Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

KOMENTĀRS: Par Gulbenes novada pašvaldības dzīvokļu īres maksas palielināšanu

Gunārs Ciglis, Gulbenes novada domes deputāts. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

29.novembrī Gulbenes novada domes sēdē bija diskusija saistībā ar to, ka pašvaldība ir deleģējusi SIA “Gulbenes Energo Serviss” savas funkcijas saistībā ar pašvaldības īres dzīvokļiem. Runa bija par to, ka uzņēmums izsūta klientiem vēstules par dzīvokļu īres līgumu grozījumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Priekšvēsture ir tāda. Līdz šim pašvaldības dzīvokļu īres līgumus ar klientiem slēdza pašvaldības speciālists vai nu novada pašvaldībā, vai pilsētas pārvaldē vai pagasta pārvaldē. Pašvaldība tagad līgumu slēgšanu ar tās dzīvokļu īrniekiem ir uzticējusi SIA “Gulbenes Energo Serviss”. Īrniekiem tagad ir no jauna jānoslēdz dzīvokļu īres līgumi ar grozījumiem, tāpēc viņi jābrīdina. Jāsagatavo jaunie līgumi, jānodrošina šo līgumu parakstīšana un viss pārējais. Ir tā, ka, uzticot uzņēmumam šo pienākumu, papildu finansējumu pašvaldība līdzi nav piešķīrusi. Tajā pašā laikā novada pašvaldībā vai pārvaldēs palika tie darbinieki, kuri agrāk to darīja un kuri tagad ir kaut nedaudz mazāk noslogoti, bet viņu algu apmērs tāpēc nav pārskatīts, vismaz līdz šim.

SIA “Gulbenes Energo Serviss” uzticētais darbs ir jāizdara. Lai to veiktu, vajag finansējumu. Uzņēmuma ienākumi veidojas no vairākiem avotiem: iekasētā maksa par centrālapkures nodrošināšanu Stāķos un Šķieneros; nauda, kas iekasēta par namu apsaimniekošanu; pārējā saimnieciskā darbība. Ja uzņēmumam ir jāpieņem jauns darbinieks, kurš nodarbosies ar pašvaldības dzīvokļu īres līgumu pārslēgšanu, ir jānodrošina viņam arī atalgojums. Ir jautājums par summas lielumu. Var arī šo pienākumu sadalīt jau esošo darbinieku starpā, bet vienalga par šo darbu ir jāsamaksā.

Es pat nezinu, kā šeit rast risinājumu tā, lai visi būtu apmierināti. Kāds būs arī mazāk apmierināts. Visu laiku novada domei ir jācenšas noturēt līdzsvaru. Viens no risinājuma variantiem varētu būt tāds, ka pašvaldība, deleģējot kādu no savām funkcijām uzņēmumam “Gulbenes Energo Serviss”, līdzi dod arī ikgadēju dotāciju. Tajā pašā laikā ir jāizvērtē, ka pašvaldībā un tās pārvaldēs ir noņemta daļa pienākumu, bet laikam īsti jau tāpēc kādam algu samazināt ir sarežģīti. Tad ir jāizdomā kādi citi papildu pienākumi šiem darbiniekiem pašvaldībā un tās pārvaldēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Gunāra Cigļa sacīto pierakstījusi Diāna Odumiņa

“Dzirkstele” jau rakstīja ŠEIT

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (11)

 1. Kāds var paskaidrot, kādēļ no jauna jāpārslēdz visi līgumi?
  Ir paziņojums par izmaiņām Saistošajos noteikumos. Vai tad ar to nepietiek?

  20
  2
 2. Maksu paaugstina,bet neko ari vairāk nedarīs,ka agrāk.Vismaz logus un durvis mainija Domes dzīvokļiem.Tagad rausīs naudu.Cilvēkiem tā jau grūti samaksāt būs.Vēl Dome paceļ.😟

  14
  3
 3. Kādreiz varēja visu un papildus neprasīja, tagad nevar neko un par to pašu prasa lielu naudu. Algas kosmiskas, bet gribas vēl vairāk.

  14
 4. Nu nav ko teikt.un kāda nozīme šķirot atkritumus ka maksā no tā nemainās. Tad arī te jautājums kur loģika pārslēgt līgumus pašvaldību dzīvokļiem?????? Tas ir veids kā jūs gribat tikt vaļā no novada cilvēkiem?,???

  13
 5. Dzīvo savā īpašumā , negaidi no pasvaldības, būsi ieguvējs, ko maksā īrē sen būtu ieguvis īpašumā, ja nokārtotu pareizu līgumu

  5
  2
 6. Es arī neko nedarīsu,lai nāk un pļauj savas ceļa malas,pietiek kad mēs pļavām.tados grūtos laikos liek vēl pie dzīvokļiem klāt domei nav naudas par ko maksāt līzinga mašīnām.es tiešām nesaprotu kāpēc līgums jāslēdz no jauna.

  5
  2
 7. Dzivoju Dzelzceļa ielā, seši dzīvokļi maksā katru mēnesi īri, bet mājas remontam apmēram gadus astoņus naudas nav. Jautājums kur viņa paliek.

  8
  1
 8. Jautājums, kam un par ko, tiek maksāta šī maksa ? Iepriekš, skaidrs, mainīja logus, durvis… Skaidrs, ir likumdošana, BET, kam strādā ievēlētie deputāti, sabiedrībai, vai…

  8
  1
 9. Protams tagad pašvaldības dzivokli maksās par vienu kvadrātmetru 1.eiro.domei nav naudas par ko maksāt par mašīnām.viniem vienalga vai tev ir ko ēst vai nē,tikai maksā ja nemaksasi tad ar kāju pa diru un ārā no domes dzīvokļa.

  3
  2
 10. Interesants gājiens no domes puses. Redz dzīvokļi ir pašvaldību valdījumā, tātad pašvaldību īres dzīvokļi.
  Vai tiešām katrā pagastā ir tik ļoti aizņemti darbinieki un viņu tur joprojām ir daudz, nevar noslēgt īres līgumus.
  Domāju, ka domei laikam ir pārāk daudz naudas, lai varētu maksāt tādas summas.
  Galu galā vai visi domē tik traki aizņemti darbā, ka nevar izdarīt tik vienkāršu darbu.
  Uz datora viss gatavs. Izmaina tikai uzvārdus, adreses, dz. plat. cenu un aiziet.
  Nezinu, laikam tā vajag…

 11. Ja nevari nomaksāt pa dzīvokli tad … ārā,meklē kur vari nomaksāt esat uz mežu teltis gulat tur nebūs neparko jāmaksā.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.