Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Kā vērtējat 14.Saeimas vēlēšanu rezultātus?

Foto: Gatis Bogdanovs.

Ne šauri partijas rebēm/interesēm un ambīcijām

Laima Kota. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Laima Kota, latviešu rakstniece Turcijā: “Neesmu vēl visu sarakstu izpētījusi. Kā saka, vēlēšanas ir kā krosa skriešana – negaidīti kāds atskrējis pirmais. Ir, kas turējušies barā, un vēl ir tādi, kas pazuduši mežā un nav tikuši līdz finišam. Brīnos par dažiem, kas ietikuši Saeimā, jo izglītības viņiem nav. Tāpat kā daudzus, mani interesē, kāds būs pirmais veikums. Iepriekšējais sasaukums kā pirmo darbu veica – paaugstināja sev algas, līdz ar to parakstot sev nāves spriedumu. Ir deputāti, kurus pazīstu personīgi, un zinu, ka viņi patiesi strādās ne šauri partijas rebēm/interesēm un ambīcijām, bet Latvijas labā.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šlesers vismaz neslēpās atšķirībā no Lemberga

Andris Gals. Foto: no privātā arhīva.

Andris Gals, Gulbenes uzņēmējs: “Pēc vēlēšanu rezultātiem var spriest, kā ir sadalījusies mūsu pašu sabiedrība. Tie, kam šķiet, ka nemaz nav tik slikti; tie, kas cer uz pārmaiņām; radikāli noskaņotie (viss ir slikti, visu vajag mainīt). Krievvalodīgo daļa no “Saskaņas” vēlētājiem pārgāja pie politiskās partijas “Stabilitātei!”, tā nodrošinot krievvalodīgo intereses Saeimā. No diviem radikāli noskaņotajiem politiskajiem spēkiem – “Latvija pirmajā vietā” un “Katram un katrai” – lielāko daļu izdevās pārvilināt Aināra Šlesera partijai. Šlesers vismaz neslēpās atšķirībā no Lemberga, kurš pat nekandidēja vēlēšanās, kaut arī ir savas partijas – Zaļo un Zemnieku savienības – “lokomotīve”. Jāpiemin arī “Apvienotais saraksts”, kura līderi Uldi Pīlēnu arī nevarēja atrast balsošanas biļetenos. Un rodas jautājums, kas vadīs Saeimas frakciju? Un kādu atbildību uzņemas tās vadītājs? “Konservatīvie” un “Attīstībai/Par!” laikam bija sevi izsmēluši. Tagad jāgaida, kā izveidosies koalīcija. Tajā būs trīs partijas, kas pie šāda salikuma dos līdzīgas varas sviras katram. Tas, protams, izdevīgi būs “Apvienotajam sarakstam” un Nacionālajai apvienībai. Ja pie šīs trijotnes pievienosies arī “Progresīvie”, tad četrotnes ansambli diriģēs “Jaunā Vienotība”.”

Vēl jau Aivara Lemberga “stipendiāti” ir politikā

Guntis Blums. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Guntis Blūms, seniors no Daukstu pagasta: “Iznākumu vērtēju diezgan pozitīvi. Krišjānis Kariņš ir novērtēts. Viņš ir ļoti kulturāls cilvēks. Neviens cits iepriekš valdību nebūtu noturējis tik ilgi, jo četros gados bija daudz visādu problēmu. Labāk vai sliktāk, bet galā tika. Tagad jau visi gudri pārmest visu ko viņam, bet neviens cits neuzņēmās atbildību. Arī Artis Pabriks neuzņēmās, kaut viņam arī bija iespēja. Šajās vēlēšanās arī skaidri iezīmējās, un vismaz mēs tagad zinām, cik liela mums ir tā saucamā “piektā kolonna” (valsts pilsoņi un iedzīvotāji, kas kara gadījumā ir gatavi sadarboties ar ienaidnieku – red.).

Daži pašu vainas pēc neiekļuva 14.Saeimā. Piemēram, “Attīstībai/Par!”, manuprāt, neiekļuva Saeimā tāpēc, ka A.Pabriks priekšvēlēšanu laikā sāka brukt virsū premjeram Krišjānim Kariņam. Kopā ir strādājuši, bet te pēkšņi pasaka – viņš ir “bremze”, bet es esmu tāds. Tā ir nelietība, kas cilvēkiem nepatīk. Un pareizi ir. Nedod Dievs! Tāds jebkurā brīdī otru var nodot savu interešu dēļ. Laikam A.Pabriks pēc rakstura ir tāds. Par “Konservatīvajiem” – es būtu gribējis, lai viņi iekļūst Saeimā. Laikam jau paši kaut kur ir kļūdījušies. Labi, ja koalīcijā neņems Zaļo un Zemnieku savienību (ZZS). Redz, vēl jau Aivara Lemberga “stipendiāti” ir politikā. Tos jau viņš tur īsā saitītē, un tie nekad nedrīkst atteikties, jo tūlīt parādīsies informācija, cik viņi naudas ir ņēmuši. Tur jāpagaida, kad tie (politiķi – red.) aizies vai nu pie Dieva, vai vismaz prom no politikas. Bet pagaidām šie politiķi nosaka toni un viņi nedrīkst iet projām no A.Lemberga. Taču neuzskatu, ka visi, kas balsoja par ZZS, balsoja par A.Lembergu. Balsoja par lauku interesēm. Hipotētiski tā varētu būt.”

 • Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (10)

 1. Tas jau bija paredzams.. Domaju ka visa bus pa vecam ar kovidsovu un vakcinesanos..plus vel inflacija nabadziba ..turas tauta

  6
  1
 2. Man visvairak zel to kuri nevares samaksat komunalos nopirkt kurinamo un partiku..tadu bus daudz..dzivosim redzesim..ka tiks pilditas partiju programmas un solijumi

 3. Par zzs nobalsoja, visi tie, kas sūc ārā budžeta naudu – pašvaldību liekēži, učenes un bizness, kas apkalpo tos bezjēdzīgos renovācijas, strūklaku, stadionu projektus. Pa lielam, tas nozīmē, ka laukos tāda mazā biznesa un amatnieku nebūs. Būs ļoti liela daļa pirmspensijas vecuma bābu, kas krampēsies kjeblī, saņems neproporcionāli lielu samaksu par neko, būs lielzemnieki, kas ar subsīdijām un pārkreditēšanos izpirks visu brīvo zemi, ko nosmidzinās ar kjimikālijām un neražas gadījumā saņems pabalstus. Jaunatne brauks vai nu uz Rīgu vai ārzemēm.

  12
  7
 4. Desa, visi pašvaldību liekēži un pensionāri balsoja par vienotību.
  Zaļie balsis dabūja tikai Lemberga dēļ, citādi tiem arī būtu bēdīgi.

  8
  2
 5. Paldies Kariņam par nosvērtību šajos kara laikos,bet arī mani uztrauc neizglītotās 5.kolonnas klātbūtne Saeimā.daudz to putinistu.

  8
  10
 6. Nedomāju, ka par vienotību. Vismaz tajā kartē, bij izteikti redzams, ka par zzs balsoja gulbene, alūksne preiļi, nu un tur pārējā latgale par vatņikiem. Tas tik nozīmē, ka šeit ir poh uz jebkādu tur piederību, attieksmi pret noziegumiem, korupciju – galvenais, lai stabili nāk iekšā bidžeta piķis, lai ir ar ko maksāt par līzinga škodu.

  10
  3
 7. Nu un vēl, nevar nepieminēt, ka tiem plakanzemjiem, ķīmisko trašu sludinātājiem un pretpotekļiem – ne sūda nesanāca! Tas priecē!

  4
  4
 8. Sardele, gan jau drīz sāksi smirdēt no savām šļuras dozām.

  4
  3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.