Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

LASĪTĀJS JAUTĀ: Kādēļ Svelberģī nepiestāj autobuss uz Rīgu?

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

“Dzirksteles” lasītāja Sintija ir neizpratnē, kāpēc pieturā “Svelberģis” neapstājas autobuss uz Rīgu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Braucot ar autobusu no Gulbenes uz Rīgu pa Gulbenes-Smiltenes šoseju, ir pietura “Svelberģis”, vēl skaitoties Gulbenē. Nepatīkami bija, kad pulksten 5.23 gaidīju autobusu šajā pieturā, lai aizbrauktu uz Rīgu, bet autobuss nestājās, skrēju, tā teikt, priekšā un stopoju, nobremzēja un apstājās. Kāpjot iekšā, šoferis teica, ka šeit viņam nav pieturas, bet ir jāiet un jāgaida pieturā “Gauja”. Tas ir paliels gabals, jo dzīvoju pie pieturas “Svelberģis”, lai ietu uz citu pieturu. Tad jautājums: kādēļ tur ir pietura, ja tur vispār nepiestāj autobuss?” stāsta Sintija.

VSIA “Autotransporta direkcija” sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Heinsberga skaidro, ka minētā pietura šobrīd nav iekļauta kustību sarakstos un autobusam tur nebūtu jāapstājas. Autobusu šoferiem ir jāievēro maršruts saskaņā ar kustību sarakstu. “Reģionālā satiksmes autobusa maršrutā nr. 7911 Žīguri–Viļaka–Balvi–Gulbene–Rīga pietura Gulbenē ir autoostā, nākamā virzienā uz Rīgu ir Velēnā. Pieturās, kas nav iekļautas kustību sarakstos, bet kur šoferi ir stājušies tikai pēc savas iniciatīvas vai pēc pasažieru lūguma, nebūtu jābūt izvietotām planšetēm ar aktuālajiem kustību sarakstiem (izvieto un informāciju aktualizē pārvadātājs) – pēc aktuālo kustību sarakstu neesamības iespējams atpazīt pieturvietas, kuras pasažierus aicinām neizmantot. Autotransporta direkcijas mājaslapā sadaļā “Sabiedriskais transports” ir redzams “Pieturvietu reģistrs” – ir pieejama informācija par katru pieturvietu un tajā aktuālajiem kustību sarakstiem,” skaidro S.Heinsberga.

Latvijā reģionālo sabiedriskā transporta pieturu izvietojums ārpus valstspilsētu teritoriju robežām tiek saskaņots ar atbilstošo plānošanas reģionu, savukārt valstspilsētu teritoriju robežās – ar attiecīgās valstspilsētas pašvaldību. “Minētajā gadījumā pasažieriem kā fiziskām personām ir tiesības rosināt Autotransporta direkcijai iekļaut konkrēto pieturu kustību sarakstos, nosūtot iesniegumu un iekļaujot tajā konstruktīvu pamatojumu dabā jau esošas pieturvietas iekļaušanai kustību sarakstos. Pamatojums var būt nokļūšana uz izglītības iestādēm, došanās uz darbu un atpakaļ mājās utt. Iesniegumus vērtējot, tiek ņemts vērā, cik regulāri ir minēta nepieciešamība izmantot reģionālo sabiedrisko transportu, piemēram, katru dienu vai retāk,” saka S.Heinsberga.

Pārsla Konrāde

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Piepilsētā arī dzīvo kāmdeļ būtu jādzenās uz autoostu ja nevar iekāpt svelberģi piemēram ja jābrauc uz rīgu

    13
    1
  2. Paga, bet tas ir starppilsētu autobuss, kuram ir prioritāri nonākt Rīgā pēc iespējas ātrāk, nevis stāties pie katra staba! gulbenē ir vairāk pieturu nekā Rīgā! Tas, ka vilcienam nav pieturas Jaungulbenē, nevienu nesip, kādi 35km bez pieturām!

    11
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.