Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenietis sūdzas par situāciju, kura jārisina pašiem iedzīvotājiem

Ilustratīvs foto: no “Dzirksteles” arhīva.

“Kāpēc Gulbenē aizaug Līkās ielas malas vietā, kur šī iela aiziet uz Krasta ielu? Skatos, grāvjus pilsēta pļauj, skvērus pļauj, bet ielai ļauj aizaugt,” pie “Dzirksteles” vērsās kāds sašutis gulbenietis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Komentēt šo situāciju laikraksts lūdza Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītāju Gintu Āboliņu. Viņš atbildē norādīja uz pašvaldības saistošajiem noteikumiem “Par administratīvo atbildību Gulbenes novada pašvaldības teritorijā”, kur teikts: “Par teritorijas savlaicīgu uzkopšanu un tīrību ir atbildīgs tās īpašnieks vai valdītājs, bet, ja tas noteikts līgumā, tad lietotājs. Šīm personām jāgādā par ietvju vai apstādījumu savlaicīgu uzkopšanu, uzturēšanu kārtībā visā viņu īpašumā vai lietošanā nodotajā teritorijā, kā arī pieguļošajā teritorijā.” Šīm personām pastāvīgi savos objektos jānodrošina: līdzās pieguļošajā teritorijā ietvju, zālienu (līdz brauktuvei) un ceļa grāvju un iebrauktuvju caurteku tīrīšana, kā arī zāles nopļaušana un aizvākšana.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (9)

 1. Zaļais dzelzceļš no Brīvības ielas līdz Miera ielai- latvāņu audze! Un tam blakām purvaina miskaste (hektāriem liela) pilsētas virzienā!

  11
 2. “…ceļa grāvju … tīrīšana…” , kā vispār var uzlikt par pienākumu kopt grāvi ?

  11
  1
 3. Jā ,var paņemt trimmeri un kopt ..nav grūti…bet tad jāmaina noteikumi. Sarkanā zona ..no ceļa..neko nedrīkst darīt….bet par zāles un to kopšanu sarkanā zonā atbild īpašnieks kam iet garām sarkanā zona

 4. Koplietošanas teritoriju , ietves, ietvju malas un ēkas pašvaldība nedrīkst uzlikt kopt măju īpašniekiem, kas ietver lielas izmaksas un juridiskas sekas( piem.instrumenti, degviela,darba drošība, apdrošināšana, darba apğērbs u.t.t) Tad ir jālikvidē pašvaldības iestādes un nemaksājam īpašuma modokli. Tā ir nelikumība un visatļautība.Pašvaldības nevēlēšanas izvest bioatkritumus novedīs pie iedzīvotăju protesta nekopt teritoriju.

  13
  1
 5. “Nu gan” katram ir jādara savs darbs. Ne visi brauc ar auto, ne visi prot strādāt ar trimmeri.

  8
  1
 6. Jā , pat vergiem deva darba rīkus, apģērbu , baroja un viņiem nebija jāmaksā nodokļi lai uzturētu domesveidīgos sliņķus, kuri ,šķiet , drīz vēlēsies lai iedzīvotāji mazgā publiskās tualetes un slauka viņiem pakaļas, bet viņi saņems algas no gulbeniešu nodokļiem. Visas pieguļošās ietves, zālājus, caurtekas, grāvjus līdz īpašnieku robežām ir jākopj pašvaldībai. Pašvaldībai, kuru uztur no iedzīvotāju nodokļiem.

  11
 7. Lai izpļautu ceļa grāvi ir nepieciešams trimmeris. Trimmeris un viss pārējais aprīkojums, tad vēl degviela, tehniskās apkopes, tas viss maksā naudu. Lai strādātu ar trimmeri vai tad nevajag iziet apmācību un saņemt dokumentu, ka prot un drīkst ar to strādāt ? Lai pirktu pakalpojumu arī nepieciešami līdzekļi, kurus diemžēl vienkāršajiem cilvēkiem pašvaldība neapmaksā, atšķirībā no pašvaldības darbiniekiem (telefoni, transports u.tt.)

 8. Pirmās brīvvalsts laikā pieguļošās teritorijas arī bija jākopj īpašniekam. Toreiz neviens par to “necepās”. Tieši otrādi – darīja, un izdarīja! Mūsdienās visi pieraduši saņemt visu gatavu un tik žēloties un sūdzēties.

  2
  3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.