Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Kā Gulbenes novadā tikt pie zobārsta, ja ir akūtas zobu sāpes?

Foto: “Pexels”.

“Mūsu ģimenē cilvēkam pēkšņi sākās stipras zobu sāpes. Apzvanījām visus iespējamos zobārstus Gulbenē, Alūksnē, Madonā – nekur mūs nevarēja pieņemt. Viens zobārsts atvaļinājumā, cits saka, ka pieņem pēc pieraksta un papildus nevienu paņemt nevar,” piezvanot “Dzirkstelei”, stāstīja kāda gulbeniete. Viņa vaicāja, vai tā drīkst būt un ko darīt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāda situācija Gulbenes novadā ir bijusi ne reizi vien, un “Dzirkstele” par to jau ir rakstījusi. Gulbenes zobārstu parastā atbilde ir bijusi, ka zobi ir jākopj un jālabo regulāri, nepieļaujot pēkšņus akūtus stāvokļus.

Rīgā ir plašas iespējas izmantot pat diennakts pakalpojumus zobārstniecībā, arī cenas ir ievērojamas. Savukārt Rīgas Stradiņa slimnīcas Stomatoloģijas institūtā kā pieaugušos, tā bērnus ar akūtām zobu sāpēm pieņem rindas kārtībā, iepriekš telefoniski piesakoties. Tur ir noteiktas darbalaika stundas, izņemot svētdienu. Arī tur cenas ir ievērojamas. Tomēr Rīgā pieejami arī zobārsta pakalpojumi, kuri ir ievērojami lētāki, taču visur pacienti jāpiesaka iepriekš telefoniski. Visa informācija ir pieejama internetā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (21)

 1. Pie mums viss notiek tāpat kā senajos labajos laikos – pa blatam. Ja ir laba pazīšanās, tad var sazvanīt un visu sarunāt.

  22
 2. Nu nav tik traki kā jūs te dzirkstele rakstāt.vajag normāli runāt un neviens neatteiks.nevis man sāp man vajag tagad un tūlīt utt.ir zobarste Brice vēl ka variants ne labākais bet tomēr.nevar tā pēkšņi vesels zobs sākt sāpēt. Slikti gulbene braucat kur citur.

  5
  21
 3. Piekrītu, Grūti atrast Gulbenē un tuvākajās pilsētās zobārstu, atsaka..tad saka, kad jaunus cilvēkus no malas neņem.. un vēl viss kaut ko. Pieaugušie nevaram tikt pie zobārsta, kur nu vēl bērni, jo redz daudz kur šeit ir rindas lielas kad nav iespējams tikt, vai nu pasaka , kad nav tik daudz bērniem līdzfinansējumu. Valsts nenodrošina ar tik daudz finansēm

  14
 4. Žēl.ka Balvu Gulbenes slimnīcu apvienība nenodrošina zobārstu pieejamību slimnīcās.

  17
  3
 5. Būtu jau forši, bet kurš ietu dežūrēt slimnīcā, ja pa to laiku privātpraksē var pelnīt tūkstošus?
  Bija jau kādreiz pie sarkanā krusta daktere…

  11
 6. Kaut kur redzēju, ka Rēzeknē pieņem akūtos pacientus ar zobu sāpēm.

 7. Man šķiet, ka novada vadībai būtu šis jautājums jāsāk ar steigu risināt, piesaistot kādu jaunu zobārstu (nodrošinot kaut vai daļu studiju maksas u.tml.), jo mūsu lielākā daļa zobārstes ir vai nu pensijā (klientus var sākt nepieņemt jebkurā dienā), vai pirms pensijas vecuma. Drīz nebūs vispār zobārsta pie kā iet. Un ne jau visi var aizbraukt uz Rīgu un spēt maksāt šīs neadekvātās maksas.

  19
  1
 8. Lāsmiņ, tev pašvaldība divus gadus segtu studiju maksu, tu trīs gadus strādātu, lai segtu atlikušo studiju maksu un tad dotos vergot uz pašvaldību par kapeikām? Vai mēnesi apmaksā mācības, mēnesi tu zodz? Vai kā tu to iedomājies par to daļējo apmaksu?
  Un tu zini cik maksā aprīkojums? To arī salavecis atnestu jaunam speciālistam? Vai speciālists to sakasītu apkalpojot klientus par zaptes burku?

  3
  7
 9. Jūs vēl pasakiet, ka sāp gudrības zobs….pasūtīs jūs 3 kvartālus tālāk. Rēzeknes poliklīnikā dzīvā rinda.

 10. Problēma ir tur, ka pēcPadumjās savienības ļautiņi savus pakalpojumus joprojām pārdod par velti. Un tad brīnās, ka nevar atļauties izraut zobu, vai samaksāt par elektrību, kurpēm vai izglītību…

  4
  3
 11. Nu tu drusku samurgojies! Vai tad vecās zobārstes ņems sev aprīkojumu līdzi pensijā? Vismaz vēl nesen ģimenes ārstiem bija 20+ tūkstoši eiro ārstam kas atdod savu praksi un 20+ jaunajam, kurš pieņem.
  Un arī zaptes burkām nav ne vaines! 😁

 12. Ģimenes ārstiem maksāja no kovida naudas. Tagad valsts ir parādā 18000000000€. Bet nekas tu samasaasi. Arī tavi bērni un mazbērni maksās.
  Runājot par krēsliem. Tie maksā baisu naudu. Paskaties cik maksā kawo motori. Un viņi mēdz nolietoties. Bet vari pasēdēt uz taburetes ar zaptes burku rokā un sapņot par laiku, kad zobus rāva kalējs smēdē.

  6
  5
 13. Ir taču Eiropas projektu naudas pašvaldībā.lai apgūst vērot vaļā jaunas prakses vietas zobārstiem. Ieguvēji būs visi Gulbenes iedzīvotāji.

  10
 14. Muļķības! Viss tas bija pirms kovidlas, un pieņemu, ka vēl turpinās no eiropas fondiem.
  Par kovidlas zelta gultām miljonus prasi Pavļutam.

  2
  1
 15. Es neko neprasu. Tu prasi par zaptesburku lai speciālists strādā tavas veselības labā. Nu tad veiksmi atrast tādu muļķi.

  2
  1
 16. Jauna prakse atvèrta,àrsts pienem daźas dienas nedèĺà. Protams,ka apkalpot visus nevar.

  1
  1
 17. Es, piekrītu ka zobārsti neņem ej kur gribi,brauc, skrien ,bet tad lai neaizņem telpas,bet atver savās dzīves vietās.Ja,nav 🐐 piena tad lai nav vispār.Brauks cilvēki uz Rīgu.Akutos vispār ir jāņem kur,nu vēl gudri attaisnot sevi,ka rindas., pieraksti mēmie balti.

  4
  1
 18. Rūpējieties laicīgi par zobiem,bet ja rindā jāgaida mēnesi?Tad pa to laiku zobs kurš ir sācis bojāties nebūs glābjams,manuprāt.Reiz kursabiedram ļoti sāpēja zobs izstaigāja visus iespējamos zobārsts gulbene visi atteica kaut uzgaidāmajā telpa neviena cilvēka.Protams var doties arī uz Gulbenes zobārstniecība bet tur cenas ka Rīgā par zoba rausanu no 50-70 eiro sākot tā kā lūk banānu republika dzīvojam.

  7
  2
 19. Jūs neesat banānu republiku redzējuši. Laicīgi vajag rūpēties par zobiem, banāni.

  1
  4
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.