Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

LASĪTĀJS JAUTĀ: Kā reģistrēties pie ģimenes ārsta?

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Laikraksts “Dzirkstele” ir saņēmis šādu lasītājas vēstuli: “Kā man rīkoties, ja ģimenes ārsts ir miris mēnesi atpakaļ un nav neviena, kas Gulbenē pieņem jaunos pacientus? Esmu divu bērnu māmiņa un gaidu trešo bērnu. Esmu pārcēlusies uz Gulbeni ar cerību atrast ģimenes ārstu, bet, izrādās, neviens neņem jaunos klientus. Tad man jautājums, kur lai es vedu bērnu, ja manam bērnam vajag ārsta zīmi, lai tiktu uz bērnudārza eglīti?”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lūdzām komentāru Nacionālajam veselības dienestam (NVD), kurš informē, ka šādos gadījumos var sazināties ar NVD Vidzemes nodaļu pa tālruni 64772301 vai e-pastu “vidzeme@vmnvd.gov.lv”, vai arī zvanīt uz NVD bezmaksas informatīvo tālruni 8000 1234 (no pirmdienas līdz ceturtdienai no pulksten 8.30 līdz 17.00, bet piektdienās no pulksten 8.30 līdz 15.00.), vai rakstīt e-pastu uz “info@vmnvd.gov.lv”.

NVD informē: “Gulbenē pašlaik ir pieejamas trīs ģimenes ārstu prakses, kurās ir iespējams reģistrēties: Daces Jansones (tālrunis 24426471, e-pasts “jansone.dace2@inbox.lv”); Jāņa Seļicka (tālrunis 29168902, e-pasts “st.doktorats@inbox.lv”), Egīla Luguža (tālrunis 64495281, e-pasts “luguzis@apollo.lv”). Ģimenes ārsts var nepiekrist pacienta reģistrācijai savu pacientu sarakstā tikai gadījumā, ja: pacienta dzīvesvieta atrodas ārpus ģimenes ārsta darbības pamatteritorijas; ģimenes ārsta pacientu sarakstā reģistrēto pacientu skaits veido pilnu praksi (neattiecas uz ģimenes ārsta darbības pamatteritorijā dzīvojošiem pacientiem (deklarēta dzīvesvieta) un reģistrēto pacientu bērniem, vecākiem vai laulāto). Pilnā ģimenes ārsta praksē ir reģistrēti 800 bērni vai 1800 pieaugušie. Ja ģimenes ārsta praksē reģistrēti gan pieaugušie, gan bērni, tiek noteikta praksē reģistrēto bērnu un pieaugušo skaita proporcija un aprēķināts, vai prakse atbilst pilnas prakses nosacījumiem. Ja ģimenes ārsts, kura pamatdarbības teritorijā atrodas dzīvesvieta, atsaka reģistrāciju, NVD aicina par to informēt NVD, rakstot uz iepriekš norādīto e-pasta adresi vai zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni. Plašāka informācija pieejama arī NVD mājaslapā “https://www.vmnvd.gov.lv/lv/gimenes-arsti”.”

– Pārsla Konrāde

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. Tikai ne pie šiem ārstiem.Vienīgi pie Seļicka,varbūt.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.