Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenietis apšauba, ka maksa par atkritumiem tiek iekasēta taisnīgi

Ilustratīvs foto: Pārsla Konrāde.

Atkritumu apsaimniekošanā vajadzētu būt divpusēji izdevīgām līgumattiecībām – par to aizdomāties mudina gulbenietis Aivars Krūmiņš, vēršoties “Dzirksteles” redakcijā. Viņš uzskata, ka pašvaldības izraudzītais atkritumu apsaimniekotājs – SIA “Pilsētvides serviss” – līgumu ar klientiem ir veidojis tikai sev izdevīgu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A.Krūmiņš par savu personisko pieredzi saka tā: ““Pilsētvides serviss” piestāda nepamatotus rēķinus. Darbu nedara. Un grib saņemt nepelnītu naudu.” Šajā sakarā A.Krūmiņš pat esot ar iesniegumu vērsies Valsts policijā. Viņš laikrakstam pauž neizpratni: “Vai pašvaldība arī ir ieinteresēta krāpt savus iedzīvotājus?”

A.Krūmiņs salīdzina šodienas situāciju atkritumu apsaimniekošanā Gulbenē ar laiku, kad šo pakalpojumu vēl sniedza vietējā firma – SIA “Alba”. Toreiz, pēc A.Krūmiņa domām, viss bijis saprotami, bet tagad tā neesot.

“Tagad ir noslēgts tipveida līgums (ar SIA “Pilsētvides serviss” – red.), ka man tajā un tajā datumā ir jāizvelk sava “miskaste” (atkritumu konteiners – red.). Ja es “miskasti” neizvelku, tad es tāpat maksāju par to neizvesto “miskasti”,” stāsta A.Krūmiņš. Viņš esot piedzīvojis, ka prasa maksāt par neizvestu atkritumu konteineru. A.Krūmiņs pieļauj, ka viņš nav vienīgais Gulbenē, kurš piedzīvojis šādu situāciju. Tas mudina domāt – uzņēmums no daudziem gulbeniešiem prasa atlīdzību, kaut reāli pakalpojums nav noticis. Viņš secina: “Par ko ir jāmaksā? Par to, ka cilvēki ir parakstījuši līgumu, kurš ir uzrakstīts tikai priekš firmas.” A.Krūmiņš aicina atsaukties citus iedzīvotājus, kuriem arī ir līdzīgas pretenzijas par atkritumu izvešanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Pilsētvides serviss” Malienas reģiona vadītāja Ineta Ivašenko “Dzirkstelei” atbild: “SIA “Pilsētvides serviss” sniegs visu pieprasīto informāciju policijai, līdz ar to runāt par krāpnieciskām darbībām, mūsuprāt, ir pāragri. Ļausim policijai lemt par tālāko A.Krūmiņa iesnieguma virzību. Slēdzot līgumu, klienti ar savu parakstu apliecina, ka ir izlasījuši līguma noteikumus. Ar mums var sazināties telefoniski un rakstiski e-pastā, lai noskaidrotu jautājumus par grafikā paredzēto atkritumu izvešanu, par atkritumu izvešanas atteikšanu vai pieteikšanu. Par to ir minēts arī līguma noteikumos, kas katram klientam tiek iedoti kopā ar parakstīto līgumu. Tajos ir teikts, ka klients var mainīt izvešanu biežumu, konteinera tilpumu, konteineru skaitu, par to vienojoties ar mums. Un klienta pienākums ir veikt norēķinus saskaņā ar līguma nosacījumiem. Katrā ziņā mēs darām savu darbu un veicam pakalpojumu: plānojam maršrutus, braucam, tērējam resursus, laiku, tāpēc no klientiem arī vēlamies sagaidīt atbildību par līguma noteikumu ievērošanu – ziņot mums, ja atkritumu izvešana nav nepieciešama. Pretējā gadījumā rodas, piemēram, šāda situācija, ka iebraucam pie klienta divus kilometrus pa aizaugušu sliktas kvalitātes ceļu, kur apgriezties nav iespējams. Tad atpakaļgaitā atkritumvedēja transportlīdzeklis brauc šos divus kilometrus, tiek aplauzti spoguļi, noskrāpēti sāni, norautas bākugunis, jo ceļš netiek kopts. Koki, it sevišķi aukstajā laikā, nav lokani, un tiek nodarīti bojājumi transportlīdzeklim. Atkritumu izvešana pēc grafika ir jāatsaka, ja izvešana nav nepieciešama. Tomēr vēršam lasītāju uzmanību uz to, ka Gulbenes novada saistošie noteikumi nr.19 no 23.09.2010. noteica, ka atkritumu izvešana privātmājās Gulbenes pilsētā notiek ne retāk kā vienu reizi mēnesī. Šobrīd jaunie noteikumi nr. 14 no 23.07.2021. nosaka, ka izvešanas privātmājās pilsētā notiek ne retāk kā vienu reizi trīs mēnešos. Klienta Aivara Krūmiņa īpašumā pēdējā atkritumu izvešana ir notikusi 2019.gada septembrī. Un uzsveram vēlreiz, ka atkritumu izvešanas grafika maiņa ir iespējama, tikai jāsazinās ar mums, tad kopīgi meklēsim veiksmīgāko risinājumu.”

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (13)

 1. Nevar nepiekrist, kā var iekasēt naudu par pakalpojumu, ko nesaņem. Tāpat Pilsētvides servisa mājas lapā ir rakstīts, ka atkritumu konteineris ir jāizvelk no plkst. 8.00 līdz plkst 20.00 noteiktajās dienās, nekā nebūs plkst. 16.00 tavu konteineri neviens vairs nevedīs!

  13
 2. Rīgā tieši tāda pati situācija. Ja aizmirsīsi izvilkt konteineru noteiktajā dienā no 7:00-19:00, tad maksāsi tāpat, bet par papildus izvešanu būs jāmaksā tik un tā. Diemžēl…

  4
  1
 3. Nē, nu skaidrs, ka pl.16 neviens nevedīs, nav jau diennakts pakalpojumi.

  5
  3
 4. Mūsu ģimenē tieši tāda pati situācija vairāk kārt maksājam par pakalpojumu ko nemaz nesaņēmam. Nokavējat konteinera izvešanas laiku, paši vainīgi, maksā tāpat, gribi lai izved atkal maksā, pietam jāveic priekšapmaksa Blēžu bars! Kur paliek cilvēcība?

  15
  3
 5. Vieglāk atcerēties pieteikt,kad vajag, nevis atteikt, kad nevajag.

  10
 6. Man arī ir bijusi situācija, kad aizmirsu izvilkt atkritumu konteineru pie ceļa, bija jāmaksā tā pat, jo es pati vainīga. Patika agrākā situācija,kad bija nepieciešams, pieteicām izvešanu un tā sistēma vairāk stāvēja galvā nekā šī jaunā. Ir situācija arī ar saimniecību, te tomēr šī regularitāte atkritumu izvešanā lieti noder. Koks ar diviem galiem.

 7. Izlasiet līgumu, ko pārslēdzāt pirms gada vai diviem, un pēc tam komentējiet.

  6
  5
 8. kāpēc man jāmaksā stulbajiem kapitālistiem par banānu mizām? Es tak viņas neešu…

 9. Sanāk ka viņi pelna uz neizvilktajiem konteineriem. Gar adresi viņi maršruta laikā brauc divas reizes.Tad kāda h…ja pēc man jāmaksā ja es šķiroju un nešķiroto atkritumu mums nav?

  5
  1
 10. Negribu piekrist tiem komentētājiem, kuri raksta, ka šķirojot nerodas sadzīves atkritumi, pat privātmājās. Paskatieties, kas notiek ceturtdienās, piektdienās, sestdienās – pārtikas veikalus gāž riņķī. Preces iepakotas ne tikai šķiroto atkritumu iepakojumos. Kur tad paliek pārējie atkritumi…Mēs vēlamies dzīvot kā attīstītās Eiropas valstīs, tad uzvedīsimies attiecīgi. Tad, kad novada domē bija tikšanās ar atkritumu apsaimniekotāju, interese no iedzīvotāju puses niecīga. Jā bija māju vecākie, kuriem rūp šī problēma, bet arī tikai pa kādam. Piekrītu, pašvaldībai vajadzētu mazliet vairāk ieklausīties iedzīvotājos, trūkst savstarpējās komunikācijas.Un vēl, pastāv ne tikai tiesības, bet arī pienākumi – reizi mēnesī izvilkt vai atteikt atkritumu konteineru, nodot ūdens skaitītāju rādījumu, cienīt sevi un citus.

  4
  8
 11. Daudzīvokļu mājām rēķina uz iedzīvotājiem,visi maksa vienadi,cits uzmet mēnesi 10atkitumu maisus,cits var būt tikai vienu,bet maksa visi vienadi.negodīgi

  5
  1
 12. Vispār ir tå, ka katram pašam jånes atbildība par savu miskasti. Tajā skaità arī jāatsaka un jāpiesaka. Nevis vienmèr nosodīt un apriet darbiniekus…un firmu.
  Tas ir tāds pats kā citi pakalpojuma veidi

  1
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.