsta dienestu. Mēs arī apsekojam valsts nozīmes ūdens notekas. Zinām to tehnisko stāvokli. Zinām, kuras ir nepieciešams atjaunot. Tālāk sākas projektēšanas iepirkumi, projektēšana, būvniecības un būvuzraudzības iepirkumi, būvniecība. Pašlaik turpinās vairāku projektu īstenošana, vēl citi ir padomā. Kopā pa Vidzemi mums ir 16 objekti. Būs objekti arī Gulbenes novadā, projektēšana jau notiek. Kas attiecas uz Gulbeni, manai iestādei nav nekādu iespēju te mēģināt kaut ko darīt un sakārtot. Mēs pat nedrīkstam! Visa nauda, ar kuru rīkojas mūsu iestāde, tā ir nauda, kas domāta lauksaimniecības zemēm. Varam sīki paskaidrot par katru projektu un izlietoto naudu. Manai iestādei nav datu par pilsētas meliorāciju. Tā ir pavisam cita infrastruktūra. Te ir lietusūdeņi, te ir kanalizācijas ūdeņi, te ir vaļējo grāvju tīkls, kuru var aizstāt arī ar segto grāvju tīklu. Tas ir kaut kas pavisam cits, un ar manu darbu Vidzemes reģiona meliorācijas nodaļā tas nav saistīts. Būtu labi, ja G.Limmane uzrunātu mani, es izskaidrotu – nav jau problēmu. Mēs esam šeit, Gulbenē, satiksimies un izrunāsimies!”

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (31)

 1. Jā piekrītu visam ka gadu gadiem mūsu pilsēta ir nolaizsta līdz kliņķim a verejām būt krietni labāki

  56
  5
 2. Un kas ar Gulbīšu parka rekonstrukciju, cik gadus var vilkt šo projektu un nekas nenotiek 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

  57
  2
 3. Paldies I.Kupčam par izsmeļošu un saprotamu atbildi.
  Zem G. Limmanes vēstules varētu parakstīties daudzi, arī es. Tautai ir sakāpušas šīs problēmas līdz” brošai”‘ .
  Tautas kalpi tik atrunājas ar “ūdens gabaliem” un rosās pa savu “sili” lai ērtāk iekārtotos un pastumtu neērtos malā.

  44
  5
 4. Šī dīvainā kundze pati savu īpašumu nolaidusi līdz kliņķim. Ziemā garām nevarēja pabrist, tagad aizaudzis! Ļoti labi raksturo cilvēku….

  11
  21
 5. Mums vajag normālu tirgus laukumu nevis zaļo parodiju atceroties kāds agrāk bija tirgus laukums liekas neticami ka daži čekisti to visu iznīcināja.

  56
  2
 6. Uzņēmējiem brīva niša – būvē tirgu, laid iekšā tirgoņus. Tauta aizcietusies pēc pirkšanas /pārdošanas! Būs veiksmīgs biznesa projekts. Visiem labi!

  14
  7
 7. Runājot par tirgu, itkā kaut kāda parodija par tirgu jau ir. Bet vai tiešām nevar ieviest tur elementāru kārtību?
  Kāda velna pēc tirgoņiem un viņu busiem jāaizņem tirgus stāvlaukums, bet pircēji ar savām mašīnām aizkrauj apkārtējos pagalmus?
  Vai tiešām gadiem nevar ap tirgu nopļaut zāli? (pēc īpašnieku maiņas zāli vairs nepļauj)

  52
 8. Pilnībā piekrītu Gulbene viss paliek tikai sliktāk nevis labāk nekā mums vairāk nav nauda tiek tikai kabatas sabāsta kā tas notiek mūsu valdība kauns ka mana dzimtā pilsēta ir tā nolaista un izputināta

  51
  4
 9. Ir tāda cilvēku šlaka-žuktainie. Paši savā dzīvē neko nav sasnieguši un viss vienmēr ir slikti…..

  14
  22
 10. Tirgus atdzīvina pilsētu ja pašvaldība nesāk koriģēt ko tur drīkst pārdot un ko nē.

  41
  1
 11. Vajag, piemēram, aizslēgt visas pašvaldības havajas tajā ēkā! Lai tās “izredzētās” mamzeles iet, savas paketes mainīt parka havajā vai tur pat krūmos. Tā pat tas caunītis varētu uz darbu braukāt ar foršo staru autobusu. Izmantojiet to infrastruktūru, vai viņas neesamību, cien. liekēži!

  54
  8
 12. Ierēdņi ir tādā līmenī ka var piekaut pirmās grupas invalīdu par taisnību, runa, par Antanevicu.

  8
  2
 13. Viņš invalīds? Tā ir, Šķiet, sensitīva inf. Kas par kautiņu? Uzzvaniet Dzirkstelei un pastāstiet, lūdzu. Tālrunis – 29172608

  10
 14. Iedzīvotājiem pašiem jāņem kontrole pār savu pilsētu tikai tā te kaut kas var uzlaboties. Visi tik gaida ka pienāks labie laiki labie deputāti tā nekad nenotiek. Neviens cits tev dibenu nenoslaicīs tik labi kā pats. Kad iedzīvotājos mainīsies domāšana tikai tad būs sakopta pilsēta un normāli apstākļi dzīvošanai. Gulbeniešiem jāsaprot kādā pilsētā viņi grib dzīvot un jācīnās lai to panāktu !

  33
  1
 15. no sādžas nav taisnīgi daudz prasīt, kāds prāts tāda publiksā tolete, soliņi nav vajadzīgi, jo sādženiekiem ir japrotās atpūsties kājās stāvot, un vispār nav nekas jauns vajadzīgs, jo gulbenē ir sasniegta attīstības pilnība, pie mums var braukt no visas Latvijas un skatīt , kā sasniegt pilnību it visās dzīves nozarēs.

  domē sakarā ar pilnības sasniegšanu arī darīt neko nevajag, ja nu darba vietas aprīkot ar ērtām gultas vietām, lai ir ērtāk nosnausties

  26
  3
 16. Vai tulete pilsētā tas ir kaut kas par daudz prasīts ? Varbūt jāļauj iedzīvotājiem apmeklēt domes labierīcības ja nespēj neko citu noorganizēt ?

  30
  1
 17. Par dzirnavu dīķi arī klusums. Nauda tika notriekta kaut kādiem pētījumiem par kuriem neviens neko nezin un nekādu tālākas darbības neseko.

  27
  1
 18. Nauda dzirnavu dīķim paredzētā aizgāja meliorācijai ap Caunīsa īpašumiem Rankā. Diemžēl tā jau visus gadus vis aiziet no Gulbenes.

  26
  2
 19. Ja par tualetēm. Tad tiešām traki .Viendien gāju cauri Gulbīšu parkam, redzu, ka skrien onkuliņš, pieskrien laimīgs pie tàm dzelzs kastēm, a tur ciet! Nabags, pilnīgi galvu saķēra. Kur viņš aizskrēja tàlāk nezinu. Būtu jau smieklīgi, ja nebūtu tik traģiski. Pilsētai tiešām vajadzētu beidzot atrisisināt šo publiskās tualetes jautàjumu.

  26
 20. Tā ir neaprakstāma sajūta ka tev jau spiežas acis ārā parausti rokturi un tur ciet durvis. Pats esmu redzējis kā gaišā laikā sievietes parka čurā jo nav citur kur aizskriet tās ir šausmas kas te notiek. Kaut domnieki nevarētu pačurāt vienu dienu lai to saprastu.

  26
  1
 21. Nu elementāras prasības jau nu jānodrošina iedzīvotājiem,kā publiska toalete,soliņi,ūdens krāns pilsētā,kur padzerties.

  21
 22. Tas par mūžīgo naudas trūkumu ir 100% taisnība nekad viņiem nepietiks. Ar tām milzīgajām sumām ko dod ES tikai īpašumi palielinās dažam labam. Trakākais ir tas ka neviens jau nezin kas tajā domes ēkā notiek tur vis ir tik slepeni un nesaprotami parastam iedzīvotājam. Ne Dzirkstele ne kāds cits neņemas izskaidrot kur paliek visi budžeta milioni.

  16
  2
 23. Dace, kāpēc gan Tev neiziet un tieši nepajautāt? Taustiņus bakstīt un gausties vienkāršāk. Daudz prāta nevajag….

  5
  14
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.