Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Lasītājs jautā, kā risināt atkarību problēmu

Ilustratīvs foto: “Pexels.com”.

Kāds “Dzirksteles” lasītājs vēlas noskaidrot, vai drīkst vienkārši izdzīt uz ielas atkarīgu cilvēku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Daudzdzīvokļu mājā, kurā dzīvoju, vecāki mēdz izdzīt uz ielas savu pieaugušo meitu. Iemesls – meitene oficiāli nekur nestrādā, lieto alkoholu. Kad viņa ir izdzīta, iet nakšņot šīs pašas mājas pagrabā. Arī tur lieto alkoholu un smēķē kopā ar draugiem. Mums, kaimiņiem, tas nepatīk. Meitenes deklarētā dzīvesvieta ir vecāku dzīvoklī. Vai tā vispār drīkst izdzīt cilvēku?” jautā lasītājs.

Gulbenes novada pašvaldības policijas priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards skaidro: “Te runa ir par pilngadīgu meiteni un viņas vecākiem. It kā jau tā ir viņu darīšana, bet… pagrabs daudzdzīvokļu mājā ir koplietošanas telpa. Tad, protams, kādam var nepatikt, ka tur dzīvo cilvēks. Ja policijai ziņo par šādu situāciju, mēs runājam ar cilvēkiem. Šajā situācijā meitenei ir vecāki. Biežāk ir darīšana ar vientuļniekiem. Vajag palīdzēt, ja redz, ka cilvēks iet nost no ceļa. Policija kopā ar novada sociālo dienestu var dot vismaz padomu. Vecākiem šajā konkrētajā gadījumā nevajadzētu nolaist rokas, bet meklēt palīdzību. Varam meitenei un ģimenei izskaidrot kā tiesības, tā pienākumus, varam ieteikt, kur vērsties pēc psiholoģiskās palīdzības.”

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. nuka nuka kad tevi izdzīs no labi iesēdētas vietas ????????????

  2. Ja apakšā ir kas smagāks par alkoholu, bezpalīdzīgi atzīt, bet praktiski palīdzēt nav iespējams. Tikai paša cilvēka izlemšanā ir palikt vai aiziet. Līdzatkarīgajiem vienīgā izeja ir pieņemt skarbo realitāti un baudīt katru mirkli kas nav jāpavada trauksmē.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.