Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Kur Gulbenē ņemt pilsētas saimnieku?

Foto: Gatis Bogdanovs.

IR IESTĀJIES PAVASARIS, un Gulbenē paveras ne visai tīkams skats. Ir tik daudz nesakārtotu lietu, ka bail skatīties! Mūsu pilsētā braukšanas prasmi apgūst topošie autovadītāji no pašu un apkārtējo kaimiņu novadiem, taču ceļa zīmes sagāzušās, vairākās vietās arī luksofori nebūt nav tie taisnākie. Šo lietu sakārtošana prasa minimālus ieguldījumus. Vai tiešām grūti savest kārtībā kaut ko tik elementāru? Par mums taču smejas, jo dažas ceļa zīmes krīt cilvēkiem uz galvas. Vai tad mēs to neredzam vai vienkārši tā esam pieraduši, ka neievērojam to? Tas, protams, nerada bīstamu situāciju, taču ir vietas, kur traumas var gūt ātri vien.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kādas ir kāpnes un pagalms pie Rīgas ielas “Maximas”? Bērniem, kas gaida autobusu uz Stāķiem, akmeņi krīt uz kājām no tās atbalsta sienas, jo tie ir pilnībā sadrupuši. Vai tiešām uzņēmējam nav jāsakārto sava teritorija? Ja uzņēmējs to nedara pats, tad pašvaldībai jābūt mehānismam, kā to sakārtot. Tikai to neviens nedara, jo negrib cīnīties par sakoptu vidi. Ja kas tāds būtu Alūksnes centrā, tad viņu domes vadība jau sen nesēdētu savos krēslos. Mums pilsētā nav saimnieka. Vai tad nevar atrast vienu kārtīgu vīru vai sievu, kuram tas rūp, kurš netērētu laiku brīdinājuma vēstulēm un negaidītu atbildes, bet gan runātu aci pret aci un rīkotos?

Ar uzņēmējiem ir jāstrādā, lai sakopj savus īpašumus. Nākotnes ielas “Top!” veikala aizmugure šausmu skatā! Ēkai, kurā atrodas veikals “Labais”, aptieka un citi mazāki veikali un uzņēmumi, ir trīs veidu apdares materiāli fasādei, kaut kas pielāpīts, kaut kas labots, un tas pašā pilsētas centrā! Bērni izaug tādā vidē un pie tā pierod. Ko no viņiem prasīt? Tie, kuri to saprot un kurus tas neapmierina, paceļ cepuri un dodas uz Angliju.

Es teiktu, ka kopš Nikolaja Stepanova laikiem pilsētā nav bijis kārtīga saimnieka. Es saku jaunajiem, kas ir 30+, lai iet politikā, lai nāk ar savu redzējumu un gribu strādāt, citādāk nekā nebūs! Lai attīsta pilsētu, lai attīsta novadu! Varbūt tad lietas sakustēsies ātrāk un beidzot tiks iztīrīts Dzirnavu dīķis, pie kura es dzīvoju, jo pirmie solījumi to darīt bija jau pirms trīsdesmit gadiem. Tai dīķī taču ir liela daļa privātmāju notekūdeņu. Daudzi grēko, jo nav taču naudas, lai ūdeni un kanalizāciju dabūtu mājā. Jānāk pretī tiem iedzīvotājiem. Jādabū tos divus pievadus līdz mājas pamatiem ar līgumu, ka iedzīvotājs pieslēgsies, un tad būs tīrāka pilsēta un “Gulbenes Energo Serviss” varēs pelnīt. Pilsēta ir mūsu visu, un katrs var dot savu ieguldījumu tās sakopšanā, tikai nevar teikt “ai” un atmest ar roku.

— Imantu Sprudzānu uzklausīja Gatis Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (49)

 1. Pilnīgi piekrītu. Pilsētas saimnieks ir tāds, kas izdevīgs deputātiem. Dievs pasarg izrādīs iniciatīvu kaut ko darīt. Gulbeni noplicina. Sāks ar Gulbīšu parku. Tak to naudiņu izmantojiet pilsētas sakopšanai. Arī Gulbīšu parka uzlabošanai. Necēriet zaļos kokus ārā. Nedariet neko radikālu, pašlaik uzlabojiet un uzturiet. Nu neslavēs jūs neviens par ģeometriski pareizo parku ar nīkulīgām pātadziņām, ja pilsētā viss brūk un jūk! Neesam mēs ar nekādi muļķi galu galā.

  55
  12
 2. Imantam arī jābūt par to saimnieku, jo viņš zina kā vajag!

  20
  5
 3. Saimnieces un saimnieks ir guna, antra un andis. Jauka trijotne.

  45
  3
 4. Aizmirsis pieminēt tā saucamo “balto pili”, kura ir vislielākais grausts. Arī bijušā “gastronoma” sienu/platformu, kura sašķiebusies un ir uz brukšanas robežas, Ziemeļu naftas “paviljona” iztrupušo veidojumu, veco veļas māju utt.
  Varētu vēl paturpināt ar privātmāju un daudzdzīvokļu māju bēdīgo paskatu – šķūnīšiem, hlomu vācēju pagalmiem, šķībajām sētām un kāpnēm ….

  41
 5. kāpēc Gulbenē nekas neattistās , kapēc Dome noraida un neattbalsta uzņēmējus kas kautko vēlās darīt un veidot , attiistiities, viss tik tiek noraidiits

  22
  2
 6. Ei nu ei. Laikam jau nedzīvo pilsētā, ka nezini, ka deputāti lielā steigā un neatskatoties nobalsoja par būvgružu jeb atkritumu poligonu Gulbenē. Sakot, ka ļoti atbalsta vietējos uzņēmējus un attīstību.

  7
  8
 7. Vai Gatim Bogdanovam tagad ir žurnālista profesija? Apsveicami! Arī tādā vecumā var apgūt jaunu profesiju izrādās!

  14
  6
 8. Zinu vēl pāris līdzīgas kāpnes kā fotogrāfijā….. Pretī Gulbīšu parkam, ēkai pabaismīgas, kur Magnolija tādas līdzīgas arī

  14
 9. Būvvalde neveic savus tiešos pienākumus. Bija vēl tak tāda graustu komisija… Kur tā?

  14
 10. medņiem nav naudiņas. Kā lai salabo kāpnes bez naudiņas? Kauna jau nav par savu bēdīgā izskata īpašumu.

  30
 11. Mūsu pilsētā ir pārvērtusies uz slikto .kauns kad Gulbenē mums nav ritīga saimnieka,bet ir toties kas visu iznīcina.kas ir vēl palicis tas ir tikai bānītis.

  21
  4
 12. Kamēr krēslos būs ieķērušās pensijas vecuma tantes, tikmēr pilsētā nekas nemainīsies. Labi, ka ar ģimeni pirms pāris gadiem nolēmām laisties prom no šejienes, tagad var tikai pasmīkņāt. Lai Jums veicās! Iedzīvotājiem jāiemācās vairāk paus savu viedokli, ne tikai virtuvē, bet arī pudliski, lai sāk svilt vaigi un nokaunās politikas bīdītāji. Vēlēšanas nav aiz kalniem!

  33
  3
 13. Ieteiktu paskatīties “saimnieku” Valsts amatpersonu deklarācijas (ierakstiet google).
  Viena liela daļa šeit saimnieko 10 un 20 gadus. Varbūt būtu jāprasa kāda atbildība?

  26
  1
 14. Ārprāts, tās kāpņu malas, kas redzamas foto, ir briesmīgākas, kā Nākotnes Topiņa fasāde. Izskatās, kā akmeņu kaudzes un pa vidu kāpnes.

 15. Tā saucamie uzņēmēji rauš tik sev pilnas kabatas. Par to kāds viņu īpašums izskatās, tiem nospļauties.
  Kā vispār var būt veikals vai cita tirdzniecības vieta tik nolaista! Tepat pilsētas centrā vēl ir tadas vietas. Kauns! Bedru bedres, nolupušas fasādes, iztrupušas kāpnes…..

  22
  1
 16. Nerauš, jo nav ko raust. Ir kāds normāls veikals miestā vārdā Gulbene? Prastu lupatu veikali uz katra stūra, kuri knapi velk dzīvību un maximas, topi vairāk nekā.

  15
  2
 17. Padomju haļavas ierausēji vairs nevelk. Kuram vairs nav skaidrs, ka kopš 2009. gada teritoriālreormas nav vairs pilsētas? Lauku cilvēciņi jēgā, nejēgā lemj kaut ko sev par labu tajos četros gados kuros tikuši pie kopējās kases. Katrs rauj uz savu miestu. Pilsēta viņiem tik vien kā vieta kur naudu atbraukt nopelnīt un uz bodi aiziet. Visa stāsta sāls, cik saprotu, pēdējā rindkopā. Pārējais tāds lirisks prologs:)

  11
  1
 18. Tie butiki tak ne jau priekš tirgošānā, bet lai papiņi zinātu kur vecenes pa dienu atrodas. Lai apkārt nedauzās.

 19. Nākotnes ielas veikals Top-īpašnieks taču ir miljonāru sarakstā, bet Gulbenē veikals kā bomžu patversme no ārpuses. Tā pati ēka un apkārtne centrā, kur maxima, gaļas veikals – tak jau nomnieki brangu naudu maksā, bet sakopt savu teritoriju un īpašumu nevīžo. Bijušais Elvi ar bedraino laukumu priekšā – vai tur maz’ cilvēkiem ir droši? (ūdens tek uz galvas lietus laikā).

  34
 20. Vai tad Gints Āboliņš vairs neieņem pilsētas saimnieka amatu? Pilsētas svētkos taču fotogrāfijās kā piederīga amatpersona.

  14
  3
 21. Jāiet meklēt lāci,kas izstaigātu Gulbeni. Tad būs laime!

 22. visi no riita parādās darbā un pēc tam uz visu dienu nozūd pa mājām , galvenasais ka alga kotā naak

  5
  4
 23. Jā, centra Maximas īpašnieks varēja savest ceļu tās priekšpusē. Iebraucot vien zobi noklab, izbraucot tas pats. No interkāra, puķu veikala, maximas, aptiekas tik maz iekasē, ka nevar ceļu sataisīt? Šaubos. Un pašu SANTA, kur preces dod bez čekiem, it kā iesit kasē, bet anulē…
  Drīz būs kā ELVI placis.

  28
 24. Kamēr nebūs sakārtota, autoostas/stacijas teritorija un tur nebūs nojauktas nekam nevajadzīgas garāžas ar tiem graustu mājām, nevienu nevar saukt par pilsētas saimnieku!!!
  Autoostas/stacijas teritorijā jābūt mūsdienīgam veikalam un kafejnīcai lai tūristiem un veciem cilvēkiem nevajadzētu iet 2 kilometri kājām uz centru…

  22
  3
 25. Pavėrojiet A.Pėtersona ïpaśuma apkărtni/taută Gaujas bijuśais veikals/.Grużi,lapas,veci,sasisti puķu podi.Vai Pėtersona k-gs pats neredz?
  Un tas blakus kiosks?Vajag nojaukt,lai nav tăda mėsla,kur iet pačurăt.

  29
 26. Pamēģiniet piezvanīt Āboliņam, kad jums piebraucamais ceļš aizšķūrēts ar sniega valni! Tad dabūsiet gan saimnieka vārdus dzirdēt!

  12
  5
 27. Nomierinieties visi! Visu sakopsim,visu izdarīsim! ….varbūt…kaut kad… lēnām,pamazām…vēl jau pavasaris,nav kur steigties. Saplauks lapas,daudz ko noslēps…tagad tāds nepateicīgs laiks. Visu var redzēt.Turklāt vajag vispirms apsekot,vajag komisiju,kas visu novērtē. Bet laika nav. Tik daudz darba!

  19
  1
 28. Ļoti pareizi viss uzrakstīts. Prieks par to, ka būs gulbīšu parkā pārmaiņas, gaidām ar nepacietību. Mazliet bažas ir par graustu pie parka, cik ilgi tas “rotās” pilsētas centru?? Vai tas paliks? Vēl viena sāpe ir “gudrais” lēmums ar kuru tika nolemts neizvest bioloģiskos atkritumus no pagalmiem. Labprāt pie savas daudzdzīvokļu mājas sakoptu aizaugušos stūrus, bet nav kur likt lapas, zarus. Arī kaimiņiem krājas kaudzēs pie mājas, agrāk, ka veda prom tā nebija.

  3
  5
 29. Kāda cūku kūts ir privātmājas pagalmā,kas atrodas gandrīz pretī Rimi??!!! Tur ir pietura,piestāj autobusi. Kāpēc ļauj šādu miskasti turēt?!

  23
  1
 30. Par to kiosku uz Gaujas stūra pretīgi iet pa to ielu lai neuzdurtos kādai pakaļai plikai vai curajosiem vīriešiem. Tur pat ir tualete pāri ielai protams maksas…turpat ir pašvaldības policija vai tiešām viņi to neredz.tiem tusetajiem”””” tiešām nav kauna

  14
 31. Stacijas rajons atgadina ciganu geto,vispār kontrasts pēc Aluksnes ir

  16
  2
 32. Jā baigi krīt acīs, šodien biju Gulbenē, braucu ar bānīti uz Alūksni, Viestura ielā tāds bardaks,ap dzelzceļa staciju māja kā nodegusi tā arī stāv, nu saprotams čigānu geto,nu bet kautka vismaz atkritumus aizvākt varēja, itka pilsēta tuvāk Rigai,bet tiešām vairak atgadina Norilsku,Alūksnē arī nav ideali,bet nu plastmasas atkritumus nu nemana gan nekur,laikam kāda vadība tāda vide

  13
 33. Kādi cilvēki – cik izglītiti vai gluži pretēji degradējušies, tāda arī apkārtne. Kā normāls cilvēks var grāvī izmest savus atkritumus vai vecu sadzīves tehniku ? Kā var nesavākt aiz sava suņa kakas? Kā var mest cigarešu izsmēķus ārā pa dzīvokļa logu? Kā var mest zemē vienreizejās krūzītes no kafijas automātiem? Vēl beidzus kā varētu uzskaitīt…..

  25
  2
 34. Katram klāt nepiestāvēsi.bet tamdēļ jau ir pilsētas pārvalde.kuri uztur kārtību pilsētā. Bet diemžēl slikti stādā…..

  15
  4
 35. Pirmskara melnbaltajās bildēs Gulbene izskatās cienijamāka. Nujā, tad jau te nebij sabraukuši pleskavas vateņi…

  11
  4
 36. Nu pilnīgi manas domas.Gulbene izskatās drausmīgi.

  12
  3
 37. Komantārs 1- kāpēc vispār būtu katram jāstāv klāt? Vai tad vecāki saviem bērniem nemāca, ka mest zemē atkritumus nav pareiza rīcība? Kāpēc labiekārtošanas iestādei visu laiku jāvāc kādas degradētas personas mēsli? Vai nav tik daudz sajēgas, lai nemēslotu vietā, kur pats dzīvo (un ja gadās kāds nesmukums, tad to arī savākt)? Tā taču ir elementāra audzināšana, ko mammas un tēti māca saviem bērniem.
  Kad šis tiks ievērots, arī pašiem būs patīkamāk dzīvot.

  19
  3
 38. Tavi pieminētie Pleskavas iebraucēji jau drīz visi būs apmiruši, bet pastalnieki turpina apaugt ar sūdiem.
  Vienīgais ko māk turbopatrioti ir meklēt vainīgos savam slinkumam un stulbumam!

  7
  3
 39. Kur jūsu Dzimtmājas ,suņu,kaķu čipotāji?Raudat te kurş maxsimai saimbieks!

  3
  1
 40. Estonec- kur tev pie stacijas Viestura iela?? Dzelzsceļa iela

  1
  3
 41. Galvenais lojalitāte,pat ja priekšnieks neīstu gudrs,ne īsti vada un redz procesus!

  2
  1
 42. Vai kāds ir gājis pa Skolas ielas trotuāru ? Netālu no Skolas un Blaumaņa ielas krustojuma ir ielūzis bruģis,kur gājējiem ejot var salauzt kājas.Vai tiešām arī to neviens neredz?

 43. Cerams ka kāds no atbildīgajiem jau paspējis uzrakstīt pirmo pretenziju vēstulīti. Burtiņi, tik burtiņi. Garu garā birokrātija. Kā basītī, piespēles, piespēles, bet grozā netrāpa.

 44. Vēl nesakopts objekts ir veikals Akvedukts.Parādes durvis vēl neko,bet kas otrā galā.Kāpnes sabirzušas un mētājas pa zemi sadrupuši ķieģeļi.Apkārtne piemētāta ar dažādiem atkritumiem,izsmēķiem.Droši vien veikalam ir saimnieks,nesmuki izskatās pie piecstāvu dzīvojamās mājas.Tā tas arī bija pagājušajā gadā.

 45. Kāpēc Gulbenē visi top veikali, kā pēc kara pabijuši , bet citviet pilsētās tik moderni veikali a mums nekā?????

  4
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.