Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Lasītāja jautā, vai pašvaldība var palīdzēt sarūpēt lētāku kurināmo Stāķiem un Šķieneriem?

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Kāda “Dzirksteles” lasītāja ir nobažījusies par iespējamo siltuma tarifa palielinājumu nākamajā apkures sezonā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vai ir iespējams meklēt risinājumus lētākas šķeldas sarūpēšanai Stāķu un Šķieneru centralizētajai siltumapgādei nākamajā ziemā? Vai pašvaldība varētu šķeldošanai piedāvāt kokmateriālus, kas iegūti no savu mežu īpašumu kopšanas?” vaicā lasītāja.

Centralizēto siltumapgādi Stāķos un Šķieneros nodrošina SIA “Gulbenes nami”. Uzņēmuma valdes loceklis Rihards Korns “Dzirkstelei” stāsta: “Uzņēmums šobrīd analizē aizvadīto apkures sezonu un strādā pie nākamās apkures sezonas siltuma tarifa, tajā skaitā pie jauna kurināmā (šķeldas – red.) iepirkuma, kura izmaksas šobrīd ir grūti prognozēt. Kad apkoposim visas izmaksas kopā, iesniegsim nākamās apkures sezonas tarifu Gulbenes novada domei uz apstiprināšanu. Attiecībā uz ierosinājumu pārstrādāt šķeldā kokmateriālus no pašvaldībai piederošo mežu kopšanas, jānorāda, ka, pirmkārt, šādas koksnes apjoms ir salīdzinoši neliels un nespēs būtiski nodrošināt izejvielu vajadzības visai apkures sezonai. Otrkārt, arī šādā gadījumā nāktos izsludināt iepirkumu par šķeldošanas pakalpojuma pirkšanu. Bet, ņemot vērā nelielo apjomu, šādu papildu formalitāšu nepieciešamība padara minēto ierosinājumu par nelietderīgu.”

Par pašvaldības atbalstu Stāķu un Šķieneru centrālajai siltumapgādei Rihards Korns saka, ka par šo jautājumu ir jāvēršas pie Gulbenes novada pašvaldības, jo viņš šobrīd nav dzirdējis, ka pašvaldība būtu gatava atbalstīt tieši Stāķu un Šķieneru iedzīvotājus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

R.Korns piebilst, ka nākamās sezonas siltumenerģijas tarifs pieaugs un jau šobrīd vairākās pašvaldībās ir pieauguši tarifi. “Uzskatu, ka siltuma tarifam ir jābūt ekonomiski pamatotam un apkurei jāmaksā tik, cik tā maksā. Par atbalstu cilvēkiem, kuriem ir nepietiekami ienākumi un kuri ir sociāli neaizsargāti, ir jādomā valstij un pašvaldībai. Kā tas notiks, nezinu. Zinu tikai to, ka SIA “Gulbenes nami” nevar šķirot klientus un kādam dot, bet kādam nedot atlaides. Mums tarifs ir vienots un vienāds visiem klientiem,” viņš uzsver.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.