Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Kad “frizēs” tūjas Rīgas ielā 66 Gulbenē?

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Tūjas pie dzīvojamās mājas Rīgas ielā 66 Gulbenē joprojām stāv pāraugušas, biezas un aizēno dienas gaismu dzīvokļu logos. Šīs mājas iedzīvotāja Ārija Castrova cerēja, ka šā gada sākums nesīs pārmaiņas. Viņa ar “Dzirksteles” starpniecību vēlas noskaidrot, kāpēc nekas nav mainījies.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstele” cerēja atbildes saņemt no pašvaldības Vides aizsardzības jautājumu komisijas locekļiem, taču deputāts Gunārs Ciglis uz tālruņa zvanu neatbildēja, tāpat arī pašvaldības labiekārtošanas iestādes vadītāja Ligita Miezīte. Abi šie cilvēki ir minētās komisijas locekļi. Atsaucās “Dzirksteles” zvanam deputāte Guna Pūcīte, kura arī ir šīs komisijas sastāvā. Viņa zināja teikt – pašvaldības vides dizaina un labiekārtošanas speciāliste Laima Šmite-Ūdre ir pastāvējusi uz to, ka tūjas cirst nedrīkst, tās drīkst tikai “frizēt” vai retināt. Tūjas šajā vietā veido ainavu Rīgas ielā, kaut, protams, iedzīvotājiem blakus esošajā mājā koki var traucēt. Tāpēc vajadzīgs kompromisa risinājums. Neko tuvāk par to, kad reāli paredzēts tūjas “frizēt”, G.Pūcīte pastāstīt nevarēja.

Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis “Dzirkstelei” teica: “Tūjas parasti labi padodas apgriešanai jeb vainaga veidošanai vai kaut kādai retināšanai. Protams, ja koks ir ļoti pāraudzis, ir grūti. Ja vides aizsardzības jautājumu komisija ir lēmusi, tālāk darbus izpilda labiekārtošanas iestāde, ja koki aug uz pašvaldības zemes.” Viņš sacīja – šobrīd labiekārtošanas iestāde nesteidzas veikt šo darbu, jo, visticamāk, pašlaik tā nav pirmā nepieciešamība. Tagad galvenais ir tikt galā ar sniegu pilsētā. A.Caunītis norādīja, ka kokus “frizēt” nedrīkst putnu ligzdošanas laikā pavasarī un vasarā.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

 1. Un viņi maksās kosmosa rēķinus par elektrību? Jo reāli, elektrībai jābūt visu laiku, izņemot to laiku kad guļ. Tas ir normāli? Labi zinot kā aug cenas un ienākumi stāv uz vietas.
  Un tad kad sapuvusi tūja uzkritīs uz mājas jumta par to maksās šī sieviete, kas uzskata ka viņas ir tik ainaviskas.
  Es dažreiz vienkārši nesaprotu, ko tie cilvēki domā. Nozāģējiet šīs un iestādīt jaunas, tik mazākas, būs ainava.
  Bērzu ielā gan varēja visus kokus nozāģēt un jaunus iestādīt, tur nevareja būt ainava no veciem kokiem.
  Žēl to pensionāru, kas tur pārsvarā dzīvo.

  5
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.